Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Mikronacyjna Organizacja Kartograficzna => Sprawy organizacyjne => Topic started by: kazag on Kwiecień 12, 2009, 13:18:36 pm

Title: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 12, 2009, 13:18:36 pm
Proponuję przyjąć pewną kolejnośc działań, zeby nie popaść w chaos:

1. Ustalenie, kto jest w stanie dostarczyć mapy posczególnych państw i terytoriów. Skompletowanie wszystkich chętnych do zamieszczenia na mapie państw (czy te, które nie będą chętne, nie powinny się na niej znaleźć również?)

2. Zebranie tych map i ustalenie punktów spornych. Rozwiązanie problemów tych punktów (bedzie to trwało...).

3. Zebranie założeń dotyczących rozmieszczenia terytoriów na mapie.

4. Projekt mapy.

Głównie chodzi o pierwszy punkt, resztę można ustalić potem. Czy ktoś uważa, że inny punkt powinien być pierwszy? Wytyczmy sobie jakiś cel na dzień dzisiejszy i go wypełnijmy, a potem pomyslimy dalej...
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 12, 2009, 22:30:32 pm
Ja wohl! Tyle, że jako podstawę można przyjąć mapę tow. Zeppa (czyjakmutamterazwtymdziwnymsurmeńskimnarzeczu). Z istniejących na niej państw żadnego chyba nie trzeba usuwać. Warto zatem przede wszystkim skupić się na nowych na mapie państwach i modyfikacjach granic. Czyli przede wszystkim płw. Jakiśtam morwańsko-surmeńsko-interlandzki, v-Afryka i sytuacja na terenach popięciopolskich.
Poza tym warto by przyjąć ten statut choćby tak, jak jest - ewentualne problemy wyjdą w praniu.
No i kwestia ziem spornych. Ja jestem za zaznaczaniem wszystkich obszarów spornych między państwami spełniającymi kryteria umieszczenia na mapie za pomocą pasów ukośnych. I nie bałbym się nieuznawania przez niektóre państwa - musimy być neutralni, sprawiedliwi i konsekwentni, a poza tym mapa powinna być jak najbardziej aktualna. Jeśli to by się udało, trudno byłoby mówić o jakimkolwiek nieuznawaniu - po prostu MOK byłby jakością samą w sobie. Wiem, że brzmi to jak powandne życzenia, ale myślę, że wbrew pozorom nie jest to cel poza zasięgiem. Trzeba tylko trochę determinacji.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 13, 2009, 11:49:28 am
Zgadzam się w całej rozciągłości. Nudzi mi się, więc może jeszcze dziś opracuję "bazę" dla mapy MOK (tzn. mapa składająca się z warstw - sam ląd, granice, miasta, nazwy państw, mapa fizyczna, mapa drogowa - dwie ostatnie na razie puste.), możliwe że zrobię dwukrotne powiększenie z zachowaniem ciągłości granic...
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 13, 2009, 15:42:56 pm
panie Pawle , ustalmy moze wlasnie potem, jak przygotowywac te mapy dla MOk?  tu by sie musieli wypowiedziec ci, ktorzy ostatecznie bedą to skladac..
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 13, 2009, 16:48:49 pm
A nie mogę tego robić ja? ;)

Już ukończyłem mapę "Pusty Ląd", teraz przerabiam granice. Nie mam wersji wektorowej, więc brzegi będą w powiększeniu pikselowate, ale to nawet lepiej - łatwo wypełnić kolorem etc. A jak ktoś chce, mogę zrobić ładne powiększenie.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 13, 2009, 17:44:16 pm
Najwygodniej będzie zgłaszać propozycje zmian, jeśli udostępnicie również svg. Co do reszty - nareszcie!
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 13, 2009, 18:59:32 pm
nie przewiduję wersji svg na tym etapie... Nie jesteśmy gotowi na wektor.

