Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Kultura => Sport => Topic started by: Franciszek Józef II on Listopad 30, 2011, 09:41:48 am

Title: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 30, 2011, 09:41:48 am
Rok temu to był Puchar Austro-Węgier, bo nie udało się w odpowiednim czasie zebrać naprawdę chętnych krajów do organizacji. Może to i fajne, ale tego typu zawody powinny być międzynarodowe.

Chociaż - z góry zastrzegam, że to nie znaczy egalitaryzmu. Zaprosiliśmy lub zaprosimy niebawem do udziału trzy kraje - Francję, aby zorganizowała zawody w Val d'Isère, Nordię zapewne do Beaver Creek i Wengen, a Surmenię do Bormio. My weźmiemy te, które znajdują się na dawnym terytorium Austro-Węgier - Gröden i Kitzbühel. Udział Francji jako organizatora zawodów w Val d'Isère wydaje się oczywisty - realnie jest to we Francji :-). Udział Nordii jest również oczywisty - jest to chyba najbardziej "narciarski" i "zimowy" kraj, godny następca dawnej Skytji. Surmeńczycy nie mają wielkiej "zimowej" narracji, a organizacja zawodów w Bormio jest propozycją dla nich z prostej przyczyny - gdyby odnieść położenie Bormio do naszego świata, leżałoby w Surmenii (a raczej w jej terytorium powierniczym w Kukrii), poza tym, mam podstawy sądzić, że jak Surmeńczycy się tym zajmą, to narracja będzie odpowiednia.

Trasę bodajże najszybszą (w niektórych miejscach) stanowi Wengen, najbardziej "widowiskową" - Kitzbühel.

Dlaczego nie inne kraje? Cóż, jak narazie w żadnym innym kraju, z którym mamy nawiązane stosunki, nie zauważyłem większego zapału w narracji "górskiej" czy "okołogórskiej". Często nikogo to nie absorbuje, albo pojęcie na ten temat kończy się na skokach narciarskich - raz, jak Sarmaci próbowali to zorganizować, to użyli Skichallenge, ale sprzed paru lat. Miejsce rozgrywania pucharu nie będzie wobec tego rotacyjne, choć niewielkie zmiany mogą się zdarzyć. Narty to nie prezydencja Unii Europejskiej, a w świecie realnym też nie przenosi się specjalnie ośrodków narciarskich, żeby ktoś się czasem nie poczuł urażony :-).

W każdym razie - czekamy na odpowiedź proponowanych organizatorów, a póki co przedstawię zasady, które napisałem już na naszym forum.

1. Punktacja: sądzę, że moglibyśmy użyć pierwszych punktacji pucharowych. Jeżeli będzie do dziesięciu zawodników, to będzie wyglądać tak:
1 miejsce - 25, 2 miejsce - 20, 3 miejsce - 15, 4 miejsce - 11, 5 miejsce - 8, 6 miejsce - 6, 7 miejsce - 4, 8 miejsce - 3, 9 miejsce - 2, 10 miejsce - 1 punkt. Gdyby liczba zawodników przekroczyła 10 osób, można użyć punktacji dla 25 osób, gdzie numer miejsca jest odwrotnie symetryczny do liczby punktów (1 miejsce - 25, 2 miejsce - 24 itd.). No i oczywiście - za brak udziału 0 punktów.

O liczbie zawodników zorientujemy się jednak po ewentualnych deklaracjach. Ostatnio nie było więcej niż 10, ale tym razem - kto wie ;-).

2. Nagrody.
Ostatni system średnio działał - nagroda była na koniec zawodów. Uważam, że za każde miejsce na podium powinna być nagroda - mniejsza niż główna, ale jednak. Tradycyjnie, jeżeli (wybaczcie nieskromność) zdarzy się, że to ja zajmę miejsce na podium w Austro-Węgrzech, podzielę swoją wygraną między innych.

