Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Państwa => Przedstawienie kraju => Topic started by: Talerz on Marzec 01, 2008, 13:23:47 pm

Title: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 01, 2008, 13:23:47 pm
Miasto na których ruinach (a może lepiej napisać "wśród których"?) wyrosło Winkowe Miasteczko (wielu nazywa je po prostu Winkowem bo krócej się wymawia) przed Naprawdę Wielką Wojną słyneło na cały kraj (nie wiadomo niestety jaki jednak to był kraj) z produkcji alkoholu. To tutaj znajdowały się najbardziej znane gorzelnie i browary, to tutaj produkowano najlepsze tanie wina. Wprawdzie po wojnie większość fabryk zawiesiło swoją działalność, to jednak w magazynach pozostały ogromne zapasy procentowych trunków z których Młodzi Winkowie skwampliwie korzystają i jeszcze przez baaarzo długi czas będą te magazyny opróżniać.

Gdyby nie alkohol i narkołyki to kto wie, może świat bardzo szybko podniósłby się z gruzów. A w Winkowie jest najwięcej używek na całym znanym świecie.

Wrodzoną cechą mieszkańców miasta (oprócz alkoholizmu) jest lenistwo. Winkowie po prostu uwielbiają lumpować i nic nie robić. Zapewne jest to jeden z powodów dla których Wink Town wygląda tak jak wygląda chociaż miejska społeczność lubi w gruncie rzeczy budowlankę o czym będzie za moment.

Od czasu przybycia Winków do powojennego miasta, w jego architekturze niewiele się zmieniło. Zniszczone budynki, wrak samochodów, gruz i śmieci na ulicach - odkąd powstało Winkowe Miasteczko to nikomu nie chciało się tego jakoś konkretnie uprzątnąć. Winkowie uznali że taki krajobraz jest bardzo poetycki i skłania do rozmyślań.

Kiedy jednak mieszkańców miasta nachodzi potrzeba wybudowania czegoś (rzadko bo rzadko, ale jednak) to można być pewnym że pójdą po najmniejszej linii oporu. Budują z tego co mają pod ręką i nie przejmują się zbytnio że ich dzieła ledwo trzymają się kupy i że najmniejszy podmuch wiatru może je zniszczyć. W końcu zawsze można wybudować coś nowego - dla Winków jest to swego rodzaju hobby.

Bezsprzecznie najważniejszym miejscem w mieście jest bar "Pod Różowym Kundlem". Pozatym że służy on jako miejsce spotkań towarzyskich mieszkańców Wink Town to pełni też rolę ratusza, miejskiego ośrodka kultury, sali weselnej i głównego sztabu wojska (kiedy generałowi coś odbije a odbija dosyć często). Bar prowadzony przez ghula Harolda jest jest miejscem kultowym i mimo swojej burzliwej histori (miał dziewięć pożarów, kilka razy trafiły w niego republikańskie rakiety burzące) wydaje się najbardziej solidnie zbudowanym budynkiem w Winkowym Miasteczku.

Integralną częścią hotelu jest restauracja "GhoulZ". Poza ghulami i ożywionymi trupami niewielu innych "ludzi" odwiedza ten przybytek. Powodem takiekiego stanu rzeczy jest fakt że tylko tym którzy mają czas do stracenia nie przeszkadza naprawdę baaaadzo ślamazarna obsługa.

Jeśli jednak miałbyś ochotę przekąsić coś i nie chce ci się czekać kilku dni na kelnera z twoim zamówiem, możesz wybrać się do "Coffee Break", restauracji znajdującej się po zachodniej stronie baru "Pod Różowym Kundlem". Chyba tylko tutaj dostaniesz szmuglowaną z Republiki Herbacianej herbatę i (co lepsze) prawdziwą kawę z Pól Trzcinowych. Czasami przed restauracją dochodzi też do śmiesznych incydentów kiedy to grupka zalanych Winków pomyli "Cup of Coffe" z barem i chce (według starej tradycji) "Różowego Kundla". Musicie zobaczyć goryla Boyle'a (bramkarza) kiedy tłumaczy przybyszom że pomylili lokale. Niezapomniany widok...

Tuż obok kawiarni znajduje się kasyno "Royal". To tutaj możesz wygrać trochę kapsli żeby mieć za co wypić w barze, lub też przegrać cały swój dobytek (a oto w "Royal" jest dużo łatwiej niż o wygraną). Właściciel kasyna dba o to żeby bywalcom jego interesu nigdy nie zabrakło godziwych atrakcji i niemal codzień wymyśla coraz to nowe gry. Ostatnim hitem sezonu stało się strzelanie z wiatrówek do Dogmeata, ten kto trafi w psa otrzymuję butelkę wina. Naprawdę super zabawa!

Kilka kroków na zachód od "Różowego Kundla" znajduje się hotel (o jakże adekwentnej nazwie biorąc pod uwagę jego stan) "Rudera". Chyba tylko w tej kilkupiętrowej kamienicy można wynająć pokój na nocleg i nie bać się że sufit spadnie na głowę (tyczy się to niestety kilku kwater, tych droższych). Co do całkowitej ilość pomieszczeń w hotelu to nawet właściciele nie są całkowicie pewni ile ich tak naprawdę jest. Wielu śmiałków próbowało spenetrować cały budynek ale naprawdę nieliczni powrócili z tej wędrówki i zachowali zdrowe zmysły, nie chcieli jednak za żadne skarby opowiadać o tym na co natrafili podczas podróży. Szacuje się że pomieszczeń jest około dwustu a wiele z nich znajduje się pod ziemią.