PS. Zrasteryzowałem granice.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: marcin.pospiech on Kwiecień 13, 2009, 19:47:53 pm
A czym się różni projektowanie wektorowe od rastrowego na tym etapie? To właśnie świetny moment, żeby zacząć z wektorami, skoro jest to tworzone od początku.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 14, 2009, 07:22:22 am
Moim zdaniem również... Panie Pawle, a Michał nie włącza się w robienie mapy? Z tego co wiem chyba też chciał pomagać?
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 14, 2009, 10:55:57 am
Nie pamiętam, ale zgłosiło się parę osób... A i tak wolę raster ;p No ale dostosuję się do większości.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 14, 2009, 13:01:15 pm
Hmmm, mam roboczą wersję mapy, która byłaby łatwiejsza do edycji i wyrażania roszczeń terytorialnych (tzn. "Chcielibyśmy się umiejscowić w miejscu na obrazku" zamiast "Chcielibyśmy się umiejscowić tu i tu, wyspa miałaby wyglądać tak i tak, i chcielibyśmy jej zająć tylko tyle a tyle. I nie chodzi nam do końca o to co przedstawił nam ten wasz kartograf").

http://kuri.pl/u/d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427epierwsza.png (http://kuri.pl/u/d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427epierwsza.png)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 14, 2009, 18:22:35 pm
Ok. To coś już mamy. Warto by było dowiedzieć się, jak ma wyglądać nowa część Federacji Al Rajn i półwysep na Orientyce. A ja w tym czasie zwektoryzuje to - będzie wygodniej robić powiększenia i w ogóle elastyczniej.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 14, 2009, 20:03:07 pm
Wersja mapy Zeppa?
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 15, 2009, 01:23:56 am
Ano. Ale chyba mapa JE tow. Zeppa nam odpowiada, jako pewien fundament, czy może mamy do niej jakieś zastrzeżenia?

W tej chwili nijak nie wrzucę, ale zrobiłem svg z samym lądem z mapy Zeppa (a w zasadzie ja tylko usunąłem z niej granice i opisy, a zwektoryzował już tow. Corel :) ). Doprawię do niej granice takie jak były i po uwzględnieniu wszelkich zastrzeżeń i zmian, można by nawet opublikować. Rozumiem, że lądu z zasady nie usuwamy, tylko najwyżej dodajemy nowy. Trzeba nam zatem tylko nowych lądów i zmian granic w stosunku do mapy Zeppa (http://surmenia.org/mapa). Jakby ktoś to zechciał zebrać i podać, to uwzględniłoby się.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 15, 2009, 08:35:12 am
I nijak sie nie trzmamy kolejnosci?;p
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 15, 2009, 14:43:27 pm
Tak, to jest wersja mapy Zeppa - ale rozbita na warstwy i z poprawioną linią brzegową ;p

A z kolejnością - jak leci xP
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 15, 2009, 14:59:17 pm
Co do kolejności, to po pierwsze - powinniśmy oddać stan faktyczny, a więc także te państwa, które nas nie supportują (bo niby które to robią - jak na razie oficjalnie nikt nas nie wspiera), a wręcz negują to, co robimy. Po drugie - nie trzeba zbierać od poszczególnych państw informacji o ich mapach i układać tego jak puzzli, bo przecież w stosunku do mapy Zeppa nie zaszły jakieś bardzo głębokie zmiany. Lądy pozostają te same, pojawić się tylko powinien nowy półwysep i druga część wyspy "afrykańskiej". I te informacje należy zdobyć i mapę o nie uzupełnić. Poza tym ewentualne przesunięcia granic (ja już na przykład mówiłem o nowej granicy MW-KS na wyspach d. Loardii). Przydałoby się, żeby ktoś sprawdził co jeszcze się zmieniło. Na pewno obszar Wink Town jest większy, nie ma UKZT (jako państwa - ląd zostaje),  nie wiadomo co z terenami pięciopolskimi. Jak to wszystko się zbierze (czyli jak gdyby poszczególne mapy według kolejności, ale w wersji bardziej racjonalnej, czyli tylko zmiany, a nie całość granic od każdego), można wtedy to skompilować w jedną mapę (jeszcze nie oficjalną, tylko służącą do realizacji punktu drugiego - skonfrontowania roszczeń). Wydaje mi się, że jeśli przyjmiemy system apolitycznego profesjonalizmu, to nie będzie to tak bardzo trudny punkt - tam, gdzie faktycznie występują roszczenia jakiegoś tworu państwowego, tam zaznaczamy. Nie wdając się w szczegóły (np. czy jest to uzasadnione roszczenie). No i gotowe. Zaproponowana przez Was, towarzyszu Kazag, kolejność, byłaby też dobra, ale dłuższa i w sumie trochę naokoło :)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 15, 2009, 18:58:53 pm
Jako v-patriota zacząłem od swojego kraju  8)