Gdyby udało się "umiędzynarodowić" zawody, możnaby zastosować jeszcze dodatkowy bodziec mobilizujący. Za każde wygrane zawody wygrywałoby się określoną nagrodę pieniężną w kraju, gdzie rozgrywał się dany wyścig. Określoną - bo tutaj zostawiam dowolność ewentualnym organizatorom. Oczywiście, gdyby ktoś wolał korony austro-węgierskie, to chętnie je wypłacę wedle naszych stawek za "austro-węgierskie" wyścigi . Inni organizatorzy mogą robić tak samo - wedle życzenia. Czyli jeżeli np. Francuz wygrał w Nordii, ale nie chce nordyjskich pieniędzy, to ma prawo żądać od francuskiego organizatora odpowiedniego ekwiwalentu.

Przy czym KAŻDY z organizatorów ustalałby ważne od początku do końca stawki. W Austro-Węgrzech byłoby to 1000 koron za I miejsce, 800 koron za II miejsce i 600 koron za III miejsce.

Oczywiście największa nagroda winna być za znalezienie się na odpowiednich miejscach podium w klasyfikacji generalnej na koniec zawodów. I tutaj także możnaby było ubiegać się o ekwiwalent w innej walucie organizatora.

U nas byłoby to trochę więcej niż ostatnio. 4000 koron za I miejsce, 2500 koron za II miejsce i 1000 koron za III miejsce.

Dodam, że firma Austro-Daimler AG, jeżeli uda nam się ruszyć z produkcją, wręczy zwycięzcy automobil wart wstępnie 7999,99 koron. Jeżeli się nie uda, to podpiszemy zobowiązanie, aby drugi egzemplarz został przekazany zwycięzcy (pierwszy, proszę wybaczyć chciwość, mam ochotę wziąć ja sam :-) ).

Ach, bym zapomniał!

Puchar odbędzie się w grze Skichallenge 12 w austriackiej wersji (do pobrania stąd: skichallenge.at (http://www.skichallenge.at)). Ważne, aby ściągnąć austriacką wersję, bo o ile się orientuję, każda z wersji ma odrębny system rankingowy, co uniemożliwia grę w grupach.

Niebawem stworzę grupę na nasze zawody i wszystkich poinformuję, jak się zapisać.

Póki co, dla tych co nie wiedzą - gra ma całkiem niezłą grafikę, a waży tylko około 70 MB. Gra przez Internet jest możliwa nawet z najsłabszym łączem, ponieważ program nie wysyła cały czas danych (i nie pobiera ich ciągle). Po zakończeniu przejazdu wysyła na serwer po prostu "linię" przejazdu wraz z czasem - i pobiera porównanie do innych zawodników. Mankamentem gry przez Internet jest jedynie to, że nie możemy ustalać zawodów naszej grupy na czas wyścigu ogólnego na danej trasie (np. w któryś weekend odbywa się wyścig w Bormio, więc nie można tam ustalić zawodów grupowych) oraz fakt, że możemy się ścigać w grupie przez maksymalnie cztery godziny. To znaczy, że np. ustalamy zawody na wtorek od 16:00 do 20:00 i w tym czasie mamy możliwość zalogować się w grze i zjechać nieskończoną ilość razy - najlepszy zostanie zarejestrowany i pójdzie do rankingu.

Kalendarz wyścigów ogólnych przedstawia się następująco:
Beaver Creek (Super-G) 02.12.2011- 04.12.2011
Val'd Isere (Super-G) 09.12.2011- 11.12.2011
Gröden 16.12.2011- 18.12.2011
Bormio 28.12.2011- 30.12.2011
Wengen 13.01.2012- 15.01.2012
Kitzbühel 20.01.2012- 22.01.2012

Proponuję, abyśmy ustalali nasze wyścigi z tygodniowym opóźnieniem, aby było więcej czasu na trening (nowe trasy ściągają się nam dopiero po poprzedzającym je odpowiednim wyścigu ogólnym).

A gdyby wśród nas znalazła się tak wybitna jednostka, że liczyłaby się w rankingu ogólnym, to do wygrania jest 50-calowy telewizor LG, Samsung Galaxy i netbook Asus ;-).