Po przeciwnej stronie "Kundla", w odpowiedniej odległości od baru znajduje się Kościół Wielkiego Ogórka. W świątyni czczony jest Wielki Ogórek a że Winkowie nie lubią pić mocniejszych alkoholi bez zagrychy, tak więc bardzo często wpadają na mszę gdzie podczas komunni świętej duchowny rozdaje każdemu z nich kiszonego ogórka. Hodowlą i kieszeniem tej zacnej rośliny zajmuje się osobiście Najwyższa Kapłanka Ogórków Sushi a kościelny ogródek znajduje się tuż za świątynią.

Pozatym w Wink Town znajduje się jeszcze wiele ciekawycj miejsc (rozsianych po całych ruinach miasta) wartych odwiedzenia których z wrodzonego lenistwa nie opisałem tutaj. Nie wspomniałem o słynnej Karczmie, o opuszczonym magazynie gdzie straszy duch magazyniera Zoora, o domku na drzewie generała Mikusa czy też o słynnym Zaułku Meneli. W Winkowie jest wiele tajemnic i ciekawych miejsc a jego mieszkańcy nie odkryli nawet z połowy...

http://www.mw.propl.eu & http://www.mw.propl.eu/forum

(http://images27.fotosik.pl/157/4548efab4d086e84.jpg) (http://www.mw.propl.eu)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 01, 2008, 14:56:30 pm
skórka z Fallouta :)
Fan Fallouta ?
wrescie cos ciekawego :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 01, 2008, 15:36:41 pm
A forum jeszcze lepsze ;) Otóż nasze miasto istnieje w przyszłości zniszczonej wojną atomową gdzie nic nie jest normalne ;D Wiecie, gadające frytki, chodzące trupy i wampiry. Stawiamy na humor i dobrą zabawę ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Marzec 01, 2008, 17:21:47 pm
E no, pogratulować fantazji ;) Oby to "lenistwo" nie przekładało się na brak aktywności tylko na krótkie posty... Uwierzcie, czasem lepiej pisać krótkie posty niż żadne...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: marcin.pospiech on Marzec 01, 2008, 20:31:24 pm
Jestem zmęczony, napiszę więc krótko - świetny pomysł, bajeczne wprowadzenie (te tutaj na forum), ale... szablonowa strona z małą ilością informacji. Forum zaś przeraża ilością postów, tak samo jednak, jak ich poziomem - to jest chat?

Od kiedy WinkTown istnieje?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 01, 2008, 21:34:15 pm
szablon jak najbardziej pasuje ten kto nigdy nie gral w Fallouta nie doceni tego
(czyt. mlodsze pokolenie )  ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: marcin.pospiech on Marzec 01, 2008, 22:04:34 pm
szablon jak najbardziej pasuje ten kto nigdy nie gral w Fallouta nie doceni tego
(czyt. mlodsze pokolenie )  ;)

Nie chodzi mi o szablon jako wygląd, tylko szablonowść strony, czyli ten sam układ, ten sam system - PHPFusion, etc.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 01, 2008, 22:50:20 pm
aby im sie podobalo ;)
nie kazdy musi miec wymagania i nie kazdy musi miec strone jak nie wiem co :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 02, 2008, 09:31:24 am
Poprzednia strona była dużo ładniejsza, ale brakowało jej funkcjonalności. Były problemy z wrzucaniem nowych materiałów... Mace tutaj nawet link: www.mw.ugu.pl Teraz nie ma już problemów z wrzucaniem materiałów. Zresztą my stawiamy raczej na dynamiczny rozwój forum gdyż strona jest tylko miłym dodatkiem...

A WinkTown istnieje od 17 sierpnia 2006 roku. To forum na którym działamy jest już gdzieś tak ok. 10 z kolei ;)

A co do ilości postów i ich chatowości. W tym tkwi magia WinkTown. Jak się człowiek wkręci to nie może przestać tak po prostu... Młode Winki są jak narkotyk :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Zenek Łod Benka on Marzec 02, 2008, 10:29:35 am
A tak, pokazywałeś mi ten wcześniejszy postapokaliptyczny szablon. No Fallout to jest gra.
Choć porównując obie strony to fusion się przejadł , są te inne CMS, e, Blue Dragon, ale skin mi to rekompensuje. Co do starej, ja wiem, wszystko było przejrzyste ,ale nie wiem jak to z wewnątrz w obsłudze wyglądało
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 02, 2008, 10:38:47 am
No właśnie z obsługą było kiepsko. Był jeden webmaster który się zbuntował i stwierdził że mu nie zależy na robieniu strony. Teraz za to łatwo można ją aktualizować.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Marzec 02, 2008, 11:37:42 am
to jest mikronacja? Czy może stowarzyszenie jak głosi statut? (imo. poprzedni layout bardziej mi sie podoba ;))
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 02, 2008, 11:42:43 am
To jest stowarzyszenie które działa na terenie Wolnego Miasta WinkTown. Mi też się starszy lay podobał, ale nie byl tak funkcjonalny jak PHP Fusion :/
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 02, 2008, 12:45:37 pm
chyba sobie zagram w Fallouta :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 02, 2008, 13:42:42 pm
Możesz również wpaść do WinkTown i napić się piwka uranowego w barze "Pod Różowym Kundlem" ;D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Marzec 02, 2008, 15:56:54 pm
a nie można było dodać np systemu newsów? od groma ich krąży po sieci...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 02, 2008, 16:53:27 pm
Ja tam się na robieniu stron www kompletnie nie znam. Wiedziałem że PHP Fusion pomoże to z niego skorzystałem i nie bawiłem się w szukanie subtelniejszych metod :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Marzec 02, 2008, 18:01:21 pm
Mogę ci łatwo dorobić system newsów do poprzedniej strony - bo serio niezła. Wystarczą 2 pliki, a nie jak w fusion - rozległy system... Szczególnie że, jak mówisz, strona jest tylko miłym dodatkiem.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 02, 2008, 18:27:22 pm
Hmmm... A co z aktualizacją reszty działów?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Marzec 02, 2008, 18:43:43 pm
Tzn. Statut itp? Da się załatwić. Zobaczę co się da zrobić...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 02, 2008, 18:56:32 pm
To daj mi trochę czasu. Mam maturę próbną w tym tygodniu i kompletnie nie mam do tego głowy... :/
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Marzec 02, 2008, 19:57:24 pm
Spoko. wiem o co chodzi ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 03, 2008, 00:40:35 am
Problem jest taki, że WinkTown, o ile zauważyłem, nie jest w najczęstszym rozumieniu tego słowa mikronacją...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 03, 2008, 06:20:31 am
Bo to właśnie takie połączenie mikronacyno-fabularno-forumowe. Akcja toczy się w mieście gdzie każdy ma prawo utworzyć własny przybytek (np. McMaka), alo frakcję (Inkwizycja). Zresztą to forum odstaje od wszystkich standardów ;P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 03, 2008, 07:48:19 am
No cóż... najczęściej przy określaniu co jest mikronacją stosuje się normy OPM...
Quote
(1) uznaje się za organizację państwową;
(2) posiada co najmniej jeden organ sprawujący chociażby pośrednio efektywną władzę co najmniej nad serwisem internetowym oraz forum lub listą dyskusyjną danej organizacji;
(3) posiada mieszkańców uznających się za zamieszkujących obszar na którym działają rzeczone organy oraz za podporządkowanych tej władzy;

