Forum Mikronacje

Kategoria ogólna => Kultura => Sport => Topic started by: Einar on Wrzesień 28, 2011, 18:40:24 pm

Title: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Wrzesień 28, 2011, 18:40:24 pm
Pomiędzy przedstawicielami Nordii i Elderlandu trwają już od pewnego czasu dyskusje nad powołaniem międzynarodowej organizacji, która na wzór MUP organizowałaby międzynarodowe konkursy w narciarstwie (głównie w skokach). W zasadzie o szczegółach wiem niewiele, bo ja się tym nie zajmuje, jednakże na prośbę riddera Kjella Freyrsonna (prezesa Nordyjskiego Związku Narciarskiego), który nie może zarejestrować się na tym forum, zamieszczam podstawowe informacje.

Na tyle ile się orientuję pomiędzy ridderem Freyrsonnem, a markizem McMelkorem trwają rozmowy na temat utworzenia takiej organizacji (swego czasu Wurstlandczycy chyba też wyrażali zainteresowanie, ale nie wiem jak jest teraz), nordyjskie propozycje znajdują się w tym temacie:
http://norde.org/forum/viewthread.php?thread_id=250 (http://norde.org/forum/viewthread.php?thread_id=250)

Ten temat natomiast ma na celu przede wszystkim poinformowanie mikronacyjnej społeczności o takiej inicjatywie, a także zebranie informacji o ewentualnych zainteresowanych.

Ode mnie to w tej chwili tyle, mam nadzieję, że kiedy ridderowi Freyrsonnowi uda się w końcu zarejestrować będzie mógł podać więc szczegółów jako, że jest osoba bardziej kompetentną w tym kierunku.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Franciszek Józef II on Wrzesień 28, 2011, 21:09:05 pm
Na naszym forum temat już przygasł, ale proponuję dołączyć do związku austro-węgierskie (finansowane w całości przez nas) zawody narciarskie :-).
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 28, 2011, 22:27:12 pm
To się niejako wiąże z pewnym projektem, z którym zamierzamy wystartować jakoś jeszcze w październiku. Ogólnie, to planujemy zorganizować igrzyska olimpijskie. Zarówno zimowe, które będą miały miejsce jakoś w grudniu, jak i letnie w przyszłym roku, najpewniej w maju. Całość najpewniej działałaby przez jakiś skrypt.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Wrzesień 29, 2011, 10:38:02 am
Wasza Cesarsko-Królewska Mość, głównie z myślą o waszych zawodach narciarskich nalegałem, by związek obejmował nie tylko skoki narciarskie, ale narciarstwo jako całość w nadziei, że spotka się to z waszym zainteresowaniem :) Osobiście liczę, że Austro-Węgry włączą się do projektu, ale już szczegółami to nie ja się zajmuję.

Quote
To się niejako wiąże z pewnym projektem, z którym zamierzamy wystartować jakoś jeszcze w październiku. Ogólnie, to planujemy zorganizować igrzyska olimpijskie. Zarówno zimowe, które będą miały miejsce jakoś w grudniu, jak i letnie w przyszłym roku, najpewniej w maju. Całość najpewniej działałaby przez jakiś skrypt.
Z zasady zawody olimpijskie do rozgrywek pucharowych się nie włączają, ale pewnie dałoby się zrobić przerwę w sezonie na czas igrzysk, tak jak w realu.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 29, 2011, 11:05:12 am
W każdym razie dobrze by było, gdyby potencjalni zainteresowani się niejako ujawnili :D Oczywiście ta inicjatywa jest bardziej moja, niż Państwa Ciprofloksjańskiego, w związku z czym w igrzyskach może uczestniczyć każde państwo wirtualne, a nie tylko to uznawane przez PC.

Ja to widzę tak, że najpierw zgłasza się konkretny kraj i uzyskuje on ode mnie hasło do rejestracji zawodników. Zawodnicy z danego kraju zarejestrowaliby się, używając hasła krajowego, po czym otrzymywaliby własne hasło.

Każdy zawodnik dostałby ileś punktów do wykorzystania, np. 20, które wykorzystywałoby się do uczestnictwa w konkretnych zawodach. Np. ktoś mógłby wystartować we wszystkich po razie, a ktoś inny 20 razy w jednej dyscyplinie.