Półwysep został dodany. Jutro lub w weekend zajmę się v-Afryką...

http://kuri.pl/u/d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427edruga.png
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 15, 2009, 21:45:15 pm
Przepysznie. Dodam to też na wersję wektorową, na którą aktualnie nanoszę granice.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 17, 2009, 12:55:51 pm
No dobra. O ile sytuacja na Wirtuazji jest mi znana, to jak się ma sprawa na kontynencie wschodnim np. nie wiem. Podobnie Mikrooceania. Jakby ktoś poinformowany przedstawił pokrótce zmiany w tych rejonach, w stosunku do mapy Zeppa, to bym je naniósł. Bo wektoryzację tego, co wiem zakończyłem. Ale od cep-mapy różni się na razie tylko formatem (jakkolwiek to bardzo istotna kwestia), granicą wandejsko-sarmacką i półwyspem.


edit: dodaje link do png z mojej wektorowej mapki, żeby było wiadomo, co jeszcze nie jest zrobione. Dla opornych (np. rajńczyków) - to wersja robocza, pytam się, co trzeba na niej dodać, bo na razie główną zmianą jest wektoryzacja:
(http://img168.imageshack.us/img168/6619/pupkarobocza.png) (http://img168.imageshack.us/my.php?image=pupkarobocza.png)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 18, 2009, 11:46:21 am
no tak... teraz widać przewagę wektora nad rastrem ;)

Takie małe pytanie wektorowego laika - obrysowywał towarzysz kontury czy korzystał z funkcji?
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 18, 2009, 12:34:37 pm
Wymazałem z Zeppa miasta, granice, opisy, legendę. Potem pobawiłem się korelem trejsem (ciężko było znaleźć złoty środek między ilością węzłów, a dokładnością konturu, ale chyba się udało - poza "chorwacką" linią brzegową która jest zdecydowanie do poprawki, m.in. dlatego, że już na rastrze była zaznaczona niewyraźnie). Potem zaś (już inkskejpem, którego wygodniej mi się używa) poprawiłem to, co nie wyszło samo (np. jeziora - korel zrobił z nich jakieś cuda, teraz zaś są dziurami w warstwie "ziemia", przez które widać warstwę "woda") i ręcznie przerysowałem kontury granic (to było najbardziej pracochłonne). A w tzw. międzyczasie dodałem (również ręcznie) półwysep. Na koniec jeszcze miasta i już.

Tyle, że teraz dalej nie wiem, jakie są zmiany na wschodnim, gdzie leży Chattycja, Bantu, Okoczia itd. Jak ktoś coś wie, to niech wrzuci w dowolnej formie: pisemnie, czy na mapie tow. Nandera, czy jakkolwiek :)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 18, 2009, 13:40:11 pm
Mikrooceania: brak Okoczii wciąż, tam gdzie było arakhopolis..
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 18, 2009, 13:43:26 pm
Czyli jednak wstawić tam Okoczię... Zajmę się tym, to tylko kilka kliknięć (Wyspa już jest)

PS. Mapa rastrowa ma jedynie pomóc nowym państwom znaleźć i zaznaczyć proponowaną lokalizację. Potem pan Pupka, jeśli się zgodzi zostać Kartografem Wektora (ale tytuł xP), dodaje je do mapy wektorowej i publikujemy nowy "build" mapy ;)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 18, 2009, 16:05:36 pm
Na razie może tak być, ale jak się znajdzie ktoś bardziej kompetentny (może tow. Radziecki, tfu! O'Rhada), to mogę przekazać moją roboczą, ubogą, niepozorną mapkę. Robiłem już w życiu parę rzeczy w wektorze, ale ciągle wielu rzeczy nie umiem zrobić i zamierzony efekt osiągam czasochłonną metodą licznych prób i jeszcze liczniejszych błędów :)