Trochę niezbyt pasuje mi tu punkt pierwszy - wszak statut określa was jako stowarzyszenie, nie państwo.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 03, 2008, 08:00:34 am
nie kazdy sie musi sluchac opm
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: MatMax on Marzec 03, 2008, 12:33:24 pm
nie kazdy sie musi sluchac opm
Zgadzam się. Niemniej, gdy jakaś organizacja zdefiniuje coś w dobry sposób, to chyba można się z tym zgodzić, niezależnie od tego, jaka to organizacja, nieprawdaż?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 03, 2008, 14:36:07 pm
malo jest tych organizacji w v-swiecie ?
dlaczego opm ma miec monopol na definicje ?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 03, 2008, 15:16:51 pm
My się uznajemy za mieszkańców miasta WinkTown i w większości jesteśmy członkami Stowarzyszenia. To że nie mieścimy się w defincicji jakiegoś OPM dla nas nic nie znaczy. I czy wolne miasto można uznać za organizację państwową?

Demokracja w Rosji też jest, a jakoś nie za bardzo w to ktoś wierzy :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: X.X. on Marzec 03, 2008, 16:32:00 pm
Chodzi o to, że trudno być wirtualnym państwem (czytaj: mikronacją), jak się wogóle nie jest państwem.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 03, 2008, 16:52:02 pm
Trudno żeby na zdewastowanych postnuklearnych pustkowiach państwo przypominało te przedwojenne ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 03, 2008, 16:57:18 pm
Po prostu posłużyłem się najczęściej przyjmowaną definicją. Jeżeli Ty, Fryderyku, masz pod ręką lepszą, nie krępuj się, przedstaw ją.

Ale generalnie, w tych definicjach które znam, zwykle powtarza się fraza, że aby być mikronacją, organizacja musi się sama za taką uważac. I tu przykład np. Wirtualnego Świata - to nie jest mikronacja, choć ma również wiele cech wspólnych.

Ja oczywiście nie chcę mówić, że WT jest głupie czy złe itp., bo to nie mój poziom. Po prostu stwierdzam, że klasyfikowanie go jako mikronacji jest dość naciągane - jest natomiast fajnym forum dyskusyjnym.

Bo jeżeli będziemy naciągać za bardzo, to najpierw będzie WinkTown, potem WŚ, a na koniec Wirtualna Polska...

Aczkolwiek podoba mi się sama idea. WinkTown można by umieścić w rejonie Kont.Wsch. - tam gdzie Słomagrom robił próbę... :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Marzec 03, 2008, 17:00:53 pm
a istnieje strona tego WinkTown?
bo zgadzam sie z O'Rhadą...ciężko uznać stowarzyszenie za mikronację...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 03, 2008, 17:09:10 pm
Hmmm... A można jakieś mapki? ;)

Przeprowadziłem sondę. Zadałem pytanie czy użytkownicy WinkTown uważają się za mieszkańców miasteczka. Wszyscy napisali że tak. Może i WT jest trochę naciągane, ale mam nadzieję że pomożecie mi w tym żeby przyjeło ono formę jeszcze bardziej mikronacyjną. Pomożecie? ;)


www.mw.propl.eu - nowa wersja
www.mw.ugu.pl - stara wersja
www.mw.propl.eu/forum - forum miasta
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 03, 2008, 18:01:47 pm
Oczywiście! Ja jestem za tym, żeby mikronacje były różnorodne. Nie wszystkie muszą być ściśle etatystycznymi projektami.

http://www.surmenia.org/mapa.png - ja bym proponował rejon, gdzie zaznaczony jest Meridland. Ta jojonacja raczej niezbyt zasługuje na znajdowanie się na oficjalnej mapie... zresztą to samo powiedziałbym o Wilkinii.