W każdym razie - zachęcam do wzięcia udziału! I prosiłbym o zgłaszanie się ewentualnych chętnych, abyśmy wiedzieli, jaką punktację zastosować.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: KF JPM on Listopad 30, 2011, 18:39:12 pm
Jak już pisałem wcześniej, Królestwo Nordii jest zdecydowanie za. Dla nas nie powinno być nawet problemu kolidowanie z Igrzyskami Olimpijskimi, choć nie ukrywam, że najlepiej byłoby rozegrać pierwsze zawody np.11 XII od 17-21

Co do punktacji to niezależnie od ilości osób chętnych proponuje wariant pierwszy, drugi jest niewymierny i nie faworyzuje zwycięzców. Za pierwszym przemawia też fakt, że także i w realnym życiu ok.50% zawodników zostaje sklasyfikowana z dorobkiem punktowym.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Listopad 30, 2011, 19:08:46 pm
"Co do punktacji to niezależnie od ilości osób chętnych proponuje wariant pierwszy, drugi jest niewymierny i nie faworyzuje zwycięzców. Za pierwszym przemawia też fakt, że także i w realnym życiu ok.50% zawodników zostaje sklasyfikowana z dorobkiem punktowym."

Bardzo sensowna uwaga moim zdaniem ;-).

"Jak już pisałem wcześniej, Królestwo Nordii jest zdecydowanie za. Dla nas nie powinno być nawet problemu kolidowanie z Igrzyskami Olimpijskimi, choć nie ukrywam, że najlepiej byłoby rozegrać pierwsze zawody np.11 XII od 17-21 "

Hm, Beaver Creek jedenastego grudnia? Niestety nie można rozgrywać zawodów grupowych w czasie rozgrywania innych zawodów ogólnych, sam kalendarz mi pokazuje, że to niemożliwe. Ale to Nordia jest organizatorem, więc samodzielnie ustala termin :-). Do tego czasu prosiłbym o określenie, kto w Nordii jest sponsorem nagród (dwór, skarb państwa, ktoś inny?) i wysokość stawek, oczywiście jednolitą wedle wcześniej podanych zasad :-).

A chętne osoby proszę o rejestrację w systemie i w naszej grupie.

Aby zarejestrować się w systemie, wystarczy włączyć grę Skichallenge 12 (ściągniętą, lub bezpośrednio w przeglądarce, jak się okazuje jest to możliwe - tyle, że jedynie ściągnięta wersja ma opcję wyboru języka angielskiego) i tam się zarejestrować. Następnie na stronie www.skichallenge.at należy się zalogować i wyszukać grupę "Mikroświat" (dokładnie tak się nazywa) i "dodać się do niej". Wszystko odbywa się już automatycznie :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: KF JPM on Listopad 30, 2011, 19:27:59 pm
Fakt, uwaga rzeczywiście sensowna :D

Co do nagród to muszę porozmawiać z JKM Einarem czy nie zechciałby sam osobiście "przewietrzyć" trochę kieszenie i zasponsorować nagród...
A co do daty to dziękuje za wyjaśnienie... W takim razie pomyślimy zapewne o 8.XII lub 12.XII. Zaproponujcie proszę Panie i Panowie Sportowcy, które rozwiązanie lepsze...

Aktualnie korzystam z innego komputera niż zazwyczaj i wszelkie powinności odnośnie gry dokonam w najbliższych dniach
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 01, 2011, 14:23:20 pm
A ja przypominam, że aby zapisać się do grupy, należy wpisać po prostu w odpowiednim miejscu "Mikroświat" :-).

I przy okazji - pojawił się tutorial do gry w języku niemieckim, który zaleca w Beaver Creek używanie następujących ustawień nart:
Pogoda słoneczna: 42-40-18
Lód: 40-54-6
Śnieg: 30-23-47

Ja je zacząłem stosować i na treningach wychodzi mi już czas 1:32 :-).