Na wstępie rozdzielałoby się punkty umiejętności pomiędzy konkretne cechy takie jak np. siła, zwinność, inteligencja etc. etc. i w oparciu o te punkty, oraz czynnik generowany pseudolosowo ustalany byłby wynik. Oczywiście przy bobslejach byłby inny algorytm, niż w przypadku skoków narciarskich.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Wrzesień 29, 2011, 13:40:56 pm
Znaczy to odbywałoby się na podstawie jakiegoś prostego programu? Ciekawe :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 29, 2011, 15:15:56 pm
A jak inaczej? Ale program generowałby tylko i wyłącznie wyniki. Narracja powstawałaby na ich podstawie, ale nie byłaby mocno z nimi związana. Bo przecież, jeżeli ktoś obejmie trzecie miejsce, to można napisać, że uzyskałby pierwsze, ale się przewrócił i nie udało mu się już odrobić strat.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Wrzesień 29, 2011, 16:24:58 pm
Oczywiście, rozumiem że to "losowanie" zwycięzcy będzie brało pod uwagę podane przez zawodnika statystyki, po czym prawdziwe losowanie nastąpiłoby w wypadku, jeśli na podstawie statystyk nie dałoby się ustalić zwycięzcy?
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 29, 2011, 17:09:29 pm
Nie. Przedstawię to na przykładzie.

Załóżmy, że zwycięzcą w fikcyjnej konkurencji ftyzjatrii zostaje osoba, która uzyska najwięcej punktów. Załóżmy też, że mamy następujące umiejętności, takie jak palenie tytoniu, czynnik dziedziczny, osłabiona odporność, przebywanie w środowisku azbestowym i biedę.

Jeżeli przypiszemy każdemu odpowiednie wagi, wówczas otrzymamy funkcję ustalającą wynik dla każdego z zawodników:

P(x) = 4 × P + 2 × D + 3 × O + 5 × A + 7 × B + R,

Gdzie A, B, D, O i P są czynnikami ustalanymi przez zawodnika, tj. na podstawie przyznanych mu punktów umiejętności, zaś R to czynnik generowany pseudolosowy, wyrażający szczęście. Planuję tak rzeczony czynnik ustawić, by miał on rzeczywisty wpływ na wynik, jednakże z drugiej strony, by odpowiednia dystrybucja punktów umiejętności również wpływała na szansę zwycięstwa.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Franciszek Józef II on Wrzesień 29, 2011, 17:59:01 pm
Nie chcę oczywiście być od razu na "nie", ale szczerze mówiąc - wątpię, żeby znalazło to szerszy poklask. Oczywiście warto spróbować (jak zawsze), ale chyba lepiej jest jednak poszukać gier, na których można rozgrywać zawody, tak jak np. DSJ czy ORF Ski-Challenge (myślę, że dwunastka też się pojawi tej zimy). My np. mamy już grę, w której możemy rozgrywać wyścigi samochodowe.

Co do piłki nożnej, cóż... też są darmowe gry internetowe. Uważam, że xperteleven jest fenomenem i pozytywnym wyjątkiem. Dopiero po kilku latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania i istnienie całej "otoczki" wokół tego symulatora.

Zresztą, mnie samego też jakoś bardziej kręci możliwość ścigania się na nartach z innymi osobami przez Internet na symulatorze (no, oczywiście wolę na żywo :-) ) niż żeby miał to obliczać jakiś skrypt, który ani ziębi, ani grzeje.

Lepiej zorganizować mniej zawodów i poszukać jakichkolwiek darmowych gier, w których możnaby je rozgrywać, niż tworzyć mnóstwo skryptów do dużej liczby dyscyplin sportu :-).
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 29, 2011, 18:47:04 pm
Też się nad taką możliwością zastanawiałem. Cóż, może zapytam wprost ewentualnych uczestników: Wolicie symulatory czy "zimny" skrypt?
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Wrzesień 29, 2011, 19:02:34 pm
W teorii symulatory, ale w praktyce zastanowiłbym się nad skryptem - inaczej rozegranie więcej niż 1-2 konkurencji będzie bardzo utrudnione (aczkolwiek pewnie możliwe, co pokazuje nasza liga hokejowa - nawet w niesprzyjających warunkach da się).
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 29, 2011, 21:15:57 pm
Dla mnie to raczej niewielka różnica. Chodzi o to, by igrzyska były atrakcyjne dla zawodników :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Franciszek Józef II on Wrzesień 30, 2011, 17:18:52 pm
Cóż, ja myślę w dalszym ciągu, że "lepiej mniej, ale lepiej".