Jednak pieczę nad mapą pełni w imieniu Unii Kontynentu Wschodniego Król Surmenii, Pavel Zepp. Proponuję skontaktować się z nim :-)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: X.X. on Marzec 03, 2008, 18:24:19 pm
Trudno żeby na zdewastowanych postnuklearnych pustkowiach państwo przypominało te przedwojenne ;)

Chodzi o to, że sam powiedziałeś, że nie jesteście państwem, a nie czy je przypominacie, czy nie.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Marzec 04, 2008, 06:15:00 am
Hmmm... A można jakieś mapki? ;)

Przeprowadziłem sondę. Zadałem pytanie czy użytkownicy WinkTown uważają się za mieszkańców miasteczka. Wszyscy napisali że tak. Może i WT jest trochę naciągane, ale mam nadzieję że pomożecie mi w tym żeby przyjeło ono formę jeszcze bardziej mikronacyjną. Pomożecie? ;)

Myślę, ze wątpliwosci rozwiałyby się, jesli pytanie brzmiałoby "Czy uwazasz się za mieszkańca mikronacji XXX?" :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 05, 2008, 13:38:47 pm
Z tym że nie wszyscy wiedzą co to jest mikronacja u nas. Łatwiej zrozumieją pytanie o obywatelstwo :) I raczej WinkTown powinno się znajdować gdzieś w Meridlandzie gdyż to miasto otoczone wszechobecną radioaktywną pustynią :) Pozatym to ciekawe... Gdyby któraś z mikronacji uznała istnienie WinkTown to mogłaby wysyłać nam pomoc humanitarną itepe :) Ale z drugiej strony nagromadzenie wariactwa w naszym mieście może zniechęcić do uznania nas przez "poważne państwa"...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 05, 2008, 13:53:15 pm
W tej sytuacji mogę Ci zaproponować jedno - przedstaw swoim Winkom ideę mikronacji i zaproponuj wprowadzenie tych niewielkich zmian, jakie są potrzebne, aby stać się jedną z nich. Jeżeli będzie na to zgoda - nie ma problemu, aby was uznać i wspomóc w działaniach w świecie mikronacji ;-)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 05, 2008, 14:03:00 pm
Hmmm... To ja bym prosił o listę rzeczy których nasze miasto jeszcze nie spełnia żeby zostało całkowicie uznane przez v-świat :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Marzec 05, 2008, 18:47:55 pm
Quote from: OPM
(1) uznaje się za organizację państwową;
(2) posiada co najmniej jeden organ sprawujący chociażby pośrednio efektywną władzę co najmniej nad serwisem internetowym oraz forum lub listą dyskusyjną danej organizacji;
(3) posiada mieszkańców uznających się za zamieszkujących obszar na którym działają rzeczone organy oraz za podporządkowanych tej władzy;
^To są kryteria OPM, przytoczone już w tym wątku^

(1) Wystarcz, że zrobisz sondę "Czy uważasz WinkTown za państwo?" wśród obywateli i będzie przeważać "Tak" ;)
(2) nie powinno się w takim razie stosować - postnuklearny świat POWINIEN być anarchistyczny
(3) Ma mieszkańców, ale nie muszą oni być podporządkowani władzy, której nie ma...


Oczywiście możesz też przechcić rangę "Administrator" na "Odśmiecacz" i uznać, że on sprawuje władzę, ale w bardzo ograniczonym stopniu ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 05, 2008, 20:47:00 pm
No, żeby było idealnie, można by statut organizacji przemianować na jakąś konstytucję (nazwa nie jest ważna, może być najdziwniejsza) w której o tymże hipotetycznym Odśmiecaczu, który sprawuje jakąś tam władzę, a potem możecie składać wniosek do OPM, jeżeli chcecie ;-)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Ludwik Bourbon on Marzec 05, 2008, 20:49:57 pm
Ale zważywszy, że OPM to mierna organizacja, proponuje inna :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Marzec 05, 2008, 21:07:38 pm
np jaką?
o, i przydałoby sie wtedy zmienic nazwe ze stowarzyszenia na mikronacje ;) oraz jakąs stronkę prezentującą miasto :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 05, 2008, 23:30:33 pm
nie zmieniajcie sie ;) olac snobow :)
zyjcie wlasnym trybem :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Juan Samirović el-Guevara de Vetonija on Marzec 05, 2008, 23:32:31 pm
Jeżeli będziecie istnieć conajmniej 6 miesięcy to większość z pewnością Was uzna...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 06:22:51 am
1) A więc tak.. Zrobię tą sondę, tylko wpierw będę musiał im wytłumaczyć co to mikronacja jest :P
2) Władzę w mieście sprawuje Zarząd baru (najważniejsza instytucja w mieście) której jestem prezesem :)
3) Uznają oni się oni za mieszkańców WinkTown, pytałem się już ich o to w prywatnej korespondencji na GG.

Stowarzyszenie to nazwa Młodych Winków, organizacji. WinkTown to miasto. Przecież może być na stronce i Statut organizacji i Konstytucja WinkTown na raz?

Nie chcemy się zmieniać, chcemy tylko żeby trochę więcej o nas było słychać :P Pozatym że zostaniemy uznani za pełnoprawne wolne miasto (bo chyba nie państwo ;)) to u nas nic się nie zmieni pozatym że będziemy pomoc humanitarną dostawać od innych ;D My możemy handlować alkoholem i uranem z reaktora :P No i ożywiamy zwłoki gratis ^^

A istniejemy już od 17 sierpnia 2006 roku... Jak ten czas leci :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Marzec 06, 2008, 10:00:06 am
Wolne miasto to też państwo...
A z mikronacją to trochę jak z wirtualnym państwem (tylko że nie każde WP jest Mikronacją vide Wirtualny Świat) - jest to w jakimś sensie symulacja życia w jakichś realiach.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 10:57:10 am
Hmmm... My symulujemy życie w realiach postfunnyapokaliptycznych! :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 06, 2008, 11:52:19 am
a drogi ten wasz uran ?:>
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 06, 2008, 12:14:52 pm
Abrams - pojęcia wirtualnego państwa i mikronacji są równoznaczne. A WŚ nie jest ani jednym, ani drugim.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 12:39:42 pm
a drogi ten wasz uran ?:>