O ile dobrze zrozumiałem, Arakhopolis nie istnieje, a na jego (jej?) miejscu, znajduje się Okoczia?
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Talerz on Kwiecień 18, 2009, 20:22:54 pm
Złe granice Winktown - myślałem że już nikt nie odbierze nam ziem, a tu proszę... :P Na najnowszej mapce Zeppa i O'Rhady zaznaczone wszystko jest poprawnie.

Brakuje też Neverwerldu, ale to chyba temat na osobną dyskusję.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 18, 2009, 20:48:59 pm
@pawelabrams - dlaczego "jednak"? Istniejemy już dość dlugo i raczej spełniamy warunki dyskutowane w innym temacie.
@Alojzy - tak, Arakhopolis zatonęło, tzn ta część wyspy, na której sie znajdowało, na reszcie powstała Okoczia.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 19, 2009, 00:14:38 am
Quote from: tow. Talerz
Złe granice Winktown - myślałem że już nikt nie odbierze nam ziem, a tu proszę... :P Na najnowszej mapce Zeppa i O'Rhady zaznaczone wszystko jest poprawnie.
Ok, poprawi się. Mam nadzieję, że ten język oznacza, że to tylko żart :) Bo pisałem przecie, że to robocza z ostatniego opublikowanego Zeppa.

Quote from: tow. Talerz
Brakuje też Neverwerldu, ale to chyba temat na osobną dyskusję.
Hmm... A zamierzacie się gdzieś umiejscawiać? Jeśli tak, to trzeba się zastanowić, ale warunki chyba spełniacie?

Quote from: tow. Kazag
Istniejemy już dość dlugo i raczej spełniamy warunki dyskutowane w innym temacie.
Też mi się tak zdaje.

Quote from: tow. Kazag
tak, Arakhopolis zatonęło, tzn ta część wyspy, na której sie znajdowało, na reszcie powstała Okoczia.
Tak, czy owak spod czerwonej kropki nie widać :) Jak się będzie robić fizyczną, to istotny będzie kształt, ale to na razie futurologia...
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 19, 2009, 07:48:46 am
@Alojzy
Nas zawsze nie było widac, wyspa ma 7 km x 7 km ;)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 19, 2009, 10:19:57 am
Ciasno, ale własno :)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 19, 2009, 18:33:31 pm
Ups, a ja was wciachałem na takie 7-pikselowe coś... Mogę to poprawić ;)

A chodziło mi o to że nie do końca wiedziałem gdzie was jednak wstawić.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Juan Samirović el-Guevara de Vetonija on Kwiecień 19, 2009, 19:02:48 pm
I kurde znowu nas Antyli Nowalskich vel Tortugi pozbawiacie xP
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 19, 2009, 21:07:07 pm
A niby gdzie toto jest? Dorysujta, to też w wektor wrzucę.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Kwiecień 19, 2009, 21:55:59 pm
Hm. Poza tym, że nie ma UKZT, to chyba najbardziej odpowiednia jest moja mapa - zawsze pod jednym adresem - http://www.morbhan.org/mapa.png (http://www.morbhan.org/mapa.png) . Jest stworzona w pełnym wektorze, o ile wiem - całkiem dokładna. Brakuje jedynie danych dot. najnowszych części Al Rajnu, ale jak znajdę, gdzie to wcisnąłem, to wrzucę na mapę.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Talerz on Kwiecień 20, 2009, 06:54:18 am
W którymś z tematów na forum był jakiś zarys Kontynentu Afrykańskiego. W każdym bądź razie nachodził on chyba na Wyspy Razuri i Zegisa. Wypadałoby żebyś chociaż jakoś zaznaczył że Morvan i Gnomia są terytoriami spornymi - o ile chcesz żeby Sarmacja i jej sojusznicy uznali tą mapkę chociaż z grubsza ;) Pozatym wypadałoby połączyć Sclavnię i Trizondal, a także umieścić Skarland (choć za wewnętrzną sytuację ja bym sobie darował, i tak nie wiadomo jak tam w ogóle jest :)), Federację Korony i Litwy (może niezbyt aktywna mikronacja na polu v-światowym, ale jednak istniejąca już od dłuższego czasu i jako tako dobrze prosperująca) oraz Monarchię Neverwerld (gdzie ona leży można zobaczyć na stronie www Monarchii).

