Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Państwa => Topic started by: struszynski on Lipiec 17, 2008, 08:56:57 am

Title: Neopolis
Post by: struszynski on Lipiec 17, 2008, 08:56:57 am
Otrzymałem pytanie od Neopolis o to, do kogo się zwracać w sprawach traktatów o uznaniu. Ktoś wie więcej o tym Neopolis?
Title: Odp: Neopolis
Post by: Daniel Rawiński on Lipiec 17, 2008, 09:18:59 am
No... Neopolis to taka mikronacja, w której była dość długa wojna domowa, teraz się chyba ustabilizowali.
Title: Odp: Neopolis
Post by: Celeste dead on Lipiec 17, 2008, 13:19:03 pm
Neopolis to taki v-kraj co rozmowy toczą się tam na irc. Mialam tam nawet kiedys wlasną, dosyc kontrowersyjną gazetę. Bywa ze jest głośno. Ale bywa że miesiącami jest NIC.
wiem o Neopolis ze niedlugo wystartuje SYSTEM GOSPODARCZY. Zmienią serwer i będą (ponoc) poważną konkurencją dla innych. nie mieszkam tam już jednak. Ale kiedyś wraz z Konstantym Szympansinskim mialam tam partię wzorującą się trochę na UPR.

www.neopolis.net

Na tym forum pojawil się kilka razy Pan Altair Alfa ( dzis syn?) Ludwika.
Title: Odp: Neopolis
Post by: Altair on Lipiec 17, 2008, 13:27:55 pm
Poprawny adres to http://neopolis.net.pl/

Post wyżej ma parę nieścisłości ale to już szczegół  :)
Title: Odp: Neopolis
Post by: Cyber Smith on Lipiec 17, 2008, 14:17:10 pm
Uwaga!

Na stronie głównej Neopolis wykryto trojana, już go zlokalizowałem i niebawem będzie usunięty. Proszę o nie wchodzenie na stronę główną Neopolis a  wszyscy, którzy dziś ja odwiedzili niech najlepiej przeskanują komputer antywirusem. Gdy strona będzie bezpieczna poinformuję o tym. Przepraszam za narażenie Państwa na niebezpieczeństwo. Zapewniam, że podobne incydenty nie będą miały więcej miejsca.
Title: Odp: Neopolis
Post by: Celeste dead on Lipiec 17, 2008, 14:41:13 pm
Poprawny adres to http://neopolis.net.pl/

Post wyżej ma parę nieścisłości ale to już szczegół  :)

No to popraw mnie :D
Title: Odp: Neopolis
Post by: Ludwik Bourbon on Lipiec 17, 2008, 14:53:35 pm
Poprawny adres to http://neopolis.net.pl/

Post wyżej ma parę nieścisłości ale to już szczegół  :)

No to popraw mnie :D

Babcia Wania, ładnie ;)
tam przy dziś syn ludwika nie powinno być znaku zapytania :D
Title: Odp: Neopolis
Post by: Altair on Lipiec 17, 2008, 15:28:34 pm
Quote
Neopolis to taki v-kraj co rozmowy toczą się tam na irc i forum. Mialam tam nawet kiedys wlasnego, dosyc kontrowersyjnego szmatławca. Bywa ze jest głośno. Ale bywa że tygodniami jest NIC.
wiem o Neopolis ze niedlugo wystartuje SYSTEM GOSPODARCZY. Zmienią serwer i będą (ponoc) poważną konkurencją dla innych. nie mieszkam tam już jednak. Ale kiedyś wraz z Konstantym Szympansinskim mialam tam partię wzorującą się trochę na UPR.

http://neopolis.net.pl/

Na tym forum pojawil się kilka razy Pan Altair Alfa, dziś syn Ludwika.

Co pogrubione to poprawione :)
Title: Odp: Neopolis
Post by: Celeste dead on Lipiec 17, 2008, 19:24:27 pm
Gdy ten jak Ty to pięknie nazwałeś.. "szmatławiec" działał to i inne media pracowały :) Ten "szmatławiec" robił Ci niezwykłą konkurencję :D Tego "szmatławca" już niema i znowu ciszaa :D
A te tygodnie są szalenie długie :)