Jeżeli nawet mają to być skrypty, to na zasadzie uzupełnienia, tam gdzie ewidentnie nie da się poprowadzić rozgrywek online - przede wszystkim nie jednakowe algorytmy, gdzie zmieniać się będzie tylko nazwa dyscypliny wraz z "cechami" pożądanymi. Cóż... i w realu sport sportowi nierówny. Jeżeli nawet mamy tylko 2 dyscypliny rozgrywane online, to już jest jakaś podstawa. No i oczywiście przydałoby się, żeby były to dyscypliny olimpijskie lub im zbliżone - skoki narciarskie, narciarstwo alpejskie, żeglarstwo czy piłka nożna powinny się tam znaleźć, ale np. wyścigi samochodowe już niekoniecznie.

Oczywiście konieczna jest dobra narracja wokół całego wydarzenia, ale to już kwestia prasy i organizacji, także ewentualnych relacji zawodników.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 30, 2011, 17:59:05 pm
Jeżeli nawet mają to być skrypty, to na zasadzie uzupełnienia, tam gdzie ewidentnie nie da się poprowadzić rozgrywek online - przede wszystkim nie jednakowe algorytmy, gdzie zmieniać się będzie tylko nazwa dyscypliny wraz z "cechami" pożądanymi.

Planowałem raczej zróżnicowane algorytmów. Tak, by w jednym sporcie np. siła miała większą wagę, niż w innym.

Cóż... i w realu sport sportowi nierówny. Jeżeli nawet mamy tylko 2 dyscypliny rozgrywane online, to już jest jakaś podstawa. No i oczywiście przydałoby się, żeby były to dyscypliny olimpijskie lub im zbliżone - skoki narciarskie, narciarstwo alpejskie, żeglarstwo czy piłka nożna powinny się tam znaleźć, ale np. wyścigi samochodowe już niekoniecznie.

W zasadzie, to planowaliśmy także dodać kilka (jedną, może dwie) dyscyplin zarówno do igrzysk zimowych, jak i letnich. Oczywiście mówię tutaj o dyscyplinach, które nie należą do olimpijskich, a mogłyby być interesujące.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Wrzesień 30, 2011, 19:22:48 pm
Idea zawodów "mieszanych" proponowana przez JCKM wydaje się rozsądna i warta zastosowania. Będziemy mogli rozegrać więcej dyscyplin, jednocześnie pozostawiając możliwość udziału jedynie w symulacjach, bez skryptów.

Swoją drogą - coś wam Tron chyba nie działa (chyba, że to coś u mnie), bo od pewnego czasu nie mogę przeczytać żadnego artykułu (wyświetla brak strony z artykułem).
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Wrzesień 30, 2011, 20:13:23 pm
Ano nie działa, bo nie przepięli nam pliku integracyjnego. Tron został na powrót zintegrowany ze stroną główną i można doń wejść klikając na odpowiedni odnośnik ze strony głównej, bądź tędy: http://cipronex.boo.pl/tron.php Po prawej stronie jest lista ostatnich kilku artykułów. Analogiczna lista jest także na stronie głównej, mniej więcej tam, gdzie jest wykwit kolorków.

A kwestie igrzysk jeszcze przemyślę. Zresztą, do tego czasu jeszcze pozostały dwa miesiące.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 03, 2011, 20:56:50 pm
Ale ja mam pecha! Jak mi akurat konto aktywowali to będę musiał na parę dni wyjechać :)
Pomijając zatem kwestię MZN (pewnie w weekend wrócę do tematu) sam pomysł olimpizmu w mikronacji jest tym co mnie "kręci" :)
Jakiś czas temu dokładnie przemyślałem, jak powinna wyglądać taka v-olimpiada...
W kwestii dyscyplin całkowicie zgadzam się z WCKM Franciszkiem Józefem. Ja ze swojej strony dodam tylko, że jest kilka ciekawych symulatorów sportowych (nie muszą być online, wystarczy system powtórek zbliżony do DSJ). Proponuje żeby każda dyscyplina drużynowa mogła być rozgrywana w dostępnych menadżerach (np. xpert 11, manager zone)a indywidualna w symulatorach.
Głównym i najtrudniejszym do wspólnej akceptacji problemem pozostaje fakt wyboru dyscyplin.
Myślałem nad grami typowo "olimpijskimi" (np. Summer Athletics - roku wydania nie pamiętam, chyba 2009:) ), ale łatwo tam jest spreparować plik z rekordami, choć gra niczego sobie...No i jej waga przygnębia (kilka GB)
Ciekawą alternatywą jest zapewne Summer Games Helsinki 2005
http://www.gry.pl/gra/Summer-Games.html
lub
niezwykle grywalna, choć stara - http://stare-gry.info/146-gra-summer-challenge.html
To tylko przykłady, ale wydaje mi się, że podstawą każdej olimpiady letniej powinny być konkurencje lekkoatletyczne
Na pewno trzeba by określić jakiś wspólny cel,pomysł , żeby nie powstawały jednocześnie ze trzy olimpiady.
Pozostaje też kwestia samej nazwy - igrzyska olimpijskie, olimpiada to w realnym zyciu a w wirtualnym?
Pomysł Towarzyszki Eleny jest ciekawy, ale może trochę nudzący w dalszej działalności, dlatego warto się zastanowić czy są takie dyscypliny gdzie skrypty by się przydały.
Ciekawe jest także to, że można zastosować wszystkie trzy sposoby - symulatory, menedżerki i gry na zasadzie skryptów- w zależności od potrzeby i grywalności danej dyscypliny.
Tyle na początek..

Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 03, 2011, 22:20:56 pm
Ja bym się zabrał za to od nieco innej strony. Najpierw lista dyscyplin, a potem ewentualne poszukiwanie symulatorów do nich, bądź tworzenie własnych algorytmów.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Robert Dąbski on Październik 07, 2011, 11:05:48 am
Jako prezes Sclavińskiego Związku Narciarskiego jestem chętny do pomocy i współpracy.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 07, 2011, 20:11:25 pm
Towarzyszko Eleno! Twój pomysł nie jest najgorszy. Można i taką drogą podążać.

Cieszę się, że i Sclavinia jest zainteresowana... Czy JE zapoznał się z moją "wizją"?


Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Robert Dąbski on Październik 08, 2011, 11:09:46 am
Jeżeli mnie Pan pytał, to wstępnie czytałem "wizję". Muszę ją zanalizować po mojemu.  :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 08, 2011, 15:06:24 pm
No to zakładając,że jest zainteresowanie tematem, to widzę kilku chętnych...
Mamy na razie Nordię, Elderland, Wurstlandię, Austro-Węgry, Sclavinię i Ciprofloksję(zakładam, że tak, choć jednoznacznej odpowiedzi nie ma)
Na początek dobre i to, ale... załóżmy, że ów związek powstanie, a dalej będziemy chcieli robić olimpiadę to może warto wcześniej pomyśleć o wspólnym związku regulującym zasady dla wszystkich dostępnych dyscyplin. Zakładam, że jest zainteresowanie powstaniem takiego Mikronacyjnego Komitetu
Sportowego(Olimpijskiego) państw wyżej wymienionych. Podejrzewam, że dla takiego stanu rzeczy będzie jeszcze więcej chętnych.
Można spróbować sporządzić wstępną listę dyscyplin...bez podziału na letnie, zimowe
Na początek z tego co pamiętam
Drużynowe:
Piłka nożna, Hokej na lodzie (proponuje dostępne menedżery)
Indywidualne:
Skoki narciarskie (ind. i drużynowo)
dyscypliny lekkoatletyczne: (wspomniane wyżej gry)
biegi (np 100m, 400 przez pł., długodystansowe,)
rzuty (oszczep)
skoki (w dal, wzwyż*, tyczka*)
*możliwość uzyskania przez kilku zawodników jednakowych wyników, ograniczenia wysokości
kajakarstwo górskie
jeździectwo
kolarstwo torowe
łucznictwo
"Pozaolimpijskie" - również można przyłączyć do związku regulującego zasady
Rajdy samochodowe - szeroki temat do wyboru
Sporty walki (MMA) - mam pomysł jak to miało by działać
Szachy - jakiś dost. symulator
itp. :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 08, 2011, 16:05:06 pm
No to zakładając,że jest zainteresowanie tematem, to widzę kilku chętnych...
Mamy na razie Nordię, Elderland, Wurstlandię, Austro-Węgry, Sclavinię i Ciprofloksję(zakładam, że tak, choć jednoznacznej odpowiedzi nie ma)

Wstępnie jesteśmy za.