Cały poradnik jest tutaj: http://www.skichallenge.at/de/tutorials

EDIT: Gdyby nie udawało się wejść do grupy Mikroświat, podajcie mi swoje nicki, a ja wyślę zaproszenia :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 02, 2011, 15:55:44 pm
W sumie ostatnio nam się bank zakurzył od nieużywania (nikt nie chce korzystać z moich gospodarczych wynalazków :-[ ), ja bym mógł swoje dwie ostatnie wypłaty oddać na nagrody, to by było chyba coś koło 3,500 koron, co jak na nordyjskie warunki jest dość sporą sumką (z tego co wywnioskowałem z informacji o nagrodach w A-W, korona nordyjska powinna mieć większą wartość).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 02, 2011, 16:22:05 pm
Wasza Królewska Mość, wspaniale że WKM jest zainteresowany :-). Bardzo się cieszę :-).

Hm, czy większą - nie wiem, póki co możemy to oceniać tylko i wyłącznie po ilości pieniądza w banku, u nas jest to milion koron :-). Wartość nagród w Austro-Węgrzech wynika przede wszystkim z tego, że dwór jest za bogaty, ja zresztą też :-D. Np. na wspomniany automobil byłoby u nas stać pewnie około trzy osoby fizyczne.

Ale nie jest wykluczone, że korona nordyjska może mieć wyższą wartość od austro-węgierskiej - w tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak tylko udowodnić, że choć nasz pieniądz może być mniej warty, to jednak ścigać się możemy jak równy z równym ;-). W sumie może być interesujące starcie dwóch "monarchów panujących w górach" - WKM m. in. nad Bjørnberg, a ja np. nad Grossglockner ;-). A poważnie - po prostu zachęcam do udziału :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Cristian I Flachbett on Grudzień 03, 2011, 11:01:18 am
Czy do udziału w mistrzostwach trzeba mieć jakąś ściągniętą grę, bo jeśli nie, mój kraj [Santania i Burgia[ byłby zainteresowany udziałem.  ;)
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 03, 2011, 16:19:18 pm
Hm, jak pisałem, trzeba mieć grę Skichallenge 12 :-). Nie wyobrażam sobie rozgrywania pucharu bez żadnej gry, "na sucho".

Można ją pobrać tu: www.skichallenge.at

Można jej też nie pobierać i zagrać przez przeglądarkę. Wystarczy kliknąć na największy obrazek na stronie głównej wspomnianej wyżej witryny :-). Tyle, że wtedy nie ma, o ile wiem, angielskiej wersji językowej.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 03, 2011, 19:51:49 pm
Po ilości pieniędzy w banku sądzę, że jednak nasze waluty wymieniają się w stosunku 1:1. Natomiast po automobilu wartym 8 000 koron wywnioskowałem, że korona nordyjska ma wyższą wartość, bo u nas raczej ciężko osiągnąć taką cenę za zwykły automobil. W końcu to jest równowartość 5 miesięcy mojego zasiadania na tronie! A może po prostu za mało sobie płacę... ???

Postaram się do jutra wystartować, ale nie wiem czy zdążę - z tego co pamiętam na przyjęcie do rozgrywek przez WCKMość musiałem trochę poczekać :D
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 03, 2011, 20:02:08 pm
ZWYKŁY AUTOMOBIL?!?!?! Wasza Królewska Mość, pogniewamy się...

Proszę mi tylko powiedzieć swój nick, a ja powysyłam zaproszenia do grupy :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 03, 2011, 20:16:03 pm
Znaczy, że rozwija prędkość powyżej 30km/h?

Postaram się jutro rano ściągnąć grę (bo podejrzewam, że ją usunąłem od poprzedniego roku) i przesłać mój nick, tak żebym do wieczora zdążył parę razy przejechać.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 04, 2011, 11:15:05 am
WCKMość, udało mi się zalogować pod nickiem EOlavsen, więc wychodzi na to, że pod takim nickiem należy mnie dodać :)
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Cristian I Flachbett on Grudzień 04, 2011, 13:37:33 pm
Szkoda, że potrzeba tej gry . Próbowałem ją ściągnąć, ale nic z tego.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 04, 2011, 14:50:01 pm
Wasza Królewska Mość, austro-daimler 568 ma następujące dane techniczne:

http://monarcha.austro-wegry.org/Austro-Daimler/568.jpg

Silnik: 2000 cm sześciennych
Skrzynia biegów: 4-biegowa + bieg wsteczny, manualna
Napęd: tylny
Długość: 3,95 m
Szerokość: 1,67 m
Wysokość: 1290 m
Masa własna: 934 kg
Dodatkowo, jako pierwszy austro-węgierski automobil od 1918 roku, zawiera:
- poduszki powietrzne kierowcy i pasażera,
- radio z odtwarzaczem MP3 z dodatkiem walców Straussa w pamięci,
- system antywieśniaczy i antytuningowy (w razie stuningowania ucina głowę),
- zestaw kieliszków do wina, szampana i koniaku oraz wygodny barek,
- wbudowaną nawigację,
- alarm z immobilizerem,
- czujnik żandarmów.