:***

:ppp
Title: Odp: Neopolis
Post by: Buba Aleksander Bubovič on Lipiec 17, 2008, 23:16:23 pm
Kochana Babciu Wanio,
Jak miło, że wspomniałaś o Neopolis w tak ciepłych słowach. Niestety koloryzujesz sprawę, niestety ze szkodą dla naszego państwa. Otóż najdłuższa przerwa jaka trwała w Neopolis liczyła sobie zaledwie około 15 dni, to jedynie 2 tygodnie, a nie miesiące o jakich wspominałaś. Z resztą ostatnia tak długa przerwa miała miejsce w styczniu. System gospodarczy to nie ma być broń na inne mikronacje (a tak przedstawiłaś jego funkcjonalność). Jego zadaniem jest usprawnienie Neopolis. Mamy nadzieję, że jego możliwości nakłonią mniej aktywnych mieszkańców do zwiększenia działalności na terenie naszego kraju. Będzie mnóstwo nowych funkcji, których sam jestem ciekaw. Na dodatek od czasu kiedy odeszłaś trochę w Neopolis się zmieniło. Sytuacja polityczna uległa ustabilizowaniu. Może strona jeszcze nie uległa zmianie, ale nastąpi to niebawem. Myślę także, że Altair za mocnych słów użył co wywołało niepotrzebną dyskusję. Twoja gazeta działała w Neopolis, była aktywna, każdy ma prawo mieć o niej swoje zdanie. Nie róbmy wobec Neopolis niepotrzebnej burzy. Zadano pytanie Czym jest Neopolis? Neopolis jest mikronacją, działającą od roku (rocznica minęła 9 lipca), która swoim rytmem, dla jednych wolnym, dla drugich szybkim rozwija się. Liczę na to, że dyskusja zejdzie na nieco łagodniejsze tony.
Title: Odp: Neopolis
Post by: Celeste dead on Lipiec 18, 2008, 07:25:28 am
Buboszku, to miło jeszcze nie zapomniałeś Babci Wani.

Do rzeczy:
Przerwa, 2-3 posty i znowu przerwa. Buboszku, macie problemy z aktywnością i sam to kiedyś przyznawałeś. Czasem wchodzę na stronę Neopolis i widzę że jak było cichutko tak jest nadal.
System Gospodarczy, nie tylko usprawni pracę i życie w Neopolis ale także  ściągnie nowe osoby. Nie wiem czy pamiętasz jeszcze ale gdy Neopolis dopiero co powstawało miało były pewne zamysły - że będzie lepsze niż pff.. WS i że będzie większe.

Sytuacja polityczna uległa stabilizacji gdyż nawiększa konkurencja - Szymonek - sobie poszedł w siną dal :P

"Liczę na to, że dyskusja zejdzie na nieco łagodniejsze tony."

No i zeszła :>

Title: Odp: Neopolis
Post by: struszynski on Lipiec 18, 2008, 13:06:27 pm
Wandystan zawsze jest otwarty na współpracę, głównie z takimi partnerami, którzy także cenią sobie wolność słowa, demokrację, szczerość. Idea jest zawsze taka sama, jak w przypadku innych mikronacji: aby bawić się wspólnie, podejmować wspólne inicjatywy, odwiedzać się wzajemnie na listach dyskusyjnych.

Ja tam nie reprezentuję ani rządu, ani nie pełnię obecnie żadnego rządowego stanowiska. Wypowiadając się prywatnie mogę powiedzieć natomiast, że na stronach Neopolis http://www.neopolis.net.pl/ widzę (widziałem) głównie jednego osobnika pojawiającego się wszędzie, brak listy dyskusyjnej, apel o prawdziwe pieniądze, puste forum. Sądzę osobiście, że jeżeli nie jest się wstanie samemu stworzyć na tyle ciekawego klimatu, aby przyciągnąć kilka, kilkanaście aktywnych mieszkańców, to lepiej jest iść i działąć w jakiejś już istniejącej mikronacji. Poza tym w tym momencie akurat strona neopolis.net.pl właściwie nie istnieje: "Republika Neopolis: Tutaj nie ma tymczasem żadnych informacji. Zapraszamy wkrótce. Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Design by Mamboteam.com | Powered by Mambobanner.de". Można więc powiedzieć, że Neopolis znikło! ;-)

Zresztą wygląda to na kolejną tzw. yoyonację czy forumnację z szybkim i mało atrakcyjnym interfejsem opartym na tym samym silniczku co miliardy innych stron w stylu "blog aniulki", "forum szminek", "to jestem ja a to mój pie, a tu jest dziadzio, a tu znowu ja". Ech... wybrzydzam, nie? Może i jestem zbyt surowy. Wandystan sięga starszych tradycji, wg. których nie wypada tworzyć stron mikronacji na jakimś rutynowym silniczku a la phpbyprzemo, ale całkowicie własnoręcznie, po swojemu. Ale czasy się zmieniają - stąd też ta "tradycja" mi zapewne ciąży w przyglądaniu się innym, młodszym mikronacjom, które reprezentują zupełnie inny styl. Pragnę przy tym podkreślić, że sama technika nie świadczy tak na prawdę o niczym szczególnym: tu przykład Wolnej Republiki Elfidy i VRP - każdy działą tak, jak chce, jak umie, byle by działał!

