Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Republika Tyrencji - zmiany, zmiany i kolejna reaktywacja.  (Read 2357 times)

Falow

• Nowy użytkownik
  • *
  • Rząd Republiki
    • Strona Główna RT
Republika Tyrencji - zmiany, zmiany i kolejna reaktywacja.
« on: Marzec 07, 2010, 18:09:23 pm »

Salvete!

Nazywam się Tiberius Aurelius Scipio i jestem z nadania JE Konsula liktorem Republiki Tyrencji, co oznacza, iż odpowiadam za dyplomację mojej mikronacji.

Wiele czasu minęło odkąd Tyrencja prawie całkowicie zniknęła z mikroświata i nie dawała praktycznie żadnych oznak życia. Nasze forum upadło, a strona przeżywała dość duże problemy natury technicznej. Stało się to w najbardziej pracowitym okresie działania KKONu (Konsularnego Komitetu Ocalenia Narodowego), przez co największa próba odbudowania dawnej świetności mikronacji zakończyła się totalną klęską. Forum KTiL, na którym toczono całe życie, nie udało nam się już odzyskać. Zniknął wcześniejszy zapał i pracowitość. Przez kilka kolejnych miesięcy wszystko zamarło i wydawało się, iż w takim stanie pozostanie. Na szczęście, część byłych członków KKONu znowu wzięła się w garść, czego efektem było powstanie nowej strony i forum na serwerze mikronacje.info. Generalnie nadal panowała stagnacja, choć przynajmniej istniała już jakaś wizytówka.

Wszystko zaczyna się zmieniać mniej więcej od połowy lutego br. - po mojej dłuższej nieobecności wróciłem do swojej eOjczyzny i razem z obecnym konsulem Camillusem intensywnie pracujemy na forum oraz staramy się przywrócić życie Tyrencji. Powoli wraca część dawnych obywateli. W życie zostaje wprowadzona nowa konstytucja, która zmieniła formę rządów na republikę. Nawiązaliśmy kontakt z organizacją, która może nam zapewnić napływ świeżej krwi. Wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku i choć jest to już niepierwsza taka inicjatywa, to tym razem "klimat" w jakim pracujemy i mnogość pomysłów oraz nowych możliwości, daje nam pozytywny obraz naszej przyszłości (ależ ja rymuję ;))

Jako liktor jestem otwarty na wznowienie dawnych traktatów i umów międzynarodowych.

(-) Tiberius Aurelius Scipio
Liktor Republiki Tyrencji
« Last Edit: Marzec 07, 2010, 18:44:16 pm by Falow »
Tiberius Aurelius Scipio

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
Odp: Republika Tyrencji - zmiany, zmiany i kolejna reaktywacja.
« Reply #1 on: Marzec 07, 2010, 18:52:22 pm »

A co z Luminatem?
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

SMM

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #2 on: Marzec 08, 2010, 22:07:38 pm »

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #3 on: Marzec 09, 2010, 09:21:37 am »

Tak samo z siebie tak wyszło, czy jak to się stało ???
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

SMM

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #4 on: Marzec 09, 2010, 15:16:30 pm »

Tak samo z siebie tak wyszło, czy jak to się stało ???
Luminat z tego, co wiem, jest prowincją tak jak wcześniej, ale przestał być członem nazwy państwa. Dlaczego, nie wiem.

Karamedes

• Aktywny użytkownik
« Reply #5 on: Marzec 09, 2010, 18:58:04 pm »

Z tego co obecnie napisane jest w wersji traktatu "organizacja" nie podpisze tego paktu i w konsekwencji nie przysporzy wam nowej krwi. Czekam na lepszą propozycje bo inaczej nie będzie żadnej nowej krwi a wasza się skrzepnie. Jeżeli uważacie że odnoszę się nieprawidłowo jako osoba która chce podpisać pakt o ...jak to było... "fuzji" to popierwsze miała być autonomia a nie fuzja a po drugie nie zależy mi na tym traktacie. Zgodziłem się pertraktować ze względu na obywateli.... Mojego prywatnego zdania jednak proszę nie brać pod uwage

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #6 on: Marzec 09, 2010, 19:04:11 pm »

Wasza Królewska Mość, szczerze - uwielbiam zdanie "mojego prywatnego zdania jednak proszę nie brać pod uwagę".

To tak jakbym ja, podpisując traktat Trójprzymierza z naszymi sojusznikami z Brugii i Surmenii mówił: "Nie lubię Was, ale traktat podpiszemy, nie bierzcie mojego prywatnego zdania pod uwagę..."

Karamedes

• Aktywny użytkownik
« Reply #7 on: Marzec 09, 2010, 19:08:34 pm »

tak lecz w tej kwestii wziąłem pod uwagę zdanie ludu a nie swoje... Mógłbym powiedzieć nie gońcie się bo ja tutaj rządze. Mam do tego prawo jednak biorąc pod uwagę że ta sprawa moim zdaniem powinna zostać uzgodniona z obywatelami zostałem przegłosowany. Pisząc prywatnego zdania nie bierzcie pod uwagę (czy coś takiego) chodziło mi raczej nastawienie do propozycji trakratu jako prywatnej osoby.

Osama bin Ramzani

• Użytkownik
  • **
  • Ojciec założyciel :)
    • Federacja Al Rajn
« Reply #8 on: Marzec 09, 2010, 22:54:59 pm »

Życzę powodzenia w ożywianiu państwa
« Last Edit: Marzec 09, 2010, 22:57:51 pm by Osama bin Ramzani »
(-) Jego Wysokość Osama bin Ramzani
Sułtan Federacji Al Rajn

Falow

• Nowy użytkownik
  • *
  • Rząd Republiki
    • Strona Główna RT
« Reply #9 on: Sierpień 06, 2010, 13:45:28 pm »

Ave!

Ożyliśmy! Tym razem mówię to w czasie teraźniejszym i bez żadnej przesady. Do Republiki Tyrencji dołączyła na zasadzie częściowej autonomii Republika Ligocji, stając się kolejną prefekturą. Do naszej mikronacji przybyło, lub wkrótce przybędzie ponad 8 aktywnych mieszkańców. Już teraz forum znacznie się ożywiło, zaś w sobotę Konsul powoła na stanowiska państwowe nowych urzędników. Wczoraj starsi obywatele reaktywowali dawny Tyrencki Koncern Multimedialny (TKM) i planowane są nowe audycje radiowe oraz artykuły. Powstała również Liga Republiki działająca w Xpert Eleven. Podejmowane są szeroko zakrojone działania, powstają nowe projekty ustaw. Wszystko zaczyna znowu DZIAŁAĆ.

Chciałbym tylko sprostować mój ostatni post, w którym napisałem o nawiązaniu kontaktu z pewną organizacją - bynajmniej nie była to żadna mikronacja. Wtedy nie udało nam się sprowadzić nowych obywateli, gdyż nasze państwo praktycznie leżało, przez co nikt nie chciał dołączyć.

Bene tibi,

(-) Tiberius Aurelius Scipio
Edyl Republiki Tyrencji
(urzędnik do spraw dyplomacji)

« Last Edit: Sierpień 06, 2010, 16:08:33 pm by Falow »
Tiberius Aurelius Scipio