Można także zamówić wersję cabrio, z materiałowym dachem.

Tutaj jeszcze dodam, że planujemy zrobić system czyszczący oddech, ażeby po skosztowaniu szampana żandarmi nie mogli nic wykryć alkomatem.

Co do gry - a jaki problem ze ściągnięciem? Jak coś to pomogę :-).

Co do zaproszenia - WKM, na pewno? :-) Próbuję dodać, a nie idzie...
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 04, 2011, 15:05:12 pm
Na pewno, nazwa zawodnika EOlavsen i pod takim nickiem się loguję do gry online.

A co do samochodu - zamiast tego mp3 wolałbym wbudowane mp5 ;)
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 04, 2011, 20:32:32 pm
Nie to, że nie wierzę, ale po prostu wciąż mi wyświetla:

"Unfortunately the skier "EOlavsen" could not be invited.
Is this skier already in your group?
Was this skier deleted from your group?
Have you perhaps misspelt the name?"

Heh, dziwne...
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 04, 2011, 21:14:30 pm
No cóż, w takim razie na następne zawody pomyślę nad stworzeniem nowego zawodnika.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 04, 2011, 21:23:30 pm
Hm, proszę wybaczyć, jeżeli to zabrzmi jako niegrzeczność - ale rejestrował się WKM pod tym nickiem od nowa w nowej odsłonie gry z austriackiej strony?
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 04, 2011, 21:30:34 pm
Hmm... znaczy, że trzeba od nowa wszystko? To by wiele wyjaśniało ;D
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 04, 2011, 23:14:10 pm
Jak będą mi mówić w Austro-Węgrzech znowu, że mam Alzheimera i demencję, będę cytował :-D.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Cristian I Flachbett on Grudzień 05, 2011, 13:38:24 pm
Panie Franciszku!
Nie mogę ściągnąć, gdyż się ładuje, ładuje, nagle staje i dalej już nie idzie. Przykro mi...  :-\
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 05, 2011, 16:16:05 pm
Próbował Pan grać przez przeglądarkę czy ściągać normalnie? :-)
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 05, 2011, 16:33:43 pm
Quote
Jak będą mi mówić w Austro-Węgrzech znowu, że mam Alzheimera i demencję, będę cytował :-D.
No cóż, mi w końcu niedługo trzeci rok panowania zacznie lecieć, więc też już powoli staję się takim monarchą w średnim wieku. Zatem problemy z pamięcią są dopuszczalne :D

Czyli trzeba wszystko od nowa ściągnąć i konto założyć?
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 05, 2011, 18:10:24 pm
Wasza Królewska Mość,

Oczywiście :-). Gra, w jakiej gramy, to Skichallenge 12, a nie 11 :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Johan Calgari on Grudzień 05, 2011, 18:44:11 pm
Ja bym chciał zwrócić uwagę, że po ściągnięciu mój antywirus wykrył konia trojańskiego w tym pliku :P
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Pavel' Abramovic: vel Abrams on Grudzień 05, 2011, 20:28:46 pm
Zależy jakiego ma Pan antywirusa, a także jaką wersję owego posiada. Niektóre podnoszą alarm nadspodziewanie często.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Johan Calgari on Grudzień 05, 2011, 20:43:32 pm
AVG dość często aktualizowany, dawno niczego nie zgłaszał :P
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 05, 2011, 21:27:17 pm
Hm, nic nie stoi na przeszkodzie, by grać w przeglądarce, na stronie głównej www.skichallenge.at

Swoją drogą dziwne, że antywirus tak działa na ów plik - mój Avast nic nie wykrywa ;-).

