Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Powitania => Topic started by: Prasad Shaw Bikram on Grudzień 22, 2011, 12:24:00 pm

Title: Pozdrowienia z Bohanu!
Post by: Prasad Shaw Bikram on Grudzień 22, 2011, 12:24:00 pm
Bądźcie pozdrowieni, obywatele mikroświata!

Chciałbym, kierując się dobrym zwyczajem, przedstawić swoją skromną osobę. Jam jest Prasad Shaw z dynastii Bikram, władca od niedawna w pełni suwerennego Królestwa Bohan. Podążając ideologią która prowadzi zapewne użytkowników tego forum przez kręte ścieżki sieci, postanowiłem założyć własną mikronację. V-państwo, którego zalążek mam zaszczyt stworzyć, wzorować będzie się na kulturze azjatyckiej, na krajach takich jak Nepal (http://pl.wikipedia.org/wiki/Nepal), Bhutan (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bhutan) czy może (będący pod kontrolą ChRL) Tybet (http://pl.wikipedia.org/wiki/Tybeta%C5%84ski_Region_Autonomiczny).

Do zgłębienia tamtejszych zwyczajów i co za tym idzie powstania Bohanu, zainspirowały mnie takie filmy jak "Kundun" Martina Scorsese czy może "Siedem lat w Tybecie" Jeana-Jacquesa Annauda. Z tego co udało mi się zaobserwować, czegoś takiego jeszcze w polskim mikroświecie nie ma (mogę się mylić, niezbadane są zasoby internetu ;)). Uwierzcie lub nie, ale bogactwo tamtejszych kultur dosłownie poraża. Jako, że lubię wyzwania, chciałbym przenieść je na grunt v-światowy.

Cóż, nie będę Was dalej zanudzał. Mam nadzieję na dobrą zabawę we wspólne kreowanie mikronacyjnej codzienności. Pokój z Wami :).
Title: Odp: Pozdrowienia z Bohanu!
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Grudzień 22, 2011, 12:41:44 pm
Po poziomie wypowiedzi sądzę, że mikronacja ma potencjał z takim przywódcą. Serdecznie witam Pana na Forum Mikronacje!
Title: Odp: Pozdrowienia z Bohanu!
Post by: Cristian I Flachbett on Grudzień 22, 2011, 17:04:19 pm
Witam serdecznie, panie Prasad [przepraszam, jeśli źle odmieniłem pana imię]. Życzę miłego pobytu na Forum Mikronacje , a także powodzenia pańskiej mikronacji!  ;)
Title: Odp: Pozdrowienia z Bohanu!
Post by: Meisande V Gvandoya on Grudzień 22, 2011, 21:16:19 pm
Karibu!

Miło mi powitać władcę Królestwa Bohan JKM Prasada Shaw z dynastii Bikram :)

Lala salama!
Title: Odp: Pozdrowienia z Bohanu!
Post by: KF JPM on Grudzień 23, 2011, 12:21:23 pm
Hjertlig Velkommen!
Witamy serdecznie!
A czy oprócz ciekawego pomysłu "coś" już powstało? Chodzi mi oczywiście o stronę, forum, historię, symbole narodowe etc...
Title: Odp: Pozdrowienia z Bohanu!
Post by: Prasad Shaw Bikram on Grudzień 23, 2011, 12:55:52 pm
A czy oprócz ciekawego pomysłu "coś" już powstało? Chodzi mi oczywiście o stronę, forum, historię, symbole narodowe etc...

Ależ oczywiście, powstaje cały czas ;). Myślę, że gdy przejdzie Pan pod ten (http://bohan.c0.pl) adres (lub kliknie w moją sygnaturę), wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

24.12.2011 Niepodległość Bohanu

Dzień w którym Bohan ogłosi swoją niepodległość, przypadnie najpewniej na 27 grudnia. Ustanowione zostanie przy tym Święto Niepodległości, celebrowane każdego roku, właśnie w pierwszy dzień po świętach Bożego Narodzenia.