Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Mikronacyjna Organizacja Kartograficzna => Archiuwm => Topic started by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 09, 2009, 18:47:45 pm

Title: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 09, 2009, 18:47:45 pm
By choć troche pchnąć do przodu sprawę znalezienia się na mapie Francji, przedstawiamy kilka propozycji lokalizacji. Oczywiście rozmiar może się różnić od prawidłowo zeskalowanego (względem AW), gdyż nie należę do ekspertów w dziedzinie grafiki komputerowej i nie mam zielonego pojęcia jak zrobić to inaczej niż "na oko". A oto link: http://rfrance.eu/grafika/mapa.png (http://rfrance.eu/grafika/mapa.png)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 09, 2009, 19:02:23 pm
Moim zdaniem za duża ta Francja.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 09, 2009, 19:14:22 pm
Chociaż nie jest, że nic nie robimy. A co do wielkości to już napisałem jak sprawa wygląda.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Harold on Październik 09, 2009, 19:34:15 pm
szczerze, to powinna być, PRZYNAJMNIEJ o połowę mniejsza...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 09, 2009, 19:43:01 pm
Jeśli mamy być traktowani na równi z innymi to domagam się skali 1:1 względem Austro-Węgier. To nasz jedyny postulat, który nie podlega dyskusji. Obecnie jest to zrobione "na oko", więc jeśli znajdzie się ktoś, kto jest w stanie zrobić to dokładniej, proszę o kontakt. Dyskusji podlega lokalizacja.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Październik 09, 2009, 20:09:29 pm
Za duża jest. Jeśli chcecie być traktowani na równi z innymi, to oprzyjcie to na czymś innym niż wielkość na mapie. Poza tym, w każdej możliwej lokalizacji RF wygląda źle (zwłaszcza w okolicach kontynentu wschodniego). Propozycja lokalizacji, którą dostaliście wczoraj, była o wiele lepsza (nie powiem, że mi się bardzo podobało, ale przynajmniej jakoś to wyglądało). Zamiast tworzyć kolejną wyspę/kontynent przemyślcie lepiej, czy nie przykleić się gdzieś w okolice Bantu i Samundy, niekoniecznie tak jak to było wczoraj zaproponowane. Na północny-wschód od Bantu moglibyście zająć większy kawałek ziem niczyich.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 09, 2009, 20:25:19 pm
Nie rozumiem dlaczego traktowanie na poziomie "równy z równym" ma zachodzić tylko na wybranych a właściwie narzuconych nam płaszczyznach. Jeśli równi to wszyscy wobec wszystkich we wszystkich dziedzinach.

Wczorajsza propozycja umieszczenia nas w dość egzotycznym środowisku (cytuję tu Paweła Abramowicza vel Abramsa: (...)Republikę Francuską prosiłbym o skonsultowanie się z władzami Republiki Bantu lub Sułtanatu Al Rajn czy nie mają obiekcji co do umieszczenia was w sąsiedztwie. Myślę jednak, że nie jest to dobry pomysł, jako że okolice Bantu to klimat gorący, a sam kontynent jest nieoficjalnie nazywany v-Afryką... - 30 sierpnia 2009 19:16:58, Odp.: Postulaty) nie mogła zostać przez nas nie odrzucona. I bynajmniej nie opieram się tutaj wyłącznie albo na tylko swoich albo na tylko zewnętrznych opiniach. Następnie jeśli chodzi o nasz wyspierski charakter to żadna propozycja nie zakłada umieszczenia nas na środku jakiegokolwiek oceanu, morza, etc... zawsze jest to niewielki obszar, który powinien być zajęty przez państwo sąsiednie lub nową mikronacje.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Październik 09, 2009, 20:53:53 pm
Eh, teraz daliśmy nanonacjom furtkę... Jeśli zostaną oparte na jakimś realnym państwie, np. Kanadzie to będą się domagać umieszczenia w tej samej skali. I mamy, że tak powiem przypał...

EDIT: Nie, źle to zabrzmiało, nie twierdzę że RF jest nanonacją...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Juan Samirović el-Guevara de Vetonija on Październik 09, 2009, 21:16:31 pm
To może stwórzmy coś na miarę Brytyjskiego Imperium Kolonialnego, albo Carskiej Rosji? Wtedy fajną mapę możemy mieć....
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 09, 2009, 21:27:34 pm
Patrząc na nasze stosunki z Samundą uważam, że umieszczenie RF w tym miejscu byłoby nieporozumieniem (pomijając fakt, że Francja do Afryki raczej nie pasuje).

Co do wielkości to po pierwsze niewidze żadnej umowy uchwały ani innego aktu prawnego, który precyzuje jak powinna być określana wielkość państwa na mapie. Jeżeli istnieje jakiś przelicznik to proszę go tutaj przedstawić, bo "ja uważam" to niejest argument.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Październik 09, 2009, 21:34:09 pm
Ee, jedna z niepisanych zasad - jaka aktywność + kultura + długość istnienia takie terytorium...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 09, 2009, 21:43:24 pm
Czyli codziennie będziemy dodawać po pikselu? Nawiasem mówiąc, nie atakując nikogo, jeśli sarmacka prowincja może być wielka, to czemu niepodległe państwo nie?

To może stwórzmy coś na miarę Brytyjskiego Imperium Kolonialnego, albo Carskiej Rosji? Wtedy fajną mapę możemy mieć....

Prosze nie ironizować, bo nikt nie mówi i krajach wielkości 2-3 większych niż obecna mapa.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Marcel Hans on Październik 09, 2009, 21:48:25 pm
Sarmacka prowincja? O czym Pan mówi? Bo większość z nich to kiedyś były oddzielne państwa i teraz dalej są aktywne na osobnych forach i LD ;)

Szczerze mówiąc to chyba Francja powinna mieć z założenia jakiś sąsiadów. Do Kontynentu Wschodniego to ona nie pasuje, a tworzenie nowego kontynentu to przesada. Dlaczego Wasza mapka nie może być mniejsza niż A-W? Gdybyście powstali dawno temu to byście mogli ustalić sobie wielkość bez problemu.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 10, 2009, 08:41:49 am
Ee, jedna z niepisanych zasad - jaka aktywność + kultura + długość istnienia takie terytorium...

Chciałbym wiedzieć na jakich zasadach i według jakiego przelicznika zamienia się kulturę na piksele. Zasady powinny być dla wszystkich równe, więc w tej kwestii nie można się opierać na czyjejś subiektywnej ocenie. Co do czasu istnienia to chyba też nie jest dobre kryterium, ponieważ państwa musiałyby w miarę starzenia się rozrastać co jest raczej bez sensu.
 
Quote
Do Kontynentu Wschodniego to ona nie pasuje
Na jakiej podstawie Pan tak uważa i gdzie wg Pana pasuje lepiej (na temat okolic Bantu i Samundy już się wypowiedziałem)  ? 
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 10, 2009, 10:59:41 am
Sarmacka prowincja? O czym Pan mówi? Bo większość z nich to kiedyś były oddzielne państwa i teraz dalej są aktywne na osobnych forach i LD ;)

Przykład RSiT, szczególnie jeśli oprzeć się na artykule "Nadzieja umarła..." http://trizondal.sarmacja.org/komosinski/?p=48 (http://trizondal.sarmacja.org/komosinski/?p=48)

Dlaczego Wasza mapka nie może być mniejsza niż A-W? Gdybyście powstali dawno temu to byście mogli ustalić sobie wielkość bez problemu.

Wypowiadałem się na ten temat.

Jedyne co mogę powiedzieć to mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, że nie powstaliśmy wcześniej. Biję się w pierś i przeklinam się, że nie wpadłem na ten pomysł wcześniej.