Wszelkiego typu Morinie, Republiki Francuskie, Anhalty i Arktyki itd. jeśli już miałbym umieszczać to za jakiś czas.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 20, 2009, 10:56:05 am
Alojzy, Twoja mapa duzo rozni sie od mapy Michała? Bo ta wydaje się dosc dobra, jaku punkt wyjścia.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 20, 2009, 13:25:22 pm
A to tak to miało wyglądać!

Zaraz przerysuję na swoją wersję.

EDIT: Eeeee... to jest totalnie różne od mapy Zeppa... Naniosę wyspy, ale to nie będzie zgodne z mapą Michała w 100% bo np. Kontynent Wschodni jest dużo Bliżej Wandystanu a linie brzegowe są mocno "pourozmaicane" przez Autora...
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Juan Samirović el-Guevara de Vetonija on Kwiecień 20, 2009, 13:39:22 pm
Krolestwo Polskie to się umiejscawia między Monarchią Neverwled, a Al-Rajn. Na południowy-zachód od Nowalu xP
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Talerz on Kwiecień 20, 2009, 14:07:50 pm
Najlepszym punktem wyjścia moim zdaniem byłaby kolorowa mapa Pavla Zeppa - moim zdaniem była najlepsza :) I naprawdę super kolorystycznie wykonana była, chciałbym żeby i nowa mapa była taka. A nie w takich smętnych kolorach :(
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 20, 2009, 18:34:27 pm
Obie są łatwe do edycji (chociaż nie wiem jak z kolorowaniem wektorowej), więc spokojnie będzie można pokolorować ;)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 20, 2009, 20:31:04 pm
Da się pokolorować. Prawdę rzekłszy nie wiedziałem, że mapa O'Rhady jest zrobiona w wektorze. Wydaje mi sie jednak, ze podstawowym zastrzezeniem wobec niej, oprócz zaznaczenia terenów spornych jakby spornymi nie były, brzydkich kolorków i zwalonymi odległościami, jest wykonawca - większość krajów nigdy nie uzna "morwańskiej mapy" jako swojej. I słusznie - MOK miał być neutralny i międzynarodowy. Wandystan nie ma terenów spornych i roszczeń i choćby dlatego mapa mojego autorstwa wydaje mi się bardziej akceptowalna i kompromisowa.
Co do nowych terenów: jeśli v-Afryka nachodzi na wyspy R. i Z., to należałoby na nowo omówić jej położenie z zainteresowanymi. Co do Neverwerldu zastrzeżeń nie mam, choć chętnie bym się zamiast zgadywać dowiedział, gdzie dokładnie leży. Ale już np. Federacja Korony i Litwy ledwo o uszy mi się obiła i jak z aktywnością w niej jest, to nie mam pojęcia. Skarland - co z nim nie tak?
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Talerz on Kwiecień 21, 2009, 07:07:03 am
Raczej prędzej byłbym zwolennikiem przesunięcia wysp R. i Z., a nie v-Afryki. Raz że ten drugi projekt pojawił się trochę wcześniej, dwa że popiera go kilka państw (mi też się podoba), a trzy że z wysp można by było zrobić część tego nowopowstałego kontynentu :)