Taniocha :) Mamy własny reaktor atomowy i go potrzebujemy w dużych ilościach. Spala się jak papier w ognisku:P A co, pańska mikronacja zainteresowana jest zakupem? ;D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 06, 2008, 12:42:06 pm
mozna byloby orhade na taczce uranu wywalic :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 12:45:30 pm
Możemy dobić transakcji. Ile potrzebujecie i co nam dacie :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 06, 2008, 12:51:07 pm
mamy od groma kapsli :P chcecie ?
damy tez Nuka-Cola i Booze
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 12:57:16 pm
<Zaciera ręce> Gdzie jest Twój kraj? Zaraz wyślemy ciężarówki :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 06, 2008, 15:29:40 pm
http://surmenia.org/mapa.png za Luminatem ;)
Udzielne Księstwo Zakonu Templariuszy ;)
ogolnie to najpierw droga morska :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 17:11:16 pm
Hmmm... To najpierw trzeba ustalić gdzie znajduje się WinkTown. Macie jakieś propozycje? Wspominaliście coś o Mendiralu... :) W każdym bądź razie obecnie trwają prace nad konstytucją Wolnego Miasta WinkTown oraz jej godłem i flagą. mamy już pierwszą propozycję hymnu...

"WinkTown, WinkTown ponad wszystko
Ponad wszystko na tym świecie
Nigdy nie pijemy sami
Nasi bracia, siostry piją razem z nami.
Od wschodu do zachodu
I z północy do południa,
WinkTown po wszeczasy!
Dożyjemy wspólnie jutra
Nie straszne nam ani wino, ani wódka!"

To dopiero propozycja ;D

Panie Fryderyku, jaka ilość uranu jest panu potrzebna i ile pan za nią zapłaci?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Mardred von Salvepol-Nova Vita on Marzec 06, 2008, 17:14:07 pm
Arcyksiążę, czy zapomniałeś o naszych złożach uranu przy Tyberiadzie?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 17:27:12 pm
Czyli co, nie chcecie kupić od nas uranu za kapsle od butelek i Nuca Colę? :'( Wpłyniemy na to że wasze środowisko nie skończy na to jak to dookoła naszego pięknego miasta ;D Rozważcie to :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 06, 2008, 18:45:26 pm
pozbeciemy sie tylko kapsli ;)
i srodowisko bedzie zdrowsze
uznam nasze zloza za strategiczne
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 19:13:20 pm
To ile tego uranu i ile płacicie za niego? Wyślemy nasze ghule z Kompanii Handlowej do was ;D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 06, 2008, 19:23:47 pm
wolalbym ich nie miec na terenie panstwa :P

hmm 20 kapsli i 2 butelki za 100 kilo ? ?:)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 06, 2008, 19:40:28 pm
I co, nadal kupujecie na to posłanie dla mnie? Bo w tym momencie to ja promieniuję bardziej niż to, co ostatnio mi przesłaliście.

Jak dobrze, że morwańska whisky uodparnia na wszystko :-]
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Ludwik Bourbon on Marzec 06, 2008, 19:44:45 pm
Morvańska Whisky :D Jak skończę 18 lat chętnie spróbuję :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 06, 2008, 19:54:08 pm
Panie Bourbon, chyba dobijemy handlu. Już Kompania Handlowa WinkTown wyruszyła do pańskiego kraju :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 06, 2008, 22:19:23 pm
Morwańska whisky używana m.in. do konserwowania umarlaków, do podpalania przeciwników (Bitwa o Whisky w 1820 r.) i wielu innych rzeczy. Dozwolona dla tych, którzy ukończyli 97 1/4 lat, w miarę możliwości martwych.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Ludwik Bourbon on Marzec 06, 2008, 22:21:50 pm
Acha, ja jednak chyba wole burbony :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 06, 2008, 22:25:16 pm
No cóż. Degustibus non disputandum.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 07, 2008, 15:49:35 pm
Panowie Fryderyku i Ludwiku Bourbon, panów kraj jest zadowolony z dostawy uranu przez Kompanię Handlową WinKTown?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Zenek Łod Benka on Marzec 07, 2008, 15:51:02 pm
Właśnie, czy uran nie był za słony?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 07, 2008, 15:52:47 pm
Czyżby VRP też chciała zapewnić sobie stałe dostawy? :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 07, 2008, 16:21:11 pm
zadowoleni ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 07, 2008, 16:26:04 pm
Hmmm... A macie zamiar uznać nasz kraj? I czekam na propozycje gdzie można by było umiejscowić nasz kraj. Czy to powstanie jakiś kontynent dla nas, czy to po prostu jakiemuś innemu krajowi odbierzemy kawałek ziemi? ???
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Mardred von Salvepol-Nova Vita on Marzec 07, 2008, 16:33:03 pm
Miasto nie trudno umiejscowić. Proszę porozmawiać z władcą Surmenii (administratorem mapy) i z Unią Kontynentu Wschodniego o tych skażonych terenach.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Willi Farmer on Marzec 07, 2008, 16:35:09 pm
jasne ze was uznamy tyle ze trzeba bedzie sie dogadac wzgledem traktatu :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 07, 2008, 16:36:03 pm
Napisałem do niego PW na forum Sumeri, ale nie odpisał. Macie GG jakieś jego. Gdzie miesci sie siedziba ni Kontynentu Wschodniego?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Marzec 07, 2008, 20:43:55 pm
Myślę że ten jasnozielony teren na kontynencie wschodnim nie należy do nikogo? Jeśli tak, możnaby tam umiejscowić WinkTown... Myślę ze nasza strefa to samo miasto plus 10km w każdą stronę, czyli strefa bezpośredniego promieniowania ;] . To małe terytorium, więc chyba dałoby radę gdzieś tam umiejscowić (najlepiej w sąsiedztwie jakiegoś państwa, by później WinkTown, gdy wolny teren zajmie jakieś większe, nowe państwo, nie stało się enklawą...)... Co sądzą o tym przedstawiciele innych mikronacji?