Przewotnie mogę zapytać, dlaczego ma być mniejsza? Bo nie jesteśmy tak samo "starzy"? A może dlatego, że pojawienie się nowego kraju może zniszczyć pewien niepisany układ, na który wszycy się zgadzają? Zwiększenie konkurencyjności? Obawa o jutro? Koniec świata? Bo nie bardzo rozumiem, dlaczego nie mamy prawa być traktowani na równi z innymi, tylko tworzy się grupy lepszych i gorszych.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 10, 2009, 11:16:51 am
Czyli Republika Francuska ma parcie na piksele tak? Wybierzcie sobie kawałek ziem niczyich i tam twórzcie swoje państwo. A to że kształt i wielkość nie będą takie jak realnej Francji? Przecież nie musicie kopiować wszystkiego ;]
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 10, 2009, 11:23:12 am
Przecież nic nie powiedziałem o Gujanie Francuskiej, Polinezji, czy Nowej Kaledonii:)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Październik 10, 2009, 12:05:42 pm
Jak Wam się nie podoba, to sugeruję nie wchodzić w ogóle na mapę. IMHO i wg wielu wypowiadających się RF wg tych propozycji wygląda źle - nie pasuje do obecnego wyglądu mapy. Wielkość na mapie ja nigdy nie przeliczałam na kulturę, osiągnięcia czy ważność mikronacji, była to raczej sprawa umowna i polegająca na dogadaniu się między sobą tak, żeby estetyka mapy na tym nie ucierpiała...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Październik 10, 2009, 12:08:22 pm
A jeżeliby wstawić Francję, jako zaczątek nowego, niezbyt dużego kontynentu, w miejsce obecnej Moszny, zeskalowawszy ją do podobnej wielkości (byłoby to pomiędzy obecnymi deklaracjami RF a moją pierwszą propozycją)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Październik 10, 2009, 12:10:13 pm
Cóż... proponowane lokalizacje są - jak sądzę - dobrane dość niefortunnie.

Zaś co do wielkości - nie chodzi o to, żeby akurat pognębić Francję. Mieliście świetny pomysł na mikronacje i całkiem nieźle idzie Wam jego realizacja. Jest to jednak trochę nieuczciwe, że niektóre państwa latami pracowały na swoją obecność i wielkość na mapie (no, może z wyjątkiem żenującego przypadku Lolardii). Takim przykładem są Austro-Węgry - wg naszych danych nasza część kontynentalna (tj. bez Ziemi Franciszka Józefa) to zdaje się około 677 tys. km kw., a np. Sarmacja przed inkorporacjami podawała swoją wielkość jako 679 tys. km kw. (mogę się mylić, jeżeli tak - poprawcie mnie) Żeby w ogóle ktokolwiek mówił o Austro-Węgrzech takich, jak wg "naszych" danych, musieliśmy się długo rozwijać. Dlaczego?

1. Bo byłaby to sytuacja "na wyrost", tak jak to się stało z Lolardią.
2. Bo byłoby to nie fair wobec państw już istniejących i mających o wiele większy dorobek od nas.

Wiem, że dziś jest trochę inaczej, państwa powstają (i upadają) szybciej, szybciej wchodzą do struktur międzynarodowych, a także na mapę. Ale mimo wszystko sądzę, że lepiej być "zauważonym" po pewnym czasie, mając już jakiś dorobek i doświadczenie niż upominać się o "swoje" miejsce w mikroświecie. Jest to lepiej widziane i na pewno w przyszłości zaprocentuje.

Zaznaczam też, że jest to moja prywatna rada, nie zaś wyraźny sprzeciw wobec wniosku Republiki, którą jako państwo bardzo cenię i szanuję.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Październik 10, 2009, 12:32:45 pm
(http://img35.imageshack.us/img35/6967/prop2f.png)

To jest propozycja umieszczenia Francji, jaką wspominałem wyżej. Myślę, że tutaj dobrze komponuje się z resztą. Jeżeli tak bardzo obchodzi was wielkość, śpieszę donieść, że napis "Francja" jest czcionką większą niż Austro-Węgry. A w mojej opinii, to nawet więcej znaczy dla państwa..

(http://img522.imageshack.us/img522/7303/prop3.png)

To jest z kolei przykład kontynentu który można umieścić za Francją, jeżeli chce mieć ona geograficznie zgodne granice (+ coś w miejscu półwyspu iberyjskiego). Oczywiście to jak tam będzie wyglądać wybrzeże, to zależy od państwa które tam się umieści.

Aha, na obrazkach nie ma Korsyki, ale z tym nie ma dla mnie problemu - umieści się ją w finalnej wersji, oczywiście proporcjonalną do całej Francji.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Meisande V Gvandoya on Październik 10, 2009, 13:54:25 pm
Patrząc na nasze stosunki z Samundą uważam, że umieszczenie RF w tym miejscu byłoby nieporozumieniem (pomijając fakt, że Francja do Afryki raczej nie pasuje).


Chciałabym spytać jakie to są nasze stosunki, bo Zjednoczone Królestwo Samundy ma neutralny stosunek do Republiki Francuskiej?
Czyżby Republika Francuska postrzegała Samundę jako wroga?
Jeśli tak to proszę tu przedstawić ewentualne przyczyny owej wrogości z waszej strony.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Malik-al-Mulk on Październik 10, 2009, 14:25:05 pm
Ee, jedna z niepisanych zasad - jaka aktywność + kultura + długość istnienia takie terytorium...

Chciałbym wiedzieć na jakich zasadach i według jakiego przelicznika zamienia się kulturę na piksele. Zasady powinny być dla wszystkich równe, więc w tej kwestii nie można się opierać na czyjejś subiektywnej ocenie. Co do czasu istnienia to chyba też nie jest dobre kryterium, ponieważ państwa musiałyby w miarę starzenia się rozrastać co jest raczej bez sensu.
 
Quote
Do Kontynentu Wschodniego to ona nie pasuje
Na jakiej podstawie Pan tak uważa i gdzie wg Pana pasuje lepiej (na temat okolic Bantu i Samundy już się wypowiedziałem)  ? 


Nie mam nic przeciwko temu państwu. Ale raz że się nie godzę na wyspę w okolicach Bantu a juz całkowitą komedią wciskanie jej między Dreamland a Chattycję. Państwo jest za duże i to o wiele. Powinno być o połowę mniejsze.
Nie musimy dodawać po pikselu możecie poczekać z rok aż się rozrośniecie i wtedy mieć argument. A odnośnie tego rozrastania nowych państw równie dobrze za miesiąc możecie przestać istnieć bo nie takie mikronacje padały. Tak teraz Pan się zarzeknie że NIE PADNIEMY ale ci co padali też to mówili.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Październik 10, 2009, 15:38:18 pm
Propozycja Michała - i tutaj zupełnie abstrahuję od wielkości państwa - ma ten plus, że chyba najbardziej "pasuje" do mapy...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 10, 2009, 17:53:24 pm
Czyli Republika Francuska ma parcie na piksele tak? Wybierzcie sobie kawałek ziem niczyich i tam twórzcie swoje państwo. A to że kształt i wielkość nie będą takie jak realnej Francji? Przecież nie musicie kopiować wszystkiego ;]

Co do kształtu granic RF wypowiadałem się już tyle razy, że nie chce mi się tłumaczyć tego ponownie. Granice zostają takie jakie są i niema mowy o żadnych zmianach. Resztkami konkurencji nie jesteśmy tym bardziej zainteresowani.

Co do propozycji Pana  O'Rhady to chyba zaczynamy dochodzić do kompromisu (taki drobny wniosek techniczny: co do koloru RF na mapie to zależałoby nam na czerwonym lub niebieskim (nawiązanie do barw narodowych RF)).

Co do stosunków z Samundą to miałem na myśli wypowiedzi Pana Svenssona na forum OPM ( nie traktujemy ZKS jako wroga, ale neutralni też być nie możemy).

Quote
Nie mam nic przeciwko temu państwu. Ale raz że się nie godzę na wyspę w okolicach Bantu ...

Przedstawiliśmy tylko ewentualne możliwości lokalizacji. Dlaczego w okolicach Bantu aż tak bardzo byśmy Panu przeszkadzali?

Quote
A odnośnie tego rozrastania nowych państw równie dobrze za miesiąc możecie przestać istnieć bo nie takie mikronacje padały. Tak teraz Pan się zarzeknie że NIE PADNIEMY ale ci co padali też to mówili.

Paść może każda mikronacja. Nie jest powiedziane, że za miesiąc czy 2 nie padnie np. Sarmacja czy Dreamland (to są tylko przykłady. Nie życzę żadnemu państwu padnięcia). Więc jeśli przetrwamy to po roku czy 2 teoretycznie powinno się nas powiększyć (oczywiście nikt tego nie zrobi, bo byłoby to całkowicie nierealistyczne).