Tak czy inaczej, bez względu na trudności techniczne czy preferencje w tworzeniu witryny www, chętni zawsze mogą się zwrócić bezpośrednio do stosownych władz MW odpowiadających za politykę zagraniczną, czy też do jakiegokolwiek innego wysokiego urzędnika państwowego czy to przez mail, czy gg, czy w inny sposób. Wszystkie dane znajdują się na stronach MW, spod strony głównej. Zapraszamy, grunt to jakoś się odnaleźć i dogadać.

Założyłem ten wątek, aby dowiedzieć się coś więcej o tej, mało mi znanej, krainie. Na razie dowiedziałem się, że pomiędzy 1 obecnym i 1 byłym mieszkańcem są jakieś animozje. No, ciekawe, co też będzie dalej? Jakaś sprzeczka? Bójka? A może pęk czerwonych róż i buziaczki?
Title: Odp: Neopolis
Post by: Daniel Rawiński on Lipiec 18, 2008, 13:22:48 pm
Pytanie offtopowe, ale co to jest Buduar? Że niby często wchodzę do MW, ale czegoś takiego nie spotykałem.
Title: Odp: Neopolis
Post by: struszynski on Lipiec 18, 2008, 13:44:33 pm
Co to jest buduar? Definiuje to bezpośrednio art 53 Konstytucji Wandejskiej, ale trzeba go czytać łącznie z innymi, tak więc jest to zapis art. 51-54: wandystan.eu/w/Konstytucja::Rozdział_IV - poszukując odpowiednika w innych systemach politycznych, najbliższym będzie burmistrz, czy prezydent miasta.
Title: Odp: Neopolis
Post by: Buba Aleksander Bubovič on Lipiec 18, 2008, 16:30:36 pm
Odpowiadając na tekst Pana Struszynskiego parę wyjaśnić kilka kwestii. Strona Neopolis obecnie nie działa ponieważ na stronę dostał się trojan, którego administrator strony właśnie lokalizuje w celu jego usunięcia. Strona została niemal wyłączona ze względów bezpieczeństwa, dlatego jest widoczne jedynie to co opisał Pan Struszynski. Jest kilku aktywnych mieszkańców, którzy wypowiadają się na forum Neopolis, a w v-świecie nie prezentowali się nigdy. Obecnie wielu z nich znajduje się na wakacjach, co niekiedy nie zapewnia im dostępu do internetu. Forum nie świec aż takimi pustkami o jakich było wspomniane. Lista dyskusyjna jest, jednak nie cieszy się ona popularnością wśród mieszkańców Neopolis. Mamy też własny kanał IRC, na którym odbywają się luźne rozmowy oraz omawiane są ważniejsze sprawy (m.in. miały miejsce rozmowy przy okrągłym stole po zażegnaniu wojny domowej. Wojny, w której walczyliśmy za demokrację narodu, bo była ona zagrożona). Zbiórka pieniędzy o jakiej wspomniano powyżej nie była apelem w stylu wyłudzania pieniędzy, a jedynie oświadczeniem jak wspierać Neopolis, na jakie cele są wydawane pieniądze. Zbiórka była i jest dobrowolna i nikt nie jest do niej zmuszany. Strona lada dzień ulegnie modyfikacjom a jej funkcjonalność będzie dużo przystępniejsza niż dotychczas. Neopolis stara się unikać miana yoyonacji. Fakt, że nie prezentowano wcześniej Neopolis nigdzie i że jest to stosunkowo mało znana mikronacja wynika z tego, że postanowiliśmy na samym początku, że jeśli nie będziemy mieli porządnej strony i struktury w państwie oraz określonej, ustabilizowanej liczy mieszkańców nie będziemy się prezentować. Nie warto wychodzić do innych z pustymi rękoma, prezentować się nie mając pewności, że za miesiąc lub dwa przestaniemy istnieć. My sie nie poddajemy. Przeszliśmy już wiele. Od kryzysów po dni częściowej chwały, ale wszystko idzie do przodu. Oczekiwanie na nowe rzeczy okupione wielką cierpliwością w końcu zostanie wynagrodzone. Nie chcemy nikogo zmuszać do podpisywania umów międzynarodowych z Nami. Nic na siłę. Popularności nie zdobywa się przymusem, zdobywa się ją przez zaufanie i to chcemy pokazać: Można nam zaufać.