BTW projekt flagi Wolnego MIasta WinkTown:

(http://images29.fotosik.pl/171/6bffb0329667ad11.png)

I jak się podoba?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Mardred von Salvepol-Nova Vita on Marzec 07, 2008, 20:48:42 pm
Kolory powinny być bardziej wyraziste.

Co do tamtego miejsca to ziemia niczyja, owszem, ale kontrolowana przez Unię Kontynentu Wschodniego. Zauważyły Winki te miasto na wyspie? To stolica Unii Kontynentu Wschodniego. Myślę, że jak sie dogadacie z Unią i państwem z którym chcecie sąsiadować, to  powinno być wszystko ok. W końcu nie każdy chce mieć skażony teren przy samej granicy :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Zenek Łod Benka on Marzec 07, 2008, 21:45:41 pm
1. Zapraszam do rozmów z Danielem Rawińskim, ze względu na dawne kontakty traktat jest już gwarantowany.
2. Co do mapy to może zamiast Corleone City?
3. Ja chcę PipBoya!
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Marzec 07, 2008, 23:09:13 pm
A co się z Corleone City stało? Właśnie o takie terytorium na wielkość jak CC nam chodzi...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Juan Samirović el-Guevara de Vetonija on Marzec 07, 2008, 23:10:01 pm
Zawsze możecie sobie wyspę o odpowiednich wymiarach "zrobić".
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 07, 2008, 23:13:08 pm
Ja tam nigdy tego CC nie widziałem :-D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Ludwik Bourbon on Marzec 07, 2008, 23:30:40 pm
CC to była typowa phpbb by przemo nacja.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 08, 2008, 00:52:39 am
Looz.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Zenek Łod Benka on Marzec 08, 2008, 10:17:45 am
Już pisałem w temacie "Upadek", że forum CC(C) jest zamknięte
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Marzec 08, 2008, 14:33:39 pm
No właśnie - zawsze można powiedzieć że ktoś robił próby jądrowe na dużym atolu  ::)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Marzec 10, 2008, 00:22:11 am
Czyli jestem jak najbardziej za żeby tam umiejscowić WinkTown :) .
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 16, 2008, 21:29:30 pm
Godło:
(http://img99.imageshack.us/img99/2694/winktowngodloln5.jpg)
Flaga:
(http://img115.imageshack.us/img115/1039/b6cf2aa88b0fdd89vd1.png)

Jesteśmy również na mapie świata i w Micropedii :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 17, 2008, 03:52:13 am
A propos.

Nie żebym się czepiał, ale Micro to poważna encyklopedia. Jakbyś mógł trochę wyważyć ton artykułu o sobie i o WT. Rozumiem, że WT jest mikronacją humorystyczną, doceniam, ale generalnie Micropedia już humorystyczna nie jest  ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 17, 2008, 06:18:01 am
Nie ja to pisałem i wrzucałem na Micropedię więc wiesz :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 17, 2008, 08:22:33 am
Więc rozumiem że dasz znać odpowiedniemu Winkowi?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Mardred von Salvepol-Nova Vita on Marzec 17, 2008, 15:05:06 pm
No wyjatkowo zgodzę sie z Panem O'Rhadą. Lepiej używać suchych faktów.

Quote
Poszło o misia. A dokładniej o oczojebny avatar antyfana CD-Action Telepatha na forum Republiki Herbacianej.

To mnie razi najbardziej. Apeluję o poczytanie innych artykułów i wtedy napisanie własnego na ich wzór. Przeżycia i uczucia nie są forma używaną w encyklopedycznych hasłach.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 17, 2008, 15:08:19 pm
Tą historię i tak wymienię na całkowicie nową która będzie opowiadała losy WinkTown w v-świecie. Bo to jest prawdziwa historia organizacji, nie pasuje bardzo teraz do charakteru MW. Proszę o trochę cierpliwości, wszystko zostanie dostosowane do standardów Unii Kontynentu Wschodniego ISO 78393231211 ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: dogmeat on Marzec 17, 2008, 21:13:39 pm
Jestem autorem tego arta na micropedii. Opisy mieszkańców są stworzone przeze mnie, a historia przez Talerza i obydwie te rzeczy powstały już wcześniej i znajdują się na http://mw.ugu.pl Nic dziwnego więc, że nie odpowiadają ensyklopedycznym standardom. Napiszemy na nowo, ale w tej chwili mamy na głowie pilniejsze sprawy, takie jak strona główna Winktown.
Ja robiłem lay tej poprzedniej strony na ugu.pl i teraz staram się go jakoś przerobić na skórkę php-fusion
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Waldemaria on Marzec 30, 2008, 20:31:36 pm
zwykle powtarza się fraza, że aby być mikronacją, organizacja musi się sama za taką uważac.

Zastanawiam się, czy nie jest przypadkiem tak, że chociaż WinkTown nie określa samego siebie wprost jako państwo, czyni to w sposób pośredni, ponieważ taki zamysł można wywnioskować z jego organizacji społecznej. Przeczytałam sobie konstytucję WT (robi wrażenie! :-) ) i zwróciłam uwagę na takie wyrażenia, jak: "ustrój polityczny", "demokracja uczestnicząca", "obywatele Wolnego Miasta WinkTown", "flaga", "godło" i "hymn" Wink Town, "język urzędowy", "władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza", "wojsko"...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Marzec 30, 2008, 23:03:30 pm
Kiedy o tym pisałem, WT nie miało jeszcze konstytucji, a jedynie regulamin...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Waldemaria on Marzec 30, 2008, 23:05:09 pm
Kiedy o tym pisałem, WT nie miało jeszcze konstytucji, a jedynie regulamin...