Na razie chciałbym zobaczyć wariant zaproponowany przez Pana O'Rhade w zmienionym kolorze, z geograficznie zgodnymi granicami oraz z dodaną Korsyką.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Październik 10, 2009, 18:00:12 pm
Te dwa przykłady nie mogłyby paść w miesiąc czy dwa... Wygaszanie trwało by przynajmniej rok...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Październik 10, 2009, 18:01:37 pm
... i za jednym razem problem wątpliwej wyspy i państwa się rozwiąże?  ::) ...
???
 
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 10, 2009, 18:19:03 pm
Różne rzeczy się zdarzają. Sarmacje i Dreamland podałem tylko jako przykład, ale to samo można powiedzieć o każdej mikronacji.

... i za jednym razem problem wątpliwej wyspy i państwa się rozwiąże?  ::) ...
???

Po pierwsze to jest tylko moje zdanie. Ostateczna decyzja należy do Prezydenta.
Po drugie to Pana wypowiedź brzmi tak jakby wyspa była wątpliwa i państwo też wątpliwe. Mam nadzieje, że nie to miał Pan na myśli.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Październik 10, 2009, 20:13:20 pm
Akurat i czerwony i niebieski są już na mapie zajęte. Raczej żadne państwo do tej pory nie miało parcia na to, żeby sobie kolor na mapie dopasować do barw narodowych, krawatu prezydenta czy oczu jego kochanki. Będziecie musieli przecierpieć z tym kolorem, albo innym, którego jeszcze na mapie nie ma.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 10, 2009, 21:23:08 pm
Akurat czerwony i niebieski na mapie się powtarzają (czerwony Gnomia i Rotria, niebieski Surmenia i Dreamland) więc nie widzę problemu w dodaniu 3 państwa o takim kolorze.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 10, 2009, 21:42:47 pm
Nie będziemy się wykłucać o kolor przecież. Odnośnie położenia: jak najbardziej pasuje. Odnośnie wielkości: trzymam za słowo, że wraz z upływem czasu powierzchnia będzie się zwiększała.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Październik 10, 2009, 22:37:59 pm
(...)
... i za jednym razem problem wątpliwej wyspy i państwa się rozwiąże?  ::) ...
???
(...)Po drugie to Pana wypowiedź brzmi tak jakby wyspa była wątpliwa i państwo też wątpliwe. Mam nadzieje, że nie to miał Pan na myśli. [/quote]
- w domyśle chodzi o wyspę której na tej propozycji brakuje  "Templarię, (Mosznę)" i państwo UKZT czy póżniejsze PZT
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Październik 11, 2009, 12:08:23 pm
W sprawie kolorów - tylko Austro-Węgry mają kolory podobne do tych na naszej fladze ;-).

Jeżeli zaś chodzi o powiększanie - nie lepiej byłoby zaczekać i pojawić się jako państwo o określonej już wielkości?

Ekscelencjo, nie chodzi o przypadek Francji, ale o precedens - inni też mogą chcieć takiego powiększania, co zniszczy porządek na mapie. Rozumiem, że dla władz Republiki liczy się przede wszystkim coś, co moglibyśmy nazwać raison d'etat (bo w pełni racją stanu to to raczej nie jest...), ale w swoich postulatach dobrze byłoby być odpowiedzialnym.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 11, 2009, 12:23:29 pm
Hmmm... Precedens. W przypadku umieszczenia Republiki Francuskiej na mapie v-świata na nowej Mosznie (Wink-Bud oferuje swoje usługi jeśli chodzi o zmianę kształtu lądu!) to ja jestem za o ile na mapę trafi również w jakimś dogodnym miejscu Rzeczpospolita Korony i Litwy. W końcu będzie to dyskryminacja innej mikronacji wzorowanej na prawdziwym kraju która w dodatku jest dużo bardziej aktywna niż Francja!
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 11, 2009, 16:39:09 pm
Quote
to ja jestem za o ile na mapę trafi również w jakimś dogodnym miejscu Rzeczpospolita Korony i Litwy.
Przepraszam, ale to już jest jakiś absurd. Nie dość, że nie możemy decydować o wielkości i kolorze to teraz jeszcze musimy walczyć o miejsce na mapie dla RKiL, bo jak oni nie dostaną się na mapę to my też nie?

Quote
W końcu będzie to dyskryminacja innej mikronacji wzorowanej na prawdziwym kraju która w dodatku jest dużo bardziej aktywna niż Francja!

Nie zauważyłem nigdzie wniosku Rzeczpospolitej o dodanie na mapę, więc nie wiem jaka to miała by być dyskryminacja.
A z tą aktywnością to znowu porównuje nas Pan z państwem sporo od nas starszym.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 11, 2009, 16:55:09 pm
Quote
Przepraszam, ale to już jest jakiś absurd. Nie dość, że nie możemy decydować o wielkości i kolorze to teraz jeszcze musimy walczyć o miejsce na mapie dla RKiL, bo jak oni nie dostaną się na mapę to my też nie?

Jakbyście robili to z umiarem to by nie było problemu.

Quote
Nie zauważyłem nigdzie wniosku Rzeczpospolitej o dodanie na mapę, więc nie wiem jaka to miała by być dyskryminacja.
A z tą aktywnością to znowu porównuje nas Pan z państwem sporo od nas starszym.

Bo reprezentowałem RKiL bezpośrednio u twórcy mapy. I był on bardzo sceptycznie nastawiony do umieszczania krajów wzorowanych na realnych. I wcale nie sporo starszym, tylko po prostu bardziej interesującym dla wielu mieszkańców v-świata (o czym świadczy porównanie liczby aktywnych mieszkańców obu krajów).
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Październik 11, 2009, 17:01:29 pm
Cóż, ja jestem tylko przeciwny możliwości "powiększania" jakiegokolwiek państwa w miarę jego rozwoju. Wydaje mi się, że byłoby to co najmniej dziwne.

Wyobraźmy sobie, że nagle Austro-Węgry - jako że od czasu dodania na mapę, tak jak każde państwo, rozwinęły się - domagają się powiększenia swoich granic. Co więc z Surmenią, Rotrią, Natanią, Brugią, Sarmacją, które również mogłyby sobie tego życzyć?

Sądzę, że powiększanie państw na mapie w trakcie ich istnienia byłoby decyzją skrajnie nieodpowiedzialną.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 11, 2009, 18:37:36 pm
Co inneg nabywać nowe ziemie w stylu kolonii, zdobyczy wojennych itd.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 11, 2009, 20:20:54 pm


Jakbyście robili to z umiarem to by nie było problemu.
Co mamy niby robić z umiarem? Mamy milcząco akceptować to co inni nam dają?
Quote
I wcale nie sporo starszym, tylko po prostu bardziej interesującym dla wielu mieszkańców v-świata (o czym świadczy porównanie liczby aktywnych mieszkańców obu krajów).
Staram się robić co tylko mogę, żeby RF była państwem interesującym, a antyreklama jaką robi nam Pan na tym forum wcale w tym nie pomaga. Fajnie się krytykuje, a może by tak lepiej zaproponować jakieś wspracie?
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 11, 2009, 20:39:26 pm
Co mamy niby robić z umiarem? Mamy milcząco akceptować to co inni nam dają?


Dobrze że dają bo nie zawsze tak było. Kiedyś cała ta procedura wyglądała zupełnie inaczej. Czasem pół roku mijało i kraj na mapie się nie pojawiał

Staram się robić co tylko mogę, żeby RF była państwem interesującym, a antyreklama jaką robi nam Pan na tym forum wcale w tym nie pomaga. Fajnie się krytykuje, a może by tak lepiej zaproponować jakieś wspracie?

Proszenie o wsparcie jest oznaką tego że samemu nie jest się w stanie poradzić z własnymi problemami.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 11, 2009, 21:01:25 pm
Ale teraz jest łatwiej, więc możemy negocjować jak najlepsze warunki. Musieliśmy dać propozycje na wyrost żeby mieć z czego schodzić.