Podpisano
Buba Bubovic
Doradca Komisarza Neopolis ds. zagranicznych
Title: Odp: Neopolis
Post by: struszynski on Lipiec 18, 2008, 19:01:21 pm
Odpowiadając na tekst Pana Struszynskiego parę wyjaśnić kilka kwestii. Strona Neopolis obecnie nie działa ponieważ na stronę dostał się trojan, którego administrator strony właśnie lokalizuje w celu jego usunięcia. Strona została niemal wyłączona ze względów bezpieczeństwa, dlatego jest widoczne jedynie to co opisał Pan Struszynski. Jest kilku aktywnych mieszkańców, którzy (...)

Dziękuję, niemniej mnie nie trzeba się tłumaczyć. Może źle się poprzednio wyraziłem, pragnąłbym uniknąć ewentualnych nieporozumień - o nic nie posądzam, o nic nie oskarżam, nie czepiam się niczego, jedynie wysuwałem jakieś tam skrawki poglądów, wrażenia po pobieżnym rzucie oka itp. Choć mogły te słowa zabrzmieć krytycznie, pragnę zapewnić, że nie wystawiam żadnej oceny, nie osądzam, zaś moje zdanie to tylko jakieś tam jedno zdanie pośród innych.

(...) Fakt, że nie prezentowano wcześniej Neopolis nigdzie i że jest to stosunkowo mało znana mikronacja wynika z tego, że postanowiliśmy na samym początku, że jeśli nie będziemy mieli porządnej strony i struktury w państwie oraz określonej, ustabilizowanej liczy mieszkańców nie będziemy się prezentować. Nie warto wychodzić do innych z pustymi rękoma, prezentować się nie mając pewności, że za miesiąc lub dwa przestaniemy istnieć. My sie nie poddajemy. Przeszliśmy już wiele (...) 

Oczywiście - chcąc coś osiągnąć, trzeba iść do przodu. Z drugiej jednak strony nie ma też co czekać nie wiadomo na co, przecież to nie jest realny biznes nastawiony na jakiś komercyjny sukces. Wyjdźcie z ukrycia i pokażcie się, pochwalcie, co macie, czym pragniecie wyróżnić się od innych mikronacji, co zamierzacie osiągnąć, itd. Wandystan ma wśród obywateli także i takich, którzy chętnie pomogą młodym mikronacjom. Ma też i takich, którzy kpią ze wszystkiego, co inne, ale to chyba oczywiste, że ludzie są różni.

Można budować mikronację w odosobnieniu i samotności od zera i wkroczyć pośród inne już z jakimś poziomem zaawansowania, ale można też od razu przebywać wśród innych mikronacji i kierując się pierwszymi sojuszami i traktatami, budować się w oparciu o inne kraje i ich doświadczenia. Przede wszystkim jednak, nie bać się krytyki. Istnieje pewien nieopisany poziom jakości mikronacji, i jeśli się go nie osiąga, to inni drwią i szydzą, ale przecież obserwując inne, powszechnie szanowane, można samodzielnie wyznaczyć sobie cele, jakie się powinno osiągnąć. Zakładając więc, że celowo nie dąży się do ośmieszenia, lecz do rozwoju, krytyki bać się nie należy i łapać z niej wskazówki do dalszej ewolucji. A jak mikronacja okaże się strzałem w dziesiątkę, to i chętnie pojawi się jakiś jeden, czy dwóch doświadczonych i wytrawnych bywalców v-świata, znudzonych wszystkim dotychczas poznanym, i spontanicznie wniesie coś nowego do takiego v-państwa. Takich też trzeba umieć czymś przyciągać.
Title: Odp: Neopolis
Post by: Buba Aleksander Bubovič on Lipiec 18, 2008, 23:36:29 pm
Faktycznie chyba musimy wyjść z ukrycia, ale dopiero jak bedzie nowa strona, bo jak Pan już zauważył obecnie nic nie ma. Cieszę się z przeprowadzonej rozmowy na tym forum.
Title: Odp: Neopolis
Post by: struszynski on Lipiec 20, 2008, 14:00:48 pm
Cieszę się z przeprowadzonej rozmowy na tym forum.
No to fajowo! :D