A, to przepraszam :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Marzec 31, 2008, 05:30:20 am
Zawsze był statut organizacji oprócz regulaminu :) Ale teraz jest już konstytucja i jesteśmy bardzo happy z tego powodu :) Widzę Waldemaria że się zarejestrowałaś u nas ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Waldemaria on Marzec 31, 2008, 09:25:38 am
Zawsze był statut organizacji oprócz regulaminu :) Ale teraz jest już konstytucja i jesteśmy bardzo happy z tego powodu :) Widzę Waldemaria że się zarejestrowałaś u nas ;)

Owszem, uwielbiam turystykę :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Kwiecień 27, 2008, 19:16:07 pm
Ogłaszam że w WinkTown dnia 26 maja zostaną przeprowadzone wybory na Prezydenta WMWT i Prezesa Baru. Do tej pory zarejestrowały się dwa ugrupowania polityczne:

- Komunistyczno-Wyzwoleńcza Partia WinkTown (K-WPWT) pod przewodnictwem Wikinga
- Walka o Klimat (WoK) pod przewodnictwem Orziego
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Kwiecień 27, 2008, 20:29:06 pm
hmmm... powodzenia w wyborach ! (a ja i tak wole demokracje bezposrednia)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Kwiecień 27, 2008, 20:40:48 pm
Prezes Baru sprawuje jaki rodzaj władzy?

na szczęście w mikronacje sa na tyle małe, ze mozna stosowac demokrację bezposr. Choć i autorytaryzm w mądrym wydaniu się moze sprawdzać.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Kwiecień 27, 2008, 22:45:35 pm
Sprawuje władzę na terenie Baru ;> . Taki nasz odpowiednik premiera ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Kwiecień 29, 2008, 19:57:14 pm
http://micropedia.wikia.com/wiki/Republika_Herbaciana - Republika Herbaciana. Hasło powstało i zostało umieszczone na Micropedii bez wiedzy WinkTown.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Mardred von Salvepol-Nova Vita on Kwiecień 29, 2008, 20:09:05 pm
A czy Micropedia jest zależna od WinkTown, by zabraniać umieszczenia hasła? UKZT też nikt o Rotrię nie pytał.

Edit:
Inna sprawa, że w haśle jest pełno błędów merytorycznych, ale to inna sprawa.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Kwiecień 29, 2008, 21:31:24 pm
Nie rozumiem tego zdania, drogi Talerzu :-D

Ale jeżeli nie wiesz kto hasło stworzył - prawdopodobnie był to sam Gastovski (z tego samego IP dokonywano zmian w haśle Wink Town w części na jego temat)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Kwiecień 30, 2008, 04:53:00 am
No właśnie oni dokonali tego wpisu choć to zwykłe forum jest i się podpinają pod WinkTown :/
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Kwiecień 30, 2008, 05:35:08 am
Mogę jaśniej? W jakim sensie "się podpinają" ?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Kwiecień 30, 2008, 09:08:57 am
Tamto forum upada/upadło. Idą drogą WinkTown, ciągle się do nas odwołują gdyż mają nadzieję że dzięki temu znajdą nowych użytkowników.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Prezerwatyw Tradycja on Kwiecień 30, 2008, 09:40:07 am
A to jest karalne? W sumie, nie widzę problemu. Ja byłbym dumny, że ktoś się na mnie wzoruje.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Kwiecień 30, 2008, 10:55:39 am
No ja też nie, tylko informuję że WinkTown nie miało z tym nic wspólnego żeby później nie daj Boże coś gadali ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Maj 25, 2008, 19:27:37 pm
OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW W WINKTOWN

Komunistyczno Wyzwoleńcza Partia WinkTown - 2 (11.1%)
Walka o Klimat - 7 (38.9%) PARTIA WYGRAŁA!
Liga Winkowych Rodzin - 4 (22.2%)
Wstrzymało się - 5 (27.8%)

Głosów w sumie: 18

PO ODLICZENIU GŁOSÓW OBYWATELI, KTÓRZY SIĘ WSTRZYMALI

Walka o Klimat - 53,8%
Liga Winkowych Rodzin - 30,8%
Komunistyczno Wyzwoleńcza Partia WinkTown - 15,4%

Frekwencja: 13

Zwycięzcom... Ej, to moja partia wygrała :) . Wychodzi na to ze jestem nowym premierem WinkTown, a funkcję Prezydenta po Talerzu (który jednakże nadal pozostaje Ojcem Narodu, cokolwiek by to nie znaczyło) obejmuje Harold Ghoul. ;)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Maj 25, 2008, 20:22:55 pm
a co z p. Talerzem?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Maj 25, 2008, 21:37:49 pm
Doceniamy jego zasługi, będzie tzw. "Winkiem Narodu" i nadal ambasadorem WinkTown w stosunkach z innymi mikronacjami. My się zamierzamy skupić na polityce wewnętrznej ;]
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Maj 25, 2008, 21:51:43 pm
ale on zmienił nacje?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Orzislav von Thorn-Todd on Maj 25, 2008, 23:42:45 pm
Ech... NIe, Ojciec Narodu Winkowego miałby zmienić nację?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Lipiec 05, 2008, 09:51:30 am
Bobrzy Przegląd Polityczny:

(http://img262.imageshack.us/img262/7903/bppru8.png)

Szukam osoby która pomogłaby przekonwertować forum WinkTown wraz z zawartością z SMF'a na IP Board!!!Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Lipiec 05, 2008, 10:34:13 am
jeśli google tego nie potrafią, to pewnie jest to niewykonalne :P albo czasochłonne.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Lipiec 05, 2008, 10:40:01 am
Kazagu w tym problem że ja jestem informatycznym patafianem, czego bym się nie dotkną to i tak zepsuje :/
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Lipiec 05, 2008, 10:42:15 am
http://www.invisionpower.com/community/board/convert.html