Czy ja proszę o wsparcie? Nie. Chce tylko, żeby przestał Pan nas na każdym kroku krytykować.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Październik 12, 2009, 18:14:53 pm
Ale teraz jest łatwiej, więc możemy negocjować jak najlepsze warunki. Musieliśmy dać propozycje na wyrost żeby mieć z czego schodzić.

No i miło, że byliście szczerzy, to się ceni. Teraz, jeśli Ekscelencja pozwoli, szczerość ode mnie - wiedząc to, musimy też zacząć to "schodzenia" :-).
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Christophe de Gaulle on Październik 12, 2009, 19:49:10 pm
I w końcu dojdziemy do wariantu, który zadowoli i nas i was.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Willi Farmer on Październik 14, 2009, 21:04:57 pm
Żeby bić się o kolor i wielkość, to trzeba mieć trochę naje... we łbie.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Październik 15, 2009, 00:11:17 am
(http://img376.imageshack.us/img376/3907/francprop.png)

Propozycja dla Francji. Ostateczna, z mojej strony. Nie jesteśmy tutaj na żydowskim targu.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Październik 15, 2009, 16:55:10 pm
(..)
Propozycja dla Francji. Ostateczna, z mojej strony. Nie jesteśmy tutaj na żydowskim targu.
Ostateczna łooooo maj gad ! Zaczynam się bać. drrrrr  ::) :D  ;D
Tak to brzmi ...  ::)

Jak to coś  nowego bedzie wyglądało w skali kontynentalnej i globalnej?

ps. Jestem przeciw bo tam Templarii brakuje! - Co oczywiście jest zabiegiem nadzwyczaj naumyślnym i bezczelnym.!  >:(
<bez urazy> ale niestety tak to widzę.  ;/
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 15, 2009, 17:32:18 pm
Według mnie najlepsza była propozycja no. 2.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 15, 2009, 17:35:56 pm
W imieniu swoim oraz pozostałych władz Republiki, (które często stawiały zbyt dalekoidące postulaty) przyjmuję przedstawioną propozycję. Mam nadzieję, że w takim też stanie zacznie ona oficjalnie obowiązywać na mapie v-świata.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Październik 15, 2009, 23:48:19 pm
ps. Jestem przeciw bo tam Templarii brakuje! - Co oczywiście jest zabiegiem nadzwyczaj naumyślnym i bezczelnym.!  >:(
<bez urazy> ale niestety tak to widzę.  ;/

Brawo. Rozpoczynamy konkurs! Na mapie mikroświatowej (na razie tej propozycji dla Francji) umieszczono UKZT. Kto je znajdzie (a to nie łatwe, w końcu UKZT to najlepiej ukryte na świecie państwo) ma u mnie bonusowo 50x50 px lądu w dowolnej rozsądnej lokalizacji, na własność. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Październik 16, 2009, 15:28:40 pm
A ja mogę wziąć udział w konkursie, jeśli widziałam umieszczanie UKZT?
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 16, 2009, 16:10:41 pm
ps. Jestem przeciw bo tam Templarii brakuje! - Co oczywiście jest zabiegiem nadzwyczaj naumyślnym i bezczelnym.!  >:(
<bez urazy> ale niestety tak to widzę.  ;/

Brawo. Rozpoczynamy konkurs! Na mapie mikroświatowej (na razie tej propozycji dla Francji) umieszczono UKZT. Kto je znajdzie (a to nie łatwe, w końcu UKZT to najlepiej ukryte na świecie państwo) ma u mnie bonusowo 50x50 px lądu w dowolnej rozsądnej lokalizacji, na własność. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Nie chodzi o Korsykę mam nadzieje...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Październik 16, 2009, 16:30:50 pm
Ja wiem, ja wiem, tam gdzie powinno być Monako  ::)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Październik 16, 2009, 18:06:13 pm
Aż tyle na tym fragmencie to chyba nie widać...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Październik 16, 2009, 18:23:37 pm
Nikt jeszcze nie trafił :D Ani to Korsyka, ani teren Monako :P Jak się ktoś wysili to może i zobaczy UKZT :D
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Daniel Saryoni on Październik 16, 2009, 18:31:15 pm
Może pod wodą, jak Atlantyda? :P
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Ludwik Bourbon on Październik 16, 2009, 19:10:43 pm
UKZT - znikająca wyspa? Prawie jak "LOST" :D No cóż... czego można było się spodziewać po tych, którzy z v-świata chcieli zrobić, a może już zrobili, walec :P
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Październik 16, 2009, 19:31:01 pm
To w takim razie ten mały zonk na zachodnim wybrzeżu, taki cyjanowy ;p
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Październik 16, 2009, 19:38:37 pm
Nie, to nie jest pod wodą :D Teren UKZT jest zaznaczony na mapie ;P A ponieważ jest ukryty, to znalezienie go nie jest takie łatwe.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Październik 16, 2009, 21:03:53 pm
ps. Jestem przeciw bo tam Templarii brakuje! - Co oczywiście jest zabiegiem nadzwyczaj naumyślnym i bezczelnym.!  >:(
<bez urazy> ale niestety tak to widzę.  ;/

Brawo. Rozpoczynamy konkurs! Na mapie mikroświatowej (na razie tej propozycji dla Francji) umieszczono UKZT. Kto je znajdzie (a to nie łatwe, w końcu UKZT to najlepiej ukryte na świecie państwo) ma u mnie bonusowo 50x50 px lądu w dowolnej rozsądnej lokalizacji, na własność. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

łahahahahahahh heheheh iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zzzzzzzzzz ;?  ::)
profesjonal ! - Szacun!!!  ::)

Ale kit tam, niech bedzie mogę być z CSI ;] i odp. na tak zdewartościowaną odp. Panie Lordzie O'Rhada
1. post nie został edytowany
2. oczywiście jako warstwa pod
____________
3. Poważnie to na mapie MOK, musi być tak jak było, skala historyczna jak na mapie Zepp'a - tego chyba nie trzeba tłumaczyć.
Możecie się na Willa, wyspę i tam kogo kolwiek obrażać, czy uważać że nie pasuje bo coś tam. To jest historia dość ciekawa i musi tam być. Bez znaczenia czy UKZT jest dziś aktywne czy nie.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Talerz on Październik 17, 2009, 16:55:02 pm
Wink-Bud przemodelował Mosznę. To dalej są ziemie po UKZT, tylko że liczne wstrząsy spowodowały wynurzenie się znacznej części lądów nad powierznię oceanu.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Alojzy Pupka on Październik 26, 2009, 08:03:14 am
Tow. Nander, ja już swoje zdanie na ten temat wypowiedziałem. Konsekwencja musi być: albo zaznaczamy wszystko co kiedyś na mapie było (UKZT, Solardię, Aztec etc.), albo przyjmujemy stan faktyczny bez tych lądów-widm. Historia choćby Solardii jest o niebo ciekawsza niż Moszny, więc nie widzę powodu żeby to dla tej drugiej robić wyjątek, pomijać starsze pozostałości.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Listopad 18, 2009, 04:15:46 am
Podbijam w tym wątku - bo wątek RKiL jest późniejszy.

Wspólna propozycja dla Francji, Skarlandu i RKiL - kontynent ultrazachodni (Ultraorientyka? :P)

(http://img94.imageshack.us/img94/9273/francjaskarlandrkil.png)

Propozycja różni się od tego, co dostałem w formie propozycji dla propozycji od przedstawiciela RF, reprezentującego całą trójkę. Całość jest mniejsza - są też różnica między krajami, które chciałem powierzchniowo wyważyć. Zresztą, ważna była też kwestia granicy mapy (której nie chciałem przesuwać ;-) )

Mam Nadzieję, że taka forma państwom pasuje. Z możliwych modyfikacji mogę zaproponować nieco powiększenie RKiL, ale jednoczesne z przesunięciem jej na północny zachód. Jestem otwarty też na umiarkowane inne propozycje ;-)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Percip Ryskin on Listopad 18, 2009, 07:28:45 am
Chociaż w świecie wirtualnym piksele nie wiele się liczą, ale jeżeli rzeczywiście nie było by problemu z powiększeniem ciut Korony i Litwy to proszę Waszą Ekscelencje o powiększenie   ;)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Listopad 18, 2009, 07:53:36 am
Jeśli to jest oficjalna propozycja Francji, Polski i Litwy oraz Skarlandu to bedzie bez Rohanu.
Rohańczycy się na to nie godzą.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Listopad 18, 2009, 10:09:40 am
Pel Nander, wielki rdzenny rohańczyk (a nie Rohirrim przypadkiem, jak pamiętam z Tolkiena?) się odezwał ;-D Godny padkobierca Eorla, Helma Młotorękiego, Thengela i Theodena II... Taaa...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Norbert_I on Listopad 18, 2009, 13:24:08 pm
Jeśli to jest oficjalna propozycja Francji, Polski i Litwy oraz Skarlandu to bedzie bez Rohanu.
Rohańczycy się na to nie godzą.

