Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Powitania => Topic started by: Morfeusz Tyler on Luty 12, 2013, 01:52:21 am

Title: Uszanowanie
Post by: Morfeusz Tyler on Luty 12, 2013, 01:52:21 am
Witam wszystkich, część mnie pewnie pamięta, cześć traktuje jak wykopalisko z epoki brązu.....

Jam jest Morfeusz Lucjusz Tyler, Wielki Książę Solardii.

Jak ktoś zna historię najnowsza Solardii to wie, że po latach wojen domowych i zaniku struktur państwowych od ponad roku dokonuje się powolny proces odbudowy..w cieniu wielkiego mikroświata ale za to nareszcie w spokoju.

Dla osób o słabych nerwach mam wiadomość... od czasu wojen domowych w Solardii przyjęto doktrynę izolacji więc ani ja ani współobywatele nie zamierzamy wdawać się w otwarte konflikty z kimkolwiek poza Solardią, toteż moje przebywanie na tym forum winno być w tonacjach wyważonych.
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Franciszek Józef II on Luty 12, 2013, 11:15:22 am
Wasza Książęca Mość,

Ja też powróciłem ostatnio do mikroświata, choć na zasadzie dobrze wyrażonej w części tego dialogu: http://www.youtube.com/watch?v=umu6R1NtQr8

Miło Waszmość widzieć wraz Solardią :-).
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Arkadiusz von Wettyn on Luty 12, 2013, 16:44:56 pm
Również serdecznie witam. Dotąd nie miałem okazji dokładniej poznać Solardii (choć miałem plany), niemniej cieszy mnie Wasz powrót do świata mikronacji.
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: KF JPM on Luty 12, 2013, 20:04:46 pm
Ja również dołączam się do powitań :)
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Luty 21, 2013, 18:27:25 pm
Choć bardzo spóźniony, to i ja witam :) Brakowało mi tu ludzi z doświadczeniem.
* zauważa drugi post *
A Jego Miłości Franza Josefa w szczególności! Planuje WCiKM zostać na dłużej w szerszym Mikroświecie? Emerytura służy? :)
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Franciszek Józef II on Luty 22, 2013, 00:34:12 am
Quote
A Jego Miłości Franza Josefa w szczególności! Planuje WCiKM zostać na dłużej w szerszym Mikroświecie? Emerytura służy?

Kłaniam się serdecznie :-). Planuję, choć jako monarcha i polityk już się wypaliłem, stąd moja długa absencja :-). Emerytura służy o tyle, że teraz nie mam pewnych hamulców i blokad, które miałem jako głowa państwa, więc mogę robić więcej rzeczy - stąd zająłem się pomocą w aktywizowaniu Monarchii po problemach z funkcjonowaniem stron i kryzysie z tym związanym :-).
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: KF JPM on Luty 22, 2013, 21:25:38 pm
"Dawniejszy cysorzu", cieszy mnie, że zawitał tu także, do niedawna stały uczestnik niemalże dyskusji. To powinno ożywić także i to "odrestaurowywane" forum ;)

Co tam w Austro-Węgrzech piszczy? Niedawno byłem u Was i widzę, że pomału Orient Express nabiera rozpędu w okolicach stacji Wien i Budapest, ale rąk do pracy, jak wszędzie za mało...
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Franciszek Józef II on Luty 23, 2013, 09:33:36 am
Cóż, staramy się odrodzić i przywrócić Monarchii pełen blask, na jaki zasługuje, po nie tak dawnym kryzysie całego państwa :-).

Ja zająłem się oddolnym "rozruszaniem" Austriaków i Węgrów, co jednak musi chwilę potrwać i mam nadzieję, że się uda :-). Już udało się zanotować powrót do Monarchii, mam nadzieję, że będzie to trend wzrostowy. Naszym szczęściem jest to, że jednak nad Dunajem istnieją silne podstawy i mamy wielu "swoich" obywateli (takich, których pierwszą mikronacją są Austro-Węgry). Leży mi na sercu dobro kraju, dlatego chciałbym nadal pracować nad aktywizacją i promocją Monarchii, która - w co wierzę - może przyciągnąć wiele osób.

Część osób odeszło też (proszę wybaczyć nieskromność) po moim odejściu - mam nadzieję, że mój powrót skłoni także i ich do powrotu :-).
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Morfeusz Tyler on Marzec 08, 2013, 11:58:17 am
Dziekuje za miłe powitanie.
Chciałbym też troszkę dopowiedzieć to tez tu przedstawionych. Osobiście najbardziej cenie w mikronacjach osoby, które związały się silnie - nawet emocjonalnie - z jedna mikronacją bo to buduje swoisty mikropatriotyzm. Nawet jeśli ktoś byłby zagorzałym moim przeciwnikiem w mikronacjach właśnie powyższa cecha i tak będzie przeze mnie szanowana najbardziej.

Co do mikronacji tj problemów demograficznych to nie sądze, że sprawdzi się to co jeszcze kilka i kilkanaście lat temu czyli sam klimat. Obecnie wszyscy wiemy kto nam odebrał te tłumy pospilitego ruszenia. Kilka i kilkanaście lat temu do mikronacje budowały zręby społeczności internetowych (obok IRC czy PolCHAT i HYDEPARK z YAHOO). Śmiem wręcz twierdzić, że akurat w polsce to mikronacje były pionierami w implementowaniu "zabaweg i gier" które teraz są multiimplementowane na enka czy fejsbuku albo w "Republice Wirtualnego Świata" bo czymże innym był CSB w Dreamlandzie, SYRIUSZ 1 w Sarmacji czy wszelkie Giełdy w mikronacjach, jak nie pierwotnym zrębem "zabawek i gier" online.

Dlatego nie sądze by osobisty urok czy sam klimat mikronacji cokolwiek tu zdziałał. Wg mnie nalezy się zastanowić jak zrobić natyle zła prase naszym wrogom komercyjnym by przynajmniej wyłuskać ludzi z wyższym poczuciem "społeczności internetowej" - potop niczym z CD-Actions nam przeciez nie jest ponownie potrzebny.
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Osama bin Ramzani on Marzec 14, 2013, 12:56:24 pm
As-Salāmu `alaykum  ;)
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Meisande V Gvandoya on Marzec 14, 2013, 14:38:53 pm
Asubuhi njema  :)
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: Marietta della Veronese on Marzec 21, 2013, 19:11:06 pm
Choć z opóźnieniem, także miło mi powitać.
Title: Odp: Uszanowanie
Post by: karol on Kwiecień 03, 2013, 17:23:20 pm
Redakcja SOKN z Nowalu w Zjednoczonej Federacji Mikrosławii wita na pokładzie arki mikronacyjnej! To miłe, że tak wiele świetlanych postaci z przeszłości wirtualnej decyduje się na powrót. Obyśmy cierpliwie kontynuowali swoje zamysły i plany, a także dokładali swoją cegiełkę do wirtuala!