Gdzie położony jest Neverwerld (a także jego mapki) można zobaczyć w tym dziale na stronie Monarchii: http://neverwerld.lua.pl/viewpage.php?page_id=12
Federacja Korony i Litwy leży podobno gdzieś pomiędzy Neverwerldem i Al Rajnem (co jest najciekawsze, na stronie głównej jest wykorzystana autentyczna mapka Rzeczpospolitej Szlacheckiej, więc sam nie wiem czy będą oni chcieli utworzyć kolejny kontynent, czy zostaną wyspę, a mapę zmodyfikują), a z aktywnością jego obywateli (przynajmniej na forum) można zapoznać się tutaj: http://koronailitwa.eev.pl/statistics.php?sid=f018a78a9ca550d890e78a73cee78978
Kraj istnieje jakiś czas, sir August IV działa aktywnie w v-świecie. Jedynymi rzeczami jakimi mógłbym się przyczepić to duża ilość błędów (przeważnie ortograficznych), brzydka strona www (wystarczyłoby poświęcić tylko trochę czasu żeby było tak pięknie!) oraz nieklimatyczne pseudonimi użytkowników na forum :/

Skarland to taki v-światowy bałkański kocioł. Ciągle rewolucje, powstania, secesje w nim itd. Pozatym różni ludzie mają różną wizję położenia tego państwa (raz jako sąsiada Winktown), innym razem jaką oddzielną wyspę w sferze wpływów Kontynentu Wschodniego.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 22, 2009, 09:53:49 am
Wiec jak, zastosujemy sie do kolejnosci, czy robimy inną?
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 22, 2009, 13:03:19 pm
Na razie dostosowywujemy mapę do "stanu faktycznego", potem się zastanowimy, co z nią dalej.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 22, 2009, 17:06:24 pm
Też raczej tak bym to widział.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Talerz on Kwiecień 22, 2009, 20:41:05 pm
I ja również.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Kwiecień 23, 2009, 04:01:57 am
Poprawiłem nieco mapę - http://www.morbhan.org/mapa.png (http://www.morbhan.org/mapa.png). Dodałem ziemie Al Rajnu, poprawiłem odległości, dodałem też Neverweld i UKZT (jako ziemię niczyją). Nie wiem co macie do kolorków - ale jak macie sugestie, to słucham ;-) co do zaznaczania ziem spornych - dopóki to jest moja mapa, to tak robię. Jeżeli miałbym na jej mapie przygotowywać mapę dla MOK - to bym to zmienił. To chyba oczywiste?

Quote
większość krajów nigdy nie uzna "morwańskiej mapy" jako swojej. I słusznie - MOK miał być neutralny i międzynarodowy. Wandystan nie ma terenów spornych i roszczeń i choćby dlatego mapa mojego autorstwa wydaje mi się bardziej akceptowalna i kompromisowa.

Gdybyś zajrzał do statutu MOK, wiedziałbyś, że nie będzie mapy "morwańskiej" "wandejskiej" czy nawet "piotrusiovskiej" tylko mapa MOK, przygotowana jako kompromis wypracowany przez członków MOK.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pel Nander on Kwiecień 23, 2009, 10:05:12 am
Well well. Jak już mówiłem do profesionala i obiektywnego stanu faktycznego wg. obiektywnych warunków to jej trochę brakuje. <nie wspominając o czym już mówiłem w innym poście na temat tej mapy i czego nie ma.> Z tego co dodałeś:
Okoczia to są 3 wyspy. (napoczątku była jedna brana za teryt. ale teraz politycznie to 3)
A skoro jest Gnomia to czemu nie ma Almery Zachodniej?
Te wypy (Winktown) zwane są Archipelagiem Pięciopolskim.
Interland prawidłowo to Interlandzka Orientyka Zachodnia lub Orientyka Zachodnia (Int.)
Rotria od któregoś marca jest włączona do Elderlandu. 
Wyspa Tuolelenkka (własciwa) jest teryt. Erboki.
własciwa nazwa to Antyle nowalskie - Tortuga.
i jeszcze ale to nie dokadnie wiem wyspa Awara to politycznie teryt. i siedziba OPM na podobnej zasadzie jak Simitu (UKW)

to tak co do znanych mi inf na temat podizału politycznego Mikroświata. (ograniczyłem się do tego co jest na tej mapie) ps. nawet nie wspomnę że Moheratu Berecji nie ma.  >:(  ::)  ;D - ale to tak dla inf.
ps. Moherat Berecji ani jego wyznawcy nie uznają tej mapy.
Moher przyjdzie po ciebie Orhada.  ;D 
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 23, 2009, 10:53:49 am
Tymczasowo Interland, bo się nie zmieści na mapie albo będzie małym druczkiem.