Można spróbować sporządzić wstępną listę dyscyplin...bez podziału na letnie, zimowe
Na początek z tego co pamiętam
Drużynowe:
Piłka nożna, Hokej na lodzie (proponuje dostępne menedżery)
Indywidualne:
Skoki narciarskie (ind. i drużynowo)
dyscypliny lekkoatletyczne: (wspomniane wyżej gry)
biegi (np 100m, 400 przez pł., długodystansowe,)
rzuty (oszczep)
skoki (w dal, wzwyż*, tyczka*)
*możliwość uzyskania przez kilku zawodników jednakowych wyników, ograniczenia wysokości
kajakarstwo górskie
jeździectwo
kolarstwo torowe
łucznictwo
"Pozaolimpijskie" - również można przyłączyć do związku regulującego zasady
Rajdy samochodowe - szeroki temat do wyboru
Sporty walki (MMA) - mam pomysł jak to miało by działać
Szachy - jakiś dost. symulator
itp. :)

Ja uważam, że nie powinniśmy przegiąć z tymi dyscyplinami, bo stanie się to już nudne i mało kto będzie w stanie to ogarnąć. Myślę, że nie więcej jak 6-7 letnich i 6-7 zimowych dyscyplin w zupełności wystarczy. Oparłbym się tu o tzw. klasykę, czyli bieg na 100 m, sztafeta, skok w dal może ciężary...

Piłki nożnej bym unikał. Dlaczego? Ano mamy przecież już mundial w mikronacjach, a w przyszłym roku w realu będzie Euro. Więc lepiej dla nas będzie wybrać coś, co się jeszcze nie przejadło.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 08, 2011, 20:52:37 pm
Co do dyscyplin to ok. dziesięciu powinno wystarczyć. Możemy polemizować co do piłki nożnej...
Ano mundial to nie to samo. W końcu v-olimpiada nie będzie odbywała się codziennie.

Wymienione dyscyplinki opierały się na dwóch gierkach więc i tak ogarnięcie nie będzie trudne...
Przykładowo Towarzyszka przysyła maila, z save'em do mnie z ukończonymi wszystkimi dostępnymi dyscyplinami w grze, które zaakceptowaliśmy jako "objęte kuratelą komitetu"...
Samo zaliczenie kilku zajmie dosłownie 20 minut maksymalnie, a grywalność pierwsza klasa :)
Szczególnie lubiana przeze mnie od lat Summer Challenge naprawdę wciąga... Proponuje sprawdzić samemu...

Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 08, 2011, 21:42:38 pm
Nie kwestionuję możliwości organizacyjnych, zwłaszcza jeżeli pomożesz mi ogarnąć tabelę wyników. Ale chodzi też o narrację. Po przejrzeniu tego wszystkiego trzeba napisać ciekawy artykuł możliwe, że nieco podkolorować tu i ówdzie np. "ten się wywalił, ale nadrobił", a z kolei "X dobrze wystartowal, ale na finiszu był gorszy". Rozumiesz o co mi chodzi? Napisanie nagle dziesięciu artykułów, z których każdy powinien być przyzwoity, interesujący i dowcipny może zmęczyć i odebrać całą przyjemność z organizowania zabawy.

Piłkę nożną bym zdecydowanie wykluczył. Zamiast tego mam inna propozycję. By połowa zawodów zimowych odbywała się w Nordii, a druga połowa odbędzie się u nas. Tak będzie dużo lepiej, niż pchać wszystko w jedno miasto gdzieś w Karpatach. Zwłaszcza, że Nordia klimatem idealnie wpasowuje się w zawody zimowe. No i będę mógł tak bez żadnej żenady zwalić na ciebie część zadań, jako na współorganizatora ;D
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Franciszek Józef II on Październik 09, 2011, 17:21:28 pm
Quote
Indywidualne:
Skoki narciarskie (ind. i drużynowo)

No i znowu wyłazi, że polskim sportem narodowym jest każdy, w którym mamy jakieś sukcesy :-D.

A gdzie narciarstwo alpejskie, zwłaszcza że mamy symulator? :-)

Inne symulatory z GreenTube, oprócz Ski Challenge:
- Football Challenge (może mundial byłby organizowany przez menedżera, a igrzyska przez symulator?).
- Burning Gears - wyścigi po Wiedniu.
- Mountainbike Challenge - kolarstwo górskie.
- Moto Race Challenge - wyścigi motocyklowe.
- Motor Racing - wyścigi samochodowe na torze.

Wszystkie te gry mają całkiem niezłą grafikę. Udało mi się grać jedynie w Ski Challenge, która nie pożera łącza - po prostu zapisuje na serwerze kombinację linii przebytej przez zawodnika trasy i czasu - zapewne inne gry mają podobny system.