Rohan to Wspólnota Autonomiczna zwana Generaliatem - nie posiada tak szerokiej autonomii aby Rohan sam mógł o sobie decydować czyli musi się podporządkować władzom centralnym Skarlandu.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Listopad 18, 2009, 17:02:14 pm
Myślę, że cała propozycja jest jak najbardziej do zaakceptowania.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 18, 2009, 22:00:52 pm
Niemniej jednak dobrze byłoby, gdyby państwo, które leżeć będzie na ziemiach byłego UKZT (o ile mi wiadomo, Francja) wspominało o tym fakcie w swojej historii - po prostu byłby to pewien ukłon w stronę byłego państwa, jakkolwiek byśmy je postrzegali.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Listopad 18, 2009, 23:54:20 pm
Templariusze byli z pochodzenia Francuzami w realnym świecie, więc imo nie powinno być jakiegoś wielkiego problemu z tym ;)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: August IV on Listopad 20, 2009, 22:49:22 pm
Mapa piekna, osobiście akceptuję  ;D
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Listopad 21, 2009, 13:36:15 pm
Tolkiena - Seata Toledo  rozwaliłem w Czwartek. ;/
Spadkobierca prawem kaduka, Tengela tego z Sagi ..., Nicolasa I Wooda, Theodena II i wolnych przestrzeni bezkresnego Rohanu. 
Rzekłem

<skanduje> Rooo hann

Rozumiem że Francja, Skarland i Polska i Litwa odrzuciły moją propozycję ok. :]
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Listopad 21, 2009, 15:00:40 pm
Mnie zastanawiają te małe pomarańczowe kropeczki przy południowo-zachodniej granicy Korony i Litwy - co to ma być?
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: August IV on Listopad 21, 2009, 16:52:49 pm
Nie WE co to jest? To kraian zwana Spiszem, w IRP stanowiło Starsotwo Spiskie ;-) Był to zwrot pożyczki jakiej udzielił Zygmuntowi Luksemburskiemu Jagiełło.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Listopad 21, 2009, 17:12:02 pm
Widzę, że wnikliwie WE studiował historię realnej Polski ;> . Mimo wszystko takie rozczłonkowane kropeczki niezbyt pasują moim skromnym zdaniem do charakteru mapy. BTW panie O'Rhada - kiedy będzie aktualizacja mapy? :D
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Łukasz Harpien on Listopad 21, 2009, 19:08:05 pm
Można by też od razu cały kontynent zrobić na kształt części Europy.
A propos aktualizacji mapy - fajnie by było, gdyby ktoś zmienił informację o przynależności Królestwa Monderii do Elderlandu.  :)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Listopad 21, 2009, 19:19:39 pm
Informacja została uwzględniona na wersji, którą mam na dysku. Jeszcze inne drobne poprawki i będzie publikacja :-)

Choć chętnie jeszcze bym się dowiedział jaki stosunek do secesji Monderii ma Elderland :D
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 21, 2009, 19:42:49 pm
Co do v-Europy - a jest sens?

A co do secesji Monderii... Michale, nie przesadzasz? :-) To tak jakby się ktoś pytał a propos Twojej mapy, jaki stosunek do secesji Morvanu ma Sarmacja ;-).
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pet von Wingen on Listopad 21, 2009, 20:22:37 pm
Co tu dużo mówić w sprawie Monderii. Zgodnie z obowiązującym prawem i Umową zawartą z tym państwem nadal jesteśmy powiązani umową i Monderia jest naszym Podmiotem Federacyjnym.

Oczywiście nie mamy zamiaru trzymać nikogo na siłę i jeśli Monderia będzie chciała od nas odejść to musi to zrobić w zgodzie z prawem, bo w innym wypadku nadal podlegają pod nas.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Listopad 21, 2009, 21:13:48 pm
Quote
Co do v-Europy - a jest sens?

Nie ma, choć odrobinę tym się kierowałem ;-) Ale raczej w kwestii zarysów.

Quote
A co do secesji Monderii... Michale, nie przesadzasz? :-) To tak jakby się ktoś pytał a propos Twojej mapy, jaki stosunek do secesji Morvanu ma Sarmacja ;-).

Nie robię przecież z tego warunku do naniesienia na mapę (przecież zwróciłem uwagę, że zmianę już naniosłem). Bardziej z osobistej ciekawości pytam - choć oczywiście nie należę do tych którzy lubują się w konfliktach i chciałbym z góry wiedzieć, czy w tej kwestii będzie jakiś spór. Żeby chociażby psychicznie się przygotować na oskarżenia o stronniczość ;-P

Quote
Oczywiście nie mamy zamiaru trzymać nikogo na siłę i jeśli Monderia będzie chciała od nas odejść to musi to zrobić w zgodzie z prawem, bo w innym wypadku nadal podlegają pod nas.

Rozumiem zatem, że Elderland nie zgłasza sprzeciwu wobec zmian na mapie? Oczywiscie mam nadzieję, że kwestie formalne zostaną między stornami pomyślnie rozwiązane, ale póki co, Monderia zdaje się stanowić osobne państwo :-)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pet von Wingen on Listopad 21, 2009, 21:22:45 pm
Obecnie Monderia nadal jest naszym podmiotem.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 22, 2009, 11:32:34 am
Problem w tym, że ciężko im zrobić cokolwiek, skoro strona Elderlandu, o ile mi wiadomo, nie działa.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pet von Wingen on Listopad 22, 2009, 12:05:42 pm
Wystarczyło by chociaż do mnie napisać, czego pan Harpien nawet nie uczynił, nawet nie poinformował nas o "odłączeniu" Monderii od KE. Zamiast nam pomóc powrócić (na dniach powinniśmy się już znaleźć w internecie) to po prostu uciekł olewając wszystkich innych, a samemu nic nie dając.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 22, 2009, 12:35:32 pm
A fakt, dobrze byłoby spróbować się dogadać :-).
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Łukasz Harpien on Listopad 22, 2009, 15:06:52 pm
Męczą mnie już kłótnie i moje problemy z Królestwem Elderlandu, które trwają już od dobrych 3 lat. Monderia nikogo nie obchodziła w Elderlandzie, nawet nie było jej na mapie KE, powody odłączenia Monderii od Elderlandu przedstawiłem już zresztą w tym temacie: http://forum.mikronacje.info/index.php?topic=772.0  (http://forum.mikronacje.info/index.php?topic=772.0) . Wyrażałem kilkukrotnie chęć podjęcia negocjacji z Królestwem Elderlandu przez osoby pośrednie, nic jednak nie doszło do skutku. Fakt, nie przyłożyłem się do tego, bo mi na tym tak nie zależy, a to wynika z różnicy w podejściu do sprawy. My uważamy, że Monderia nigdy nie była zależna od Elderlandu, bo nie pozwalało na to monderyjskie prawo, a sam Król nie miał nigdy takich kompetencji, żeby samowolnie przekazać kontrolę nad państwem komu innemu. Stanowisko KE jest zaś znane, nie muszę go więc tu przedstawiać.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 22, 2009, 15:36:58 pm
Ale skoro KE - jak widzimy na forum - nie ma nic przeciwko, może warto byłoby się dogadać? :)

A jeżeli nie, to Trybunał Arbitrażowy OPM na pewno by pomógł.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Listopad 22, 2009, 15:52:24 pm
Przepraszam, że przeszkadzam, ale pomylili Państwo wątek:)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Listopad 22, 2009, 22:00:17 pm
Quote from: Urgh Warmork
Dodany dnia 22-11-2009 19:39

 Teraz porównałem. Widzę.
Nie chcę by Rohan leżał w tym miejscu w taki sposób.