Pracuję nad dodaniem Neverweldu do mapy...
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Talerz on Kwiecień 23, 2009, 11:56:23 am
Neverwerldu :) Brzydko prezentuje się czcionka którą są napisane nazwy stolic, pomijam brak polskich znaków Michale :)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 23, 2009, 13:42:35 pm
Hmmm...

Też myślałem że to Neverwerld, ale w "Przedstawienie państwa" topic miał nazwę Neverweld więc skopiowałem z Michała xP

Poprawiam.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Juan Samirović el-Guevara de Vetonija on Kwiecień 23, 2009, 16:46:31 pm
Dokładnie, Tortuga, to Antyle Nowalskie... ale jako jednostka administracyjna (nie aż tak oddalona od Nowlau jak się proponuje). Tak jak wyspa nowalska jest podzielona na Terytorium Koronne Lene i Vicekrólestwo Vetonii ;)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Kwiecień 23, 2009, 16:55:25 pm
Quote
Okoczia to są 3 wyspy. (napoczątku była jedna brana za teryt. ale teraz politycznie to 3)

Chętnie. Jak dostanę mapy tych trzech wysp, to będzie. Na stronie Okoczii jest jedna, więc jedna jest na mapie.

Quote
A skoro jest Gnomia to czemu nie ma Almery Zachodniej?

Musiała mi zaniknąć w którejś edycji. Zawsze zaznaczałem ikonkę miasta na pół na czerwono ;-)

Quote
Te wypy (Winktown) zwane są Archipelagiem Pięciopolskim

Zrobione.

Quote
Interland prawidłowo to Interlandzka Orientyka Zachodnia lub Orientyka Zachodnia (Int.)

Zrobione.

Quote
Rotria od któregoś marca jest włączona do Elderlandu.

Włączona? Wiem, że jest w Unii, ale zostaje niepodległa, choć wiele aspektów przekazała.

Quote
Wyspa Tuolelenkka (własciwa) jest teryt. Erboki.

Samej Erboki na mapie nie ma - jak ustalą gdzie są dokładnie, to pozaznaczam.

Quote
własciwa nazwa to Antyle nowalskie - Tortuga.

Poprawione.

Quote
i jeszcze ale to nie dokadnie wiem wyspa Awara to politycznie teryt. i siedziba OPM na podobnej zasadzie jak Simitu (UKW)

To jeszcze nie zostało przeprowadzone.

Quote
nawet nie wspomnę że Moheratu Berecji nie ma. - ale to tak dla inf.

Jak Moherat będzie państwem stabilnym, istniejącym bez przerwy przez dłuższy czas, a nie skokami, to wtedy się zastanowię. Zresztą - żeby chociaż miał jakichś rdzennych obywateli, a to tylko odskocznia dla mieszkańców innych państw.

Quote
Brzydko prezentuje się czcionka którą są napisane nazwy stolic, pomijam brak polskich znaków Michale

Poprawiłem.

Quote
Dokładnie, Tortuga, to Antyle Nowalskie... ale jako jednostka administracyjna (nie aż tak oddalona od Nowlau jak się proponuje). Tak jak wyspa nowalska jest podzielona na Terytorium Koronne Lene i Vicekrólestwo Vetonii

Co do oddalenia - jest dokładnie dopasowane do tego z mapy, która była publikowana tutaj na forum.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Kwiecień 25, 2009, 11:57:28 am
Mglisty, ale Okoczia przecież zajmuje tylko Teronię, Arakhania w połowie zatopiona, a Asinia nieuzywana... No ale faktycznie na mapie mogłyby sie znaleźć trzy wyspy (http://www.arakhopolis.yoyo.pl/strona/images/mapa_adm.jpg) lub (http://www.arakhopolis.yoyo.pl/strona/images/mapa_fiz.jpg).