W każdym razie - ja zachęcam do dosyłania swoich nicków, a Nordyjczyków - do określenia terminu zawodów :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: KF JPM on Grudzień 05, 2011, 22:46:59 pm
Jutro podamy oficjalnie :D
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 06, 2011, 10:52:12 am
Ok, świetnie :-). I aż mi dziwnie to mówić, ale chyba nagle się zmieniły zasady - można organizować wyścigi grupowe każdego dnia, a przynajmniej udało mi się testowo włączyć wyścig w Val d'Isere...
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 08, 2011, 18:31:50 pm
Und? :-D

Moje narty już się wyrywają do startu!
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: KF JPM on Grudzień 08, 2011, 21:26:46 pm
Wiem, wiem... miał być termin, ale mnie nie było... Cóż rzeczywistość. Najlepszym dla mnie terminem byłby weekend, ale nie ten zbliżający się, tylko następny lub coś koło tego... Trochę późno, ale nie daje rady...

Mogę też zgodzić się na poniedziałek, ten najbliższy...
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 09, 2011, 10:08:40 am
No to może 18 grudnia, dajmy na to, od 16:00 do 20:00?
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: KF JPM on Grudzień 09, 2011, 19:25:47 pm
Rewelacja! Dla mnie bomba! :) Ten termin jest najbardziej dogodny. Zdążę wszystko w spokoju przygotować! Drżyjcie alpejczycy :)
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 10, 2011, 10:45:50 am
Ok, wpisuję termin w naszej grupie :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 16, 2011, 11:13:51 am
Przypominam, że już w niedzielę, od 16:00 do dwudziestej można się ścigać w grupie. Wystarczy włączyć grę i wybrać "Group race"

Chętnych zapraszam do naszej grupy, proszę wysyłać mi Wasze loginy, a ja wyślę "zaproszenia", ale UWAGA! Zaproszenia muszą być przez Was ZAAKCEPTOWANE.

Nadal czekam na login JKM króla Nordii.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: KF JPM on Grudzień 16, 2011, 23:01:04 pm
Przypomnę JKM. Coś  słabo ostatnio z czasem, ale postaram się jutro choćby troszkę nagłośnić.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 17, 2011, 19:15:20 pm
Przepraszam, cały czas pamiętam.

Ale wczoraj miałem kolokwium i trzeba było przyswoić jakąkolwiek wiedzę, a teraz nie najlepiej się czuję i siadanie przy komputerze nie stanowi dla mnie większej rozrywki :D
Niemniej jutro najpóźniej do tej 16.00 prześlę login, jeśli WCKMość będzie wtedy online.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 18, 2011, 10:04:04 am
OK, nick ten sam (EinarOlavsen), teraz powinno działać :D
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: KF JPM on Grudzień 18, 2011, 11:26:30 am
(http://img69.imageshack.us/img69/4043/plakatbjornbergnordheim.png) (http://imageshack.us/photo/my-images/69/plakatbjornbergnordheim.png/)

Przypominam, że startujemy w godzinach 16-20.
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 18, 2011, 14:59:25 pm
Uff, dopiero co zdążyłem :-)
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 18, 2011, 16:17:46 pm
UWAGA!

Już swoje ponarzekałem na producentów gry za takie "ułatwienia"... Otóż żeby wejść do wyścigu grupowego należy się zalogować na stronie www.skichallenge.at i wybrać niewielki przycisk obok wyścigu (wyścigi są w menu "Group race"). Wtedy komputer sam nam włączy grę w trybie wyścigu grupy.

Wasza Królewska Mość, przypominam o zawodach u Was :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Grudzień 18, 2011, 19:34:16 pm
Nie mam pojęcia, może coś źle robię, ale nie wyświetla mi się żadna możliwość zawodów grupowych. A chyba powinna... Nie wiem, może mnie WCKMość nie dodał?
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Grudzień 18, 2011, 20:22:14 pm
Szkoda, że się wcześniej nie zgraliśmy, ale myślę że będzie jeszcze okazja do nadrobienia :-).