PUBLICZNIE JAKO REPREZENTANT HPR WYRAŻAM SPRZECIW TAKIEMU UMIESZCZENIU ROHANU.
ROHAN NIE MOŻE BYC ZLOKALIZOWANY W TYM MIEJSCU I W TEN SPOSÓB. PROCES UMIESZCZENIA JEST PRZEPROWADZANY BEZ WOLI I WIEDZY ROHAŃCZYKÓW.

JEŚLI ROHAN NIE ZOSTANIE WYMAZANY Z TEGO MIEJSCA PODEJMĘ DRASTYCZNIEJSZE KROKI KU ZMIANIE TEGO UMIEJSCOWIENIA.

Jak Skarlandczycy chcą by Skarland był tak umieszczony to proszę. Ale jakieś głosowanie powinno być w tej sprawie. Nie tak by jedna osoba za wszystkich decydowała w tak istotnej sprawie.
--------------------------------------------------------------------------------
Edytowane przez Urgh Warmork dnia 22-11-2009 19:44
--------------------------------------------------------------------------------
Reprezentant HPR - Hord Północy Rohanu
MSWiF (Minister Spraw Wewnętrznych i Finansów)
Szef Straży Obywatelskiej (Guardia Civil)
Przewodniczący partii Aktywizacja Rohanu (AR)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Listopad 22, 2009, 22:47:54 pm
Już się boję... zamach na serwer w celu podmienienia mapy?
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 23, 2009, 08:13:57 am
Michale, jakby nie było - nic na siłę.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Listopad 23, 2009, 12:24:27 pm
Franciszku (;-)), jakby nie było - ja dyskutuję z rządem centralnym Skarlandu (reprezentowanym zresztą w tym przypadku przez przedstawiciela RF, który występowal w imieniu wszystkich trzech państw). Jeżeli Rohańczyk (-czycy?) nie chcą Rohanu tam gdzie został umieszczony, to niech dyskutują ze swoim rządem. Ja zmiany mogę nanieść.


A co do mojego komentarza - odnosił się do jednego fragmentu tego oświadczenia ("JEŚLI ROHAN NIE ZOSTANIE WYMAZANY Z TEGO MIEJSCA PODEJMĘ DRASTYCZNIEJSZE KROKI KU ZMIANIE TEGO UMIEJSCOWIENIA."), który jest wyjątkowo groźny, że aż wzbudził mój nieukojony niepokój. A ostrzegał mnie Paulos Petrosigos, że tworzenie mapy to rzecz niewdzięczna i męcząca! Choć o bombach nie wspominał...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Listopad 23, 2009, 12:27:14 pm
Mam tylko dziwne przeczucie, ze potem Rohirrimowie (albo Rohańczycy, nie bezcześćmy dobrego imienia tolkienowskich Władców Koni) później zgłoszą się do nas z żądaniami absurdalnie dużych połaci terenu, co jak na mało aktywną prowincję będzie... Niedorzeczne. Ilu mieszkańców ma Rohan? W tym wypadku zgadzam się ze zdaniem Michała O'Rhady
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 23, 2009, 14:11:45 pm
Hm... w sumie macie rację, trudno żebyśmy rozmawiali z każdą jednostką samorządu terytorialnego z osobna.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Listopad 23, 2009, 14:19:19 pm
Właśnie aby tego uniknąć, generalnie na mapie zasadą jest nie-nanoszenie jednostek samorządu terytorialnego niezależnie od stopnia ich niezależności. Jedynym odstępstwem jest podpisywanie krain zamorskich. Dlatego też, mimo nalegań, przykładowo, nie zaznaczę osobno Sclavinii ani nie podpiszę Trizondalu jako RSiT. To drugie wynika z tego, że podpisuje państwo jego krótką nazwą, a nie pełną, co by nie musieć zmieniać w razie zmiany systemu, a w tym przypadku idotyzmem byłoby podpisywanie Trizondalu jako "Sclavinia i Trizondal".

Mówiąc wprost - jedynym odstępstwem (ale nie bezpośrednim) od tej zasady jest oddzielenie Baridasu od Loardii Teutońskiej - ale w tym wypadku mamy sytuację że jeden podpis na dwie krainy zamorskie byłby mylący, tak samo jak pozostawienie samego napisu "Sarmacja". W przypadku zwartej krainy nie dzielę na prowincje/kraje korony/republiki związkowe/chuje-muje/dzikie-węże niezależnie od sytuacji.

Aha, co by nie było wątpliwości - posłużyłem się przykładem Sarmacji tylko dlatego, że to z RSiT dochodziły mnie takowe wnioski. Nie kieruję się tu osobistymi sympatiami - tak samo odrzuciłbym wniosek o oddzielne zaznaczenie Przed- i Zalitawii czy jakichkolwiek innych podziałów terytorialnych.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Grudzień 01, 2009, 10:20:57 am
Widzę, że na stronie http://morbhan.org/mapa.png mapa jest już zaktualizowana. Mam jednak dwa zastrzeżenia:

1: Dlaczego nowe państwa nie mają zaznaczonych na mapie swoich stolic? Myślę, że powinny być zaznaczone Tossa del Mar, Paryż oraz Warszawa tak, jak stolice wszystkich innych państw mikroświata.
2: Interlandzka Orientyka Zachodnia - jeśli można prosić o przemalowanie tego terytorium na kolor winkowy... x]
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Jean-Pierre Lavandier on Grudzień 01, 2009, 15:30:44 pm
Ad. 1. Słuszna uwaga:)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Norbert_I on Grudzień 01, 2009, 20:35:27 pm
Widzę, że na stronie http://morbhan.org/mapa.png mapa jest już zaktualizowana. Mam jednak dwa zastrzeżenia:

1: Dlaczego nowe państwa nie mają zaznaczonych na mapie swoich stolic? Myślę, że powinny być zaznaczone Tossa del Mar, Paryż oraz Warszawa tak, jak stolice wszystkich innych państw mikroświata.
2: Interlandzka Orientyka Zachodnia - jeśli można prosić o przemalowanie tego terytorium na kolor winkowy... x]

Tossa de Mar nie jest już stolicą Skarlandu - jest nią Valencia.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Grudzień 02, 2009, 00:12:21 am
Przepraszam, mój błąd :] . Nie zmienia to faktu, ze czegoś na tej mapce brakuje...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 05, 2009, 21:19:50 pm
Przepraszam, mój błąd :] . Nie zmienia to faktu, ze czegoś na tej mapce brakuje...
http://nander.w.interii.pl/msmibvs04cre30.09.09.png (http://nander.w.interii.pl/msmibvs04cre30.09.09.png) tego  ;D sa sa sa sa, sa ...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Grudzień 05, 2009, 21:59:12 pm
Pomijając to, że ta mapa się mi nie podoba ;P W WRM nie ma czegoś takiego jak Kukryje o.O
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Grudzień 06, 2009, 12:47:19 pm
I jaka kurna podróbka Wenecji ::) Jeszcze jej nie zaczęliśmy budować, nie mówiąc już o nazwie...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Łukasz Harpien on Grudzień 06, 2009, 15:52:40 pm
Co znaczy skrót OBPP? Bo widzę, że to ma jakiś związek z nieaktywnymi państwami.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Grudzień 06, 2009, 16:18:19 pm
Co znaczy skrót OBPP? Bo widzę, że to ma jakiś związek z nieaktywnymi państwami.

