Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Agencje Prasowe i inne media => Topic started by: struszynski on Grudzień 27, 2009, 13:30:00 pm

Title: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: struszynski on Grudzień 27, 2009, 13:30:00 pm
Radio wandejskie, znane także jako "Radio Janusz", było przez długi czas kolejnym, po Wandei, nośnikiem wandejskiej kultury. Publikowano tam audycje podobnie jak w Wandei grafikę, a mianowicie - jako podcast. Jednak w trakcie zawirowań związanych z ogólnym spadkiem aktywności, linki do poszczególnych podcastów okazały się szybko dezaktualizować, zaś nowe audycje nie przybywały w takim tempie, w jakim lud by sobie tego życzył. Tym razem, drodzy bywalcy mikropółświatka, mam zaszczyt ogłosić, że w Wandystanie powstało radio online, oparte na strumieniach, a nie na podcastach. Co ciekawe, zaraz po programie pierwszym, zaczął nadawać program drugi! Tym samym chciałbym zapewnić tych z Was, którzy zwątpili w aktywność socjalistycznej nauki i kultury: my, rewolucjoniści, mamy się całkiem dobrze i cały czas działamy! Niniejszym, miłujący wolność i pokój obywatele socjaliści, oraz Wy, wrogowie wolności i pokoju, monarchofaszyści, czujcie się poinformowani o istnieniu Radia Wandyja! Czujcie się poinformowani, że oto nauki towarzysza Wandy mogą do Was płynąć na żywo z internetu!

Jak napisano na stronie głównej:
Nasza radiostacja jest wyjątkowa na skale całego v-świata. Przede wszystkim posiadamy bardzo duży zasób utworów stworzonych przez obywateli polskich mikronacji. Posiadamy także wybitne audycje legendarnego Radia Janusz.

Adres Radia Wandyja: http://www.wandystan.eu/w/Radio::Strona_główna (http://www.wandystan.eu/w/Radio::Strona_główna)
Krótki adres przejściówki: http://wandystan.eu/w/radio

Jeszcze może dopiszę, że Radio Wandyja nie zamierza być konkurencją dla żadnej innej stacji radiowej. Po prostu idziemy z duchem czasu i w wolnych chwilach nadajemy strumień dla naszych znajomych.
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: struszynski on Październik 18, 2010, 22:55:40 pm
Towarzysze! Drodzy słuchacze!
I Wy monarchofaszystowskie szpiegi!


Oto update wątku o wandejskiej rozgłośni!

Dla tych wszystkich, którzy nie załapali się na nadawane dość nieregularnie audycje programu 2-giego, jak i dla tych, którzy się załapali i im się podobało, przygotowano specjalny podcast. Zawiera on tylko jedną z licznych audycji, jakie nadawano strumieniem, ale zdaniem niektórych, całkiem udaną. Audycja, prowadzona przez towarzyszkę Evę, w całości, czy też prawie w całości, jest poświęcona pięknej, wspaniałej, cudownej i uroczej piosence Związku Radzieckiego.

Czas nagrania: 46 minut i 36 sekund
Format: MP3
Waga: 42 MB

Paczuszkę ZIP można pobrać z tych oto miejsc:
http://www.megaupload.com/?d=L5IUI0BH *
http://www.megafileupload.com/en/file/239163/radio-wandyja-pios-radz-2010-zip.html

*) Jeżeli będzie pisać, że plik niedostępny, trzeba stronę odświeżyć, bo plik tam jest.
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Franciszek Józef II on Październik 19, 2010, 10:02:50 am
Po pierwsze - czemu się czepiacie związku Radzieckiego z jego wybranką?

Po drugie - jak złapię lepsze łączę, to ściągnę (czyt. będzie mi się nudziło na wykładzie).

Po trzecie - miło, że Wandystan żyje, a przynajmniej pokazuje, że żyje ;-). Bo ostatni "Czerwony Wandystan" raczej nie przekazuje wielkiego optymizmu.

Po czwarte - czytam sobie ostatni artykuł o wprowadzeniu klęski aktywnościowej i ze swojej strony zapewniam, że Cesarskie i Królewskie Biuro Ewidencyjne nie wysłało nikogo ze swojej Kundschaftsgruppe - w razie wpadki, po pierwszym dniu poprosiliby zapewne o czystą bieliznę, co mogłoby się w Wandystanie wydać co najmniej podejrzane. Jeszcze większe zdziwienie mógłby wywołać fakt, że nasi agenci, poprosiliby o filiżankę, a gdyby nawet jej nie dostali, to nie przelewaliby płynu ze szklanki na spodek i nie odrąbywaliby kawałków cukru - poprosiliby raczej o cukier w kostkach.