Podaję wyniki:
1. Franciszek Józef II (AUH/AUT) - 1:31,372 - 25 punktów.
2. Riccardo von Rotberg (AUH/AUT) - 1:36,796 - 20 punktów.
3. Kjell Freyrsonn (NOR) - 1:41,816 - 15 punktów.
4. Tivadar Zoltán baró Szücs (AUH/HON) - 1:43,432 - 11 punktów.

Nagrody w Austro-Węgrzech (już teraz można się po nie zgłaszać) to 1000 koron za I miejsce, 800 koron za II miejsce i 600 koron za III miejsce. Nagrody w Nordii zostaną podane przez władze Królestwa :-).

Wyniki klasyfikacji generalnej:
1. Franciszek Józef II (AUH) - 25 punktów.
2. Riccardo von Rotberg (AUH) - 20 punktów.
3. Kjell Freyrsonn (NOR) - 15 punktów.
4. Tivadar Zoltán baró Szücs (AUH) - 11 punktów.
5. Einar Bjørn Olavsen (NOR) - 0 punktów (choć za wytrwałość należą się brawa! :-) )
5. Karl Kanzler (AUH) - 0 punktów.

Termin następnych zawodów już niebawem, po konsultacji z organizatorem, którego zaprosiliśmy (Francja). Nadal można się zapisywać :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Styczeń 14, 2012, 09:37:56 am
UWAGA! Zawody w Gröden już jutro! Ścigamy się od 16:00 do 20:00!

Jako organizator, chciałbym podać optymalne ustawienie nart, polecane przez stronę gry w warunkach słonecznych, w jakich będziemy jeździć: 26-41-33

Logowanie do wyścigu jest nieco upierdliwe - należy wejść na skichallenge.at (http://www.skichallenge.at), zalogować się i wybrać wyścig grupy, tamże nacisnąć w odpowiednim miejscu zaraz przy nazwie trasy przycisk "play", a reszta dzieje się już sama ;-).

Plakat promocyjny:
(http://monarcha.austro-wegry.org/ski/Groeden.jpg)

Powodzenia! :-)
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Franciszek Józef II on Styczeń 19, 2012, 11:51:19 am
1. Riccardo von Rotberg (AUH/AUT) - 2:20,597 - 25 punktów.
2. Franciszek Józef II (AUH/AUT) - 2:21,726 - 20 punktów.
3. Walter Erich Jorg (AUH/AUT) - 2:24,115 - 15 punktów.

Wyniki klasyfikacji generalnej:
1. Riccardo von Rotberg (AUH) - 45 punktów.
2. Franciszek Józef II (AUH) - 45 punktów.
3. Walter Erich Jorg (AUH) - 15 punktów.
4. Kjell Freyrsonn (NOR) - 15 punktów.
5. Tivadar Zoltán baró Szücs (AUH) - 11 punktów.
6. Einar Bjørn Olavsen (NOR) - 0 punktów (choć za wytrwałość należą się brawa! :-) )
6. Karl Kanzler (AUH) - 0 punktów.

Pojawiły się trzy punktacje "ex aequo". Wstępnie liczę je w ten sposób, że bardziej liczą się ostatnie zawody. Kwestia - czy tak jest dobrze, czy może powinienem podliczać czas? Oczywiście osoby bez punktów nie są przy tym różnicowaniu brane pod uwagę i zajmują tę samą lokatę :-).

Gratuluję Pan von Rotbergowi zajęcia pierwszego miejsca :-).
Title: Odp: I Puchar Mikroświata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012
Post by: Einar on Styczeń 19, 2012, 19:04:16 pm
Quote
Einar Bjørn Olavsen (NOR) - 0 punktów (choć za wytrwałość należą się brawa! :-) )
Przepraszam, robię co mogę :-\ Ale jestem w trakcie przedzierania się przez kumulację: prawo wyznaniowe, kolokwium z historii p. polskiego, konkurs z hist. p. powszechnej, kolokwium z prawoznawstwa i zerówka z historii p. polskiego (z czego większość w ciągu dwóch dni). Jak się przez ten mur przebiję, to może będę miał czas, żeby spróbować swoich szans w następnych zawodach :)