Obszar Bez Przynależności Państwowej ;)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 06, 2009, 17:05:25 pm
Pomijając to, że ta mapa się mi nie podoba ;P W WRM nie ma czegoś takiego jak Kukryje o.O
No rozumiem, nie może się podobać Pani O'Rhada ;P
Związek Kukryjski, Płw. Kukryjski  - Kukryje ;] nazwa skrótowa.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Grudzień 06, 2009, 17:41:42 pm
Nie można użyć takiego skrótu, jeśli nigdy go nie używano. Albo Półwysep Kukryjski czy Związek Kukryjski albo nic. Kukryje brzmi zbyt zabawnie i głupio ;) Błąd dotyczący Czarnolasu to już inna historia.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 06, 2009, 21:40:28 pm
Nie można użyć takiego skrótu, jeśli nigdy go nie używano.
- Te zdanie to cudo. Muszę je wyryć w skale dla potomnych i tak powinno się uczyć dzieci.
Nie rób niczego czego nikt wcześniej nie robił.
Nie myśl o niczym oczym nikt wczesniej nie myślał.
(...)
Albo Półwysep Kukryjski czy Związek Kukryjski albo nic. Kukryje brzmi zbyt zabawnie i głupio ;) Błąd dotyczący Czarnolasu to już inna historia.
Może i brzmi a to już jest nazwa własna i proszę pytać autora dlaczego tak nazwał.  ;]
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: MelORhada on Grudzień 06, 2009, 21:49:28 pm
Chyba poproszę autora, żeby potwierdził, że hasło Kukryje to on pierwszy raz zobaczył na tej mapce. Nie ma i nigdy nie było takiej nazwy => jest to niepoprawne określenie, wymyślone i użyte przez autora mapki.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 07, 2009, 11:43:30 am
:) Mówimy o tym samym. Wiesz o co chodzi przecież. Kukryjski to przymiotnik, Kukryje - rzeczownik,
Związek Australijski - Australia
Kukryjski składa się z '3 krain' - m.in wysp Kukrylskich - Błąd autora?, specjalne przeinaczenie?, nazwa realowa!,
stąd
Związek Kukryjski - Kukryje a nie Kukryj czy Kukryjaja, Kukry, Kukrydżabestan, Kukryryrydza, itp.
Rzeczownik - nazwa skrótowa i dla płw. i dla terytorium Morvanu. W Interlandzie to jest płw. Kukryjski - płw. Kukryje a jak w Morvanie do tego jeszcze nie doszli no to cuż ... ;)
Prościej chyba się nie da.  ;D
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Grudzień 07, 2009, 12:17:18 pm
:) Mówimy o tym samym. Wiesz o co chodzi przecież. Kukryjski to przymiotnik, Kukryje - rzeczownik,
Związek Australijski - Australia
Kukryjski składa się z '3 krain' - m.in wysp Kukrylskich - Błąd autora?, specjalne przeinaczenie?, nazwa realowa!,
stąd
Związek Kukryjski - Kukryje a nie Kukryj czy Kukryjaja, Kukry, Kukrydżabestan, Kukryryrydza, itp.
Rzeczownik - nazwa skrótowa i dla płw. i dla terytorium Morvanu. W Interlandzie to jest płw. Kukryjski - płw. Kukryje a jak w Morvanie do tego jeszcze nie doszli no to cuż ... ;)
Prościej chyba się nie da.  ;D

Pel, nie zapędzaj się za daleko w swoim rozumowaniu, bo wyjedziesz poza bandę. Zostaw państwu możliwość decydowania o nazwie krainy, nawet jak Tobie się nie podoba - w ten sposób nigdy nie zdobędziesz poparcia dla swojej mapy :D . I dziwi mnie twoja, Wielkiego Ortografa, tendencja, do robienia z pojedynczego półwyspu liczby mnogiej. Czy w przypadku półwyspu Helskiego nazwa w formie rzeczownika brzmi "Hele"? Ja mówię, zostawmy to tak jak jest, czyli "Półwysep Kukryjski", bez formy rzeczownikowej i "Kukryle" jako nazwa archipelagu niedaleko półwyspu. Czy gdybyś robił mapę świata realnego, i doszedł do "Przylądka Igielnego", z równie wielkim przekonaniem i zawziętością starałbyś się przekonać wszystkich wokół, że poprawną nazwą na ten kawałek ziemi jest "Igła"? :D
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 12, 2009, 14:58:37 pm
Nie zapędzam się Orzzzz  ;D pozaprzestrzeń  hmm ;] Nie daję ani nie urabiam nazw jeśli jakaś jest i jęśli nie ma to coś co jest naniej musi być zidentyfikowane. Przyjąłem nazewnictwo skrótowe osobowe i bedę je stosował.
Co do poparcia Okoczia oficjalnie uznała tą mapę :) Ze względu na niedogodności po ostatnim incydencie w realświecie nie mam kiedy przeprowadzić prezentacji.

Tu >
Quote
Kukryjski składa się z '3 krain' - m.in wysp Kukrylskich - Błąd autora?, specjalne przeinaczenie?, nazwa realowa!,
stąd
Związek Kukryjski - Kukryje a nie Kukryj czy Kukryjaja, Kukry, Kukrydżabestan, Kukryryrydza, itp.
Rzeczownik - nazwa skrótowa i dla płw. i dla terytorium Morvanu. W Interlandzie to jest płw. Kukryjski - płw. Kukryje a jak w Morvanie do tego jeszcze nie doszli no to cuż ...

jest wszystko wyjąsnione Orzzz  ;D

W formie rzeczownika "Hele" chyba tak po niemiecku albo w telugu. Po polsku płw. Helski - Hel
Związek Kukryjski to zniekształcona nazwa od realowych wysp Kukrylskich gdzie O'Rhada sam jedną z jed. admin opisuje jako  Księstwo Wysp Kukrylskich. pozostałe to Królestwo Tapa Kukri, Republika Alby. Realowe wyspy Kukryle - tu Kukryje
Brałem udział w formowaniu się tego płw. ze str. interlandzkiej IOZ (Interlandzka Orientyka Zachodznia) nie nazywałem go zrobił to O'Rhada i ok. Ze str. interlandzkiej jak pisałem wyżej są to Kukryje tak jak i w polskim Deutchland to Niemcy itp.
Bo w Morvanie nie używają. Tak jak spodni itp. no ale cuż :)

przylądek hmm Igła nie nie to takie nie teges może Igiel ;D przylądek to nie państwo ani kraina.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Grudzień 12, 2009, 15:39:42 pm
Pel, naprawdę Cię powaliło. Ja rozumiem, mylić się nieświadomie, ale żeby mylić się świadomie i jeszcze dorabiać do tego ideologię to jest naprawdę... ech. Nie chcę rzucać epitetami, ale naprawdę radzę Ci, żebyś się poważnie nad sobą zastanowił...

Najpierw odpowiem, jakby ten temat był w ogóle tematem do dyskusji. Twoje rozumowanie Pel, opiera się na wielu błędnych założeniach. Po pierwsze, forma którą proponujesz, w realu występuje tylko dwa razy, w obu przypadkach do wysp (W-y Kurylskie -> Kuryle i W-y Malajskie -> Malaje). Nie wiem skąd Ci się wzięło, że cokolwiek kopiowałem - poducz się geografii. Po drugie, nie każdy rejon musi mieć zdrobnienie od swojej nazwy - przykładowo, półwysep Apeniński nie ma nazwy skrótowej Apeninije. A po trzecie - nie wiem naprawdę, co Ci odwaliło, żeby wymyślać jakieś pokręcone formy, w sytuacji gdy sam podałeś realowy przykład użycia właściwej formy. Tj. na przykładzie Związek Australijski -> Australia, Związek Kukryjski -> Kukria. Taka to wielka filozofia?

BTW. Źle również rozumowałeś co do pochodzenia nazewnictwa. Całość nzw pochodzi od ludu zamieszkującego ten teren - Kukriów. Od Kukriów wzięła się Kukria, półwysep Kukryjski, a dalej (na zasadzie ewolucji nazw) W-y Kukrylskie. Warto byłoby chociażby się zapoznać z sytuacją, zanim się proponuje własne, wydumane propozycje.

Przechodząc do ogółu. Widzę, że kontynuujesz to, co już Ci wytykałem - używanie zdolności kartograficznych do forsowania swoich, często absurdalnych pomysłów, a nie do opisywania rzeczywistości. Jeżeli podoba Ci się nazwa Kukryje - to podpisz tak Interlandzką Orientykę Zachodnią. Nazwa naszych terytoriów to Związek Kukryjski bądź Kukria - i chcielibyśmy, żeby tak były na mapach podpisane. Jasne, fizycznie nie zmusimy Cię do zmiany - ale takie działanie jasno pokaże, że nie można twojej mapy traktować poważnie.