Jak się mają wasze mapy panowie? Są zgodne? Dobrze byłoby je publikować w jednym miejscu jakoś...
O. może tutaj? > http://forum.mikronacje.info/index.php?topic=603.0
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 27, 2009, 22:22:24 pm
Quote from: tow. Michał O'Rhada

Quote
większość krajów nigdy nie uzna "morwańskiej mapy" jako swojej. I słusznie - MOK miał być neutralny i międzynarodowy. Wandystan nie ma terenów spornych i roszczeń i choćby dlatego mapa mojego autorstwa wydaje mi się bardziej akceptowalna i kompromisowa.

Gdybyś zajrzał do statutu MOK, wiedziałbyś, że nie będzie mapy "morwańskiej" "wandejskiej" czy nawet "piotrusiovskiej" tylko mapa MOK, przygotowana jako kompromis wypracowany przez członków MOK.

Cudzysłów tam stał nieprzypadkowo. Mi nie przeszkadzałoby Wasze autorstwo, jako kartografa dokumentującego kompromis. Ale dla monarchofaszystów każda mapa którą wykonałby O'Rhada byłaby mapą O'Rhady i WRM. Paniał o cziem ja gawarił?
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pel Nander on Kwiecień 29, 2009, 19:36:32 pm
@ ORhada , hm cieszę się za przyjęcie uwag i poprawienie.  Co ufaktycznia mapę :)
Moherat Berecji to fakt odskocznia jak Krakozja ale już rdzennym jest Ludwik.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Kwiecień 30, 2009, 15:18:23 pm
Aby na pewno? Rdzenny to taki, który w żadnej innej mikronacji wcześniej nie był. I tak na przykład ja jestem rdzennym wandejczykiem, ale większość towarzyszy jest (a na pewno była, bo teraz jakby mniej ich) jednak rdzennie sarmatami.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 30, 2009, 15:59:01 pm
Ha, jestem rdzennym Interlandczykiem ;)

A tak á propos tematu... Trzeba by się zastanowić jednak nad czymś w stylu Rady ;p
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Juan Samirović el-Guevara de Vetonija on Kwiecień 30, 2009, 16:35:56 pm
Takich rdzennych mieszkańców znalazłoby się zapewne i więcej ;)
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Maj 01, 2009, 08:18:16 am
Cóż, każdy gdzieś jest rdzenny.

Przydałałaby się rada (och tak, każdy sowiet jest wandny), ale przede wszystkim przydałby się jakiś porządek na tym forum, następnie w miarę spójna wizja i wreszcie - statut.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: kazag on Maj 01, 2009, 10:46:18 am
Więc moze rzucmy okiem na pierwszy post w tym temacie :>
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Maj 01, 2009, 15:53:34 pm
Mówiąc o porządku miałem na myśli raczej jakiś rozsądny podział działów etc. Np. część formalną, gdzie mogliby pisać tylko członkowie MOK i mniej formalną dla wszystkich. Bo niestety z Waszą propozycją o tyle się nie zgadzam, że nie ma potrzeby kombinowania informacji ze wszystkich państw, jeśli mamy pewien consensus - mapę Zeppa, na której opierają się wszystkie aktualne mapy.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Pel Nander on Maj 08, 2009, 01:36:24 am
Fakt rdzenny czyli wcześniej nigdzie indziej nie mieszkał. Ale Orhadzie chodzi w takim sensie że każda osoba ma  główny dom. :] To dla Ludwika będzie Moherat Berecji - chociaż niech on się sam wypowie.
A np. dla Mardreda już nie UKZT tylko Okoczia.
Title: Odp: Kolejność działań MOK
Post by: Alojzy Pupka on Maj 08, 2009, 06:43:20 am
Jeden pies. Rdzenny to rdzenny. A główne miejsce zamieszkania, to zupełnie inna kwestia.