Zdecydowanie niezrozumiała byłaby codzienna toaleta (wraz z goleniem!), brak szacunku dla czystego spirytusu... Ostatecznie, Wandystan jest bezpieczny. Jest ponad możliwości przeciętnego Austriaka, by wytrzymać to, co w niektórych krajach uważa się za normę. Tak, my lubimy monarchiczne (czy też, jak to się określa w Waszym kręgu kulturowym, monarchofaszystowskie) zwyczaje. Ale nie martwcie się. Jest pewien kraj (i to monarchia!), którego nasi agenci nie mogliby już w żadnym wypadku zdzierżyć, a mimo to funkcjonują. No, ale Was jednak lubimy...
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: struszynski on Październik 19, 2010, 19:17:25 pm
Towarzyszu, nie do końca rozumiem Waszą wypowiedź, bo zdaje się, w ogóle nie dotyczy tematu wątku. Niemniej jednak jest mi niezmiernie miło słyszeć, że los Wandystanu jest Wam ciekawy na tyle, że czytacie Czerwony Wandystan i chłoniecie informacje o Stanie Klęski Aktywnościowej (czyżby Wandea Ludu? -> link (http://www.wandystan.eu/system/system.php?strona=2292)). To miło - ba - bardzo miło wiedzieć, że są jeszcze jacyś normalni ludzie na tym świecie :-) Jestem przekonany, że biuro Kindermachengruppen, czy jak się ono zowie, nie przysłało żadnych agentów bezpośrednio. Oj ja już znam te nowoczesne monarchofaszystowskie sztuczki! Przypina się, niczego nie domyślającemu turyście, kamerkę w guziku, aby w ten sposób śledzić rysy na zabytkach, pęknięcia na pomnikach, jak też czytać biuletyny informacyjne na telebimach Wandei Ludu na odległość, nie wychodząc z biura w ojczystym kraju. Niedawno ukazała się praca pióra scholandzkiego docenta szyfroznastwa i technik penetracyjnych, zatytułowana "Postępujące pęknięcia na pomniku Towarzysza Wandy w Genosse-Wanda-Stad w perspektywie obiektywu dwukątnego sześcioklatkowych aparatów tajnomisyjnych w protezie gałki ocznej". Tytuł rozprawy mówi chyba sam za siebie. Niemniej jednak zapraszamy towarzyszy do nas, przybądźcie nawet jawnie, jako attaché d/s szpiegostwa przemysłu włókienniczego, dziennikarz tajnego biuletynu służb wywiadowczych "Don Pedro", czy w jakiejkolwiek innej oficjalnej delegacji. Czystych koszul, jak słusznie towarzysz zauważył, zapewnić nie możemy, ale mamy jeszcze kilka czynnych punktów golarskich (do wyboru: golenie i strzyżenie przez automat bądź profesjonalnego golibrodę z certyfikatem obsługi golarki do 6 kV), jak i toaletowych (gdzie spokojnie można raz dziennie, a nawet i częściej, zamówić wodę toaletową, jak i wysłać do domu pocztówkę na toaletowym papierze). Cukier w kostkach to już gorsza sprawa, bowiem od lat nasze zakłady cukiernicze wytwarzają cukier w kulach i stożkach, ale, dla czego by nie zrealizować szczególnego zamówienia dla zagranicznych gości? Oprowadzimy Was po fabryce, będą Was wszędzie witać transparenty, flagi, kwiaty i trzeźwi brygadziści, pokażemy Wam zadowolone i uśmiechnięte dziewczyny przy taśmach produkcyjnych itd. Pamiętajcie, że my Was też bardzo lubimy!

Podsumowując, towarzyszu, łapcie łącze i skosztujcie uchem jedynej słusznej myśli politycznej, myśli komunistycznej! Będzie to na pewno cenne urozmaicenie smakowania tej myśli intelektem i wzrokiem, wszak najwięcej się tę myśl w mikronacjach wyraża słowem pisanym i obrazkiem. W programie, obok pięknej komunistycznej piosenki (aczkolwiek jest to wyłącznie bardzo skromny wybór) także i piękne, komunistyczne głosy, a nawet i piękne, komunistyczne coś z innej beczki, aby nie zdradzać satysfakcji z samodzielnej eksploracji. Zachęcam!
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Franciszek Józef II on Październik 20, 2010, 19:06:25 pm
Ściągnąłem, a nie mam kiedy odsłuchać. No, ale po jutrzejszym dniu spod znaku "od ósmej do ósmej" będzie błogi, wolny piątek... a co do offtopicu - od kiedy to Wandejczycy czepiają się, że gdzieś jest offtopic? Offtopic jest fajny!
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 20, 2010, 20:17:59 pm
Towarzysze,

Jesteście obrzydliwi! Cukier ma tylko jedno zastosowanie, tj. jako substrat do produkcji bimbru. Jak można dodawać go do monarchofaszystowskiej herbaty, albo nadawać mu wymyślne kształty brył?
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: struszynski on Październik 22, 2010, 15:16:23 pm
od kiedy to Wandejczycy czepiają się, że gdzieś jest offtopic?
Wandejczycy w ogóle? Nie wiem. Jeżeli zaś idzie o mnie i o fora, to ja tak mam od zawsze. Co innego lista dyskusyjna. A że offtop może być fajny, to inna sprawa.