Generalnie - czym innym jest skracanie nazw, gdy nie ma innych wersji, a czym innym jest upieranie się przy swoich wersjach, gdy wszyscy (w tym zainteresowani) mówią Ci, że się mylisz. To ostatnie jest przejawem oślego uporu. Odradzam Ci takie działanie, jeżeli chcesz, żeby ktokolwiek uznawał twoją mapę.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Grudzień 12, 2009, 15:53:00 pm
Ano... Niedawno chciał wcisnąć Winktown jakieś Zielone Wyspy, które "podobno" zaadoptował Talerz. Z tym, że żaden z Winków ich nie chciał to inna para kaloszy... W ogóle musimy wyrzucić z kraju sporo śmiecia, które sprowadzili Talerz i Nander na zasadzie "dołączajmy wszystko co się rusza, może będą jakieś korzyści!" :/ .
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 12, 2009, 18:25:47 pm
Pel, naprawdę Cię powaliło.
  ;D
hmm...?  a dziś nawet byłem na badaniach psychologicznych mieszcze się w normie. Fakt odp. tak jak jest moralnie i tradycyjnie ale jednak :)
mylić się świadomie i jeszcze dorabiać do tego ideologię to jest naprawdę... ech.
- ;]  no różne rzeczy dzieją śię na tym i innych światach.
- ale naprawdę radzę Ci, żebyś się poważnie nad sobą zastanowił...
Mama tak mówiła i Nauczyciel/e jacyś to tak z pozycji Rodzica wymagającego.  :)
Z Geografii jestem naprawdę dobry i to nie będzie nieskromnie, że się przyznam. :)

Apeniński Półwysep, Penisola Appenninica

Kukria  - I tak trzeba było odrazu O'Rhady :)

Często dyskusje na tym forum to zagrywki pod coś. Zasady opisu na mojej mapie są jasne musi być nazwa skrótowa jeśli nie funkcjonuje powszechnie znana to sam zastosuję jakąś na podstawie nazwy pełnej.

Skoro dyskutujemy na forum zapoznałem się z sytuacją i pytałem cię o nią na początku roku po 4 marca 2009 i takowej nie było
więc wydumałem eureka czy jakoś tak ... ;)

Po wytykamy sobie ? ;)
Zmodyfikowałeś Razuri i Zegisa i ok. Tak samo jak płw Kukryjski, czy dostawianie nowych lądów i usuwanie innych równie absurdalnych.

Nie przeczę tak już o tym pisałem ta mapa to alternatywa. Jakiemuś ułamkowi społeczności Mikronacyjnej bedzie sie podobała i dla niej bedę ją tworzył i aktualizował. Rzeczywistość to coś co odbiera się zmysłami ona jest wszędzie i zawsze ale nie każdy odbiera ją tak samo. Działam globalnie moim domem tak samo jest tipi w Okoczii jak i willa w Nowym Mieście Nowogradzkim, mieszkanie Izborgradzie, Jaspis, Wenewji, Winktown, Toruniu, ... . :)

Generalnie - czym innym jest skracanie nazw, gdy nie ma innych wersji,

- I to właśnie zrobiłem :) Jak już wymyśliliście wprowdziliście nazwę Kukria trzeba było o tym powiedzieć w komencie do mapy. I sprawa rozwiązana :)

Rozumiem konkurencja ale wyciągność z was jakieś inf to czasami ...  ::)  ;D

Ano... Niedawno chciał wcisnąć Winktown jakieś Zielone Wyspy
- Dawno na początku tego roku z Talerzem i Theorym umowa słowna. Do pisemnej nie doszło Bobry zwinęły rysik. ;)

że żaden z Winków ich nie chciał
- oczywiście przeprowadziłeś ankietę na ten temat pytajac wszystkich w której 100% było przeciw tak tak ;] . Jestem Winkiem i chiałem, Talerz się na to zgodził, Theory, i gadałem o tym z Haroldem. :)

W ogóle musimy wyrzucić z kraju sporo śmiecia, które sprowadzili Talerz i Nander na zasadzie "dołączajmy wszystko co się rusza, może będą jakieś korzyści!" :/ .
To jest twoja subiektywna opinia :) I nie poznałeś motywu tego czynu. ;] Uważam że nie musimy.  ;D
A w Winktown demokracja panuje.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Grudzień 12, 2009, 18:57:46 pm
Właśnie - demokracja. Orzi, Gofer, Tocza i Harold zgodnie mówią, ze to ma sobie iść. Talerza nie ma, innych obywateli to niezbyt obchodzi. Ucieleśnienie demokracji :) . W Winktown aktualnie debatujemy na temat "co z tym fantem zrobić?" i gdybyś, Winku, był aktywny w swoim państwie, to byś wiedział, że Ci obywatele, którzy interesują się mikronacyjnym aspektem Winktown (bo mamy też tych skoncentrowanych na storytelling) są przeciwni tym nieaktywnym terytoriom, które są dla samego istnienia. Czyli to, co stwierdziłeś ironicznie, jest prawdą - 100% aktywnych obywateli zainteresowanych polityką Winktown ich nie chce, przeprowadziłem wywiad :) . A, jak sam stwierdziłeś, demokracja panuje, więc... BTW nie poznałem motywu tego czynu, zna go prawdopodobnie tylko Talerz, który aktualnie w Winktown sie zbyt przychylną opinią nie cieszy (a, paradoksalnie zgodnie z marzeniem Talerza, Winktown nie jest jego prywatną własnością. Radzimy sobie sami, uchwalamy Konstytucję bez Talerza, niedawno opłaciliśmy z własnych kieszeni serwer, który stawiał Talerz, również bez jego udziału... Porcelanowy musi się pogodzić, że już nie jest Ojcem Narodu, jest Winkiem na takich samych prawach jak chociażby Gofer). Jeżeli raczysz wpaść do Winktown, wziąść udział w dyskusji, przedstawić nam te motywy, lub w inny sposób uargumentować istnienie tych białych plam, to kto wie, czy Winkowie nie zmienią swojego nastawienia, ale na razie takie nastroje u nas panują, cóż...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 12, 2009, 20:58:58 pm
spox :)
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Grudzień 13, 2009, 03:37:15 am
Kocham Cię, Pel, za ten komentarz xD
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Grudzień 13, 2009, 13:24:38 pm
No akurat Płw. Apeniński to od Apeninów - pasma górskiego przecinającego wzdłuż całą Italię... Ale to też nie powód do dorabiania nazw typu przytoczone Apeninije...
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Grudzień 13, 2009, 19:23:28 pm
Oczywiście że od Apeninów. Ale Apeniny to nazwa gór, nie regionu. Półwysep Apeniński nie ma skrótowej nazwy wiążącej się z przymiotnikiem - bo jedyne co mi przychodzi do głowy to Italia, które to słowo do Apenin nic nie ma.

Quote
Z Geografii jestem naprawdę dobry i to nie będzie nieskromnie, że się przyznam.

No popatrz... To w realu są gdzies jakieś wyspy Kukrylskie? Tego to nie wiedziałem...

Quote
I to właśnie zrobiłem  Jak już wprowdziliście nazwę Kukria trzeba było o tym powiedzieć w komencie do mapy. I sprawa rozwiązana

Z tym, że od początku była taka nazwa. A jak Ci wytknięto w komencie, że Kukryje to bzdura, to zacząłeś się bronić, że "to jest od skopiowania z reala" - udowadniając jednocześnie ignorację i ośli upór.
Title: Odp: Republika Francuska
Post by: Pel Nander on Grudzień 13, 2009, 19:41:12 pm
Mister O'Rhada tak tak.
To sobie pogadaliśmy :)
Nie będę kolejny raz tego samego pisał wiadomo ossohozzi.
Jak była od początku to od początku mogłeś ją podać ;D
Skoro takie widzisz dowody to no cuż myślałem że jesteś bardziej Yntelygentny. Ale spox.
Zostawmy już ten temat bo pod publikę leci ... .
Przy okazji chciałem wszyskich pozdrowić i takie tam :)