Jest też sporo innych linków :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pel Nander on Lipiec 05, 2008, 18:04:36 pm
Czemu chcecie konwertować z SMF'a na IP Board? Z tego co widziałem to SMF jest jednym z bardziej przejrzystych i chyba funkcjonalnych?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Lipiec 05, 2008, 18:07:07 pm
Ale tak jakoś nie wygląda :( Zresztą z konwersji i tak nici. Trzeba by było zakupić licencję na IP.Board która wynosi ok. 800 złotych :(
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Lipiec 05, 2008, 18:14:58 pm
No za darmo się IPB mieć nie będzie :P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Lipiec 05, 2008, 19:23:57 pm
Sądziłem że wersja Trail jest darmowa, ale niestety nie :(
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Faron on Lipiec 05, 2008, 19:58:14 pm
Sądziłem że wersja Trail jest darmowa, ale niestety nie :(
Jak to się u nas mawia Towarziszu, nawet wsada w @#$%& nie dostaniesz za darmo! ;-P
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Yaraeh on Sierpień 15, 2008, 08:03:54 am
Odkopuję bo...hahaha...
Zajrzyjcie na pewne forum: http://www.sweetbrokacik.pl/ do działu "SpRaFfY oRgAnIzAcYjNe" gdzie znajdziecie interesujące podforum.
Uwaga! Rzeczone forum może źle działać na oczy oraz zdolności myślenia.
Przed użyciem skonsultuj się z ulotką, bądź zapoznaj się z treścią lekarza dołączonego do opakowania.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: kazag on Sierpień 15, 2008, 08:56:45 am
Gogle ma tłumaczenie tej strony na polski?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Sierpień 15, 2008, 09:14:08 am
Potwierdzam istnienie kontaktów Młodych Winków ze SweetBrokacikiem ;) Założycielka tego forum jest obywatelką Wolnego Miasta Winktown ;D A kontakty nawiązaliśmy jeszcze za czasów kiedy o v-świecie nie mieśliśmy zielonego pojęcia i szukaliśmy sposobów na zwiększenie swoich wpływów. Jeśli poszukacie dalej to znajdziecie również potwierdzone wiadomości o powiązaniach Winktown z Forum Antyfanów CD-Action ^^
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Harold on Wrzesień 28, 2008, 19:07:30 pm
 ;D Z Nudów Stworzyłem Tablice Temperatur i opadów... niestety nie miałem Excela... więc zrobiłem w Paincie...


(http://img517.imageshack.us/img517/8527/templi0.th.jpg) (http://img517.imageshack.us/my.php?image=templi0.jpg)(http://img517.imageshack.us/images/thpix.gif) (http://g.imageshack.us/thpix.php)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Wrzesień 28, 2008, 20:12:00 pm
trochę w tym, no, języku bardzo potocznym, ale to bardzo, który jest bardzo zawiły.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Wrzesień 28, 2008, 20:23:18 pm
Harold chciał wyjść na uczonego ghula :D Czcionka niestety trochę mało czytelna :/
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Daniel Rawiński on Wrzesień 29, 2008, 13:16:53 pm
Fajna tabelka, panie profe... Ghulu!
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Harold on Listopad 28, 2008, 18:54:46 pm
Zapewne słyszeliscie o Stacjach benzynowych "Benzyna Boba"... więc zostały wybudowane narazie 3 stacje...


01:
(http://img509.imageshack.us/img509/8827/stacjalq8.jpg) (http://imageshack.us)

02:
(http://img147.imageshack.us/img147/9868/stacja2pl4.jpg) (http://imageshack.us)

03:
(http://img379.imageshack.us/img379/1899/stacja3tc0.jpg) (http://imageshack.us)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Ludwik Bourbon on Listopad 28, 2008, 23:53:19 pm
Kurcze, a ja myślałem, że jedynym "olejem"napędowym w WT jest alkohol...
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Faron on Listopad 29, 2008, 00:26:58 am
Fajne stacyjki. :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Listopad 29, 2008, 09:11:39 am
Kurcze, a ja myślałem, że jedynym "olejem"napędowym w WT jest alkohol...

Człowiek się uczy caaaałe życie xD
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pel Nander on Listopad 30, 2008, 16:27:44 pm
Taak? a pytanko. Na bazie czygo jest ta Benzyna?
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Listopad 30, 2008, 16:45:28 pm
Taak? a pytanko. Na bazie czygo jest ta Benzyna?

Kradziona z UKZT, a co? Winkowie pracują jeszcze nad własną recepturą :P Póki co Bartold znalazł tylko 14 szybów naftowych na terenie Wolnego Miasta.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Talerz on Sierpień 17, 2009, 17:27:03 pm
Chciałem poinformować że Winktown ma 3 lata! Dziękuję.
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pel Nander on Sierpień 17, 2009, 19:08:40 pm
ależ proszę :)
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Marcel Hans on Sierpień 17, 2009, 20:03:10 pm
Gratuluję!
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Sierpień 17, 2009, 20:24:57 pm
Gratulacje ;D

Hmmm...

*Trzeba by przygotować jakieś specjalniejsze obchody 4 rocznicy Interlandu...*
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Zenek Łod Benka on Sierpień 20, 2009, 19:40:32 pm
Gratuluję!
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Daniel Saryoni on Sierpień 20, 2009, 20:01:29 pm
STO LAT!  ;D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Harold on Sierpień 20, 2009, 21:53:58 pm
trochę późne życzenia ^^
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Batts Cavayero on Sierpień 20, 2009, 22:31:52 pm
Ale szczere :D
Title: Odp: WinkTown - Wolne Miasto Młodych Winków
Post by: Alojzy Pupka on Sierpień 21, 2009, 03:21:28 am
Spóźnione, ale szczere, siostrzane wypierdalać!