Jak można dodawać go do monarchofaszystowskiej herbaty, albo nadawać mu wymyślne kształty brył?
Jak go dodawać do herbaty, czy kawy, to nie wiem, nigdy tego nie robiłem. Robią tak głównie turyści zalegający bary, ale i niektórzy wandejczycy też. Przepis na wandejską kawę - dotyczy jednej standardowej szklanki w aluminiowym koszyczku z uszkiem: 10 łyżeczek kawy + 10 ćwiartek spirytusu + trochę wrzątku + dwa stożki cukru.
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Franciszek Józef II on Październik 22, 2010, 16:13:00 pm
Standardowej... CZEGO? i w aluminiowym CZYM? Przerażające! Nie mówcie już nic w taki sposób, błagam!
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 22, 2010, 17:23:37 pm
Towarzyszu,

Daliście się ponieść fanaberiom i modom typowym dla zdeprawowanych społeczeństw burżuazyjnych. W Biednej Republice Ciprofloksji pije się z musztardówek!
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Franciszek Józef II on Październik 22, 2010, 18:31:18 pm
Panna Petrescu, jak widzę, życzy sobie zniszczyć austro-węgierskiego ducha mówiąc takie rzeczy. Nie damy się złamać!
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 22, 2010, 18:53:36 pm
Towarzyszu monarcho,

Chyba zaczniemy przemycać do waszego kraju nasze musztardówki. Potem zaczniemy także dostarczać papierosy z ustnikiem, bez filtra i mocny bimber. Ciemiężony lud rakuzko-madziarski sam dokona rewolucji, gdy zostanie uświadomiony materialnie! :D
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: struszynski on Październik 23, 2010, 08:59:24 am
Towarzysz i towarzyszka, jak mniemam, wpadają w nastrój do takich właśnie dyskusji niesieni przez radziecką piosenkę propagandową? Co do "czegoś w czymś" - przynajmniej w tej chwili pod tym (http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:X4oyRQwK9euVLM:http://i678.photobucket.com/albums/vv142/bolocentaurus/szklanka.jpg?t=1238957949) adresem można zobaczyć szklankę w koszyczku, gdyby nie było jasne o co chodzi (w końcu PRL był dawno i nie prawda).
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Franciszek Józef II on Październik 23, 2010, 15:37:22 pm
Niesieni? O nie, na pewno nie. Ja nie pozwalam się nieść, w obawie że mnie wyniosą.
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 23, 2010, 16:57:09 pm
Skoro jesteśmy już niesieni, to zastanawialiśmy się, co zrobilibyśmy z towarzyszem monarchą, gdybyśmy wywołali biedarewolucję w Austro-Węgrzech. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej byłoby skopiować model chiński. Towarzysz monarcha mógłby zostać np. Dyrektorem d/s Parzenia Kawy w Sekretariacie Oderwanym od Rzeczywistości nr 1.
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Franciszek Józef II on Październik 23, 2010, 17:42:42 pm
Panna Petrescu jak zwykle pierdzieli czarująco farmazony. Przecież według Waszej ideologii ja jako monarcha powinienem być przyczyną biedy Austriaków, czyż nie?
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 23, 2010, 17:59:48 pm
Towarzysz monarcha nie rozumie, że bieda Austriaków jest umysłowa, a nie materialna. Prawdziwa bieda objawia się brakiem środków na artykuły spożywcze czy produkty pierwszej potrzeby, z powodu ich wydawania na używki.
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Franciszek Józef II on Październik 23, 2010, 19:10:28 pm
No dobrze, ale cały czas wmawiacie, że nasz ustrój odchudza portfele. A poza tym, zdaje się że u Was nie ma też i wzmiankowanych środków spożywczych w sklepach?
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 23, 2010, 19:43:14 pm
Towarzyszu, uwierzcie nam, że portfele Ciprofloksjan są wypchane. Zgodnie z tym (http://cipronex.boo.pl/gospstat.php) statystyczny Ciprofloksjanin posiada 730 tysięcy engelsów CHF. Ponieważ najwyższym nominałem jest 1 000 engelsów CHF, to statystyczny mieszkaniec posiada aż 730 bezwartościowych banknotów! W naszych sklepach nie znajdują się artykuły spożywcze, ponieważ takowe nie są produkowane. Oczywiście, z korzyścią byłoby takowe produkować i pozwalać im gnić w sklepie, bo to oznaczało marnowanie państwowych pieniędzy, co jest obowiązkiem[1].

Dla zainteresowanych, przedstawiam banknot o nominale 1 000 engelsów CHF:

(http://img696.imageshack.us/img696/2008/100copy.jpg)

Oraz 500 engelsów CHF:

(http://img7.imageshack.us/img7/8600/500copyj.jpg)

[1] Ustawa Karna Biseptalna - Kodeks Karny Ludowy przewiduje karę za trafne inwestowanie majątku państwowego. Dodatkowo, nasze Centralne Biuro Korupcyjne na bieżąco kontroluje gospodarność obywateli.
Title: Odp: Radio Wandyja - Towarzysza Wandy głos w Twoim domu!
Post by: struszynski on Listopad 11, 2010, 11:04:40 am
Ciekawe, że w krajach monarchofaszystowskich zazwyczaj nie mają banknotów!