Szkoda, że nie ma praktycznie żadnego symulatora, gdzie możnaby organizować sensowne rajdy. Darmowe symulatory zwykle mają, jak Burning Gears, duże ograniczenia (tylko jazda po Wiedniu), a płatne gry obejmują albo tylko odcinki specjalne (jak np. świetnia Rally Trophy - a przecież porządne rajdy jeszcze 40 lat temu odbywały się w dużej mierze wśród normalnego ruchu - do dziś rajdy zabytkowych aut tak się odbywają), albo nie nadają się do odwzorowania rajdów (wszelkiego rodzaju Need for Speedy, gdzie mamy ruch uliczny, ale rajdów to nie odzwierciedla, choć NFS2000 był chyba najbliżej celu). A ściganie się w 2D na jakimś malutkim torze w jakiejś niewielkiej grze na Flash'a, mija się z celem.

Natomiast cała reszta wydaje się być całkiem niezłym rozwiązaniem. Piłka nożna w formie symulatora mogłaby być po prostu ciekawsza i wyróżniać się od Mundialu. Sam dopiero niebawem będę miał do czynienia z tymi grami (o ile czas pozwoli), a proponuję takie rozwiązanie, bo samo tylko Ski Challenge wywołało u mnie (i nie tylko) niezwykle pozytywne wrażenie i wierzę, że produkty GreenTube są chyba najlepszymi darmowymi symulatorami na rynku :-).
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 09, 2011, 20:32:04 pm
Quote
No i znowu wyłazi, że polskim sportem narodowym jest każdy, w którym mamy jakieś sukcesy :-D.

A gdzie narciarstwo alpejskie, zwłaszcza że mamy symulator? :-)
Proszę o wybaczenie WCKM, ale zapomniałem. Jako ambasador KN w A-W tym bardziej mi głupio :)

Quote
Inne symulatory z GreenTube, oprócz Ski Challenge:
- Football Challenge (może mundial byłby organizowany przez menedżera, a igrzyska przez symulator?).
- Burning Gears - wyścigi po Wiedniu.
- Mountainbike Challenge - kolarstwo górskie.
- Moto Race Challenge - wyścigi motocyklowe.
- Motor Racing - wyścigi samochodowe na torze.
Z ciekawością sprawdzę! Sądząc po Ski Challenge, który już widziałem to powinno faktycznie być solidnie.
Co do piłki nożnej, od razu odpowiem Towarzyszce Elenie, że jako najbardziej popularny sport na świecie powinien być i na v-światowej olimpiadzie.
Faktycznie inna gra może być również atrakcyjną formą sprawdzenia mikronacyjnych grajków piłkarskich. Rezygnować całkowicie chyba nie ma sensu... Można spróbować  Haxball'a...

Quote
Nie kwestionuję możliwości organizacyjnych, zwłaszcza jeżeli pomożesz mi ogarnąć tabelę wyników. Ale chodzi też o narrację. Po przejrzeniu tego wszystkiego trzeba napisać ciekawy artykuł możliwe, że nieco podkolorować tu i ówdzie np. "ten się wywalił, ale nadrobił", a z kolei "X dobrze wystartowal, ale na finiszu był gorszy". Rozumiesz o co mi chodzi? Napisanie nagle dziesięciu artykułów, z których każdy powinien być przyzwoity, interesujący i dowcipny może zmęczyć i odebrać całą przyjemność z organizowania zabawy.
Oczywiście chętnie pomogę w tabelach, żaden problem, jednakże chyba nie jasno określiła Towarzyszka w czym jeszcze :)
Jeśli mowa o narracjach, to zdaje się, że też bym podołał, ale nie bardzo rozumiem do czego to ma się tyczyć. Żadnej olimpiady jeszcze nie stworzyliśmy, chyba, że mowa o tej ciproflokcjańskiej.

Quote
By połowa zawodów zimowych odbywała się w Nordii, a druga połowa odbędzie się u nas. Tak będzie dużo lepiej, niż pchać wszystko w jedno miasto gdzieś w Karpatach. Zwłaszcza, że Nordia klimatem idealnie wpasowuje się w zawody zimowe. No i będę mógł tak bez żadnej żenady zwalić na ciebie część zadań, jako na współorganizatora
A to już nawet wybraliśmy gospodarzy? :)  Na zimowe faktycznie jesteśmy "państwem uprzywilejowanym", co nie znaczy, że już wygraliśmy. Cieszę się jednak, że jesteśmy już w orbicie zainteresowań co do tego zaszczytnego stanowiska...

Pomysły widzę rodzą się w każdej głowie różne, ale chyba dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Ciesze się , że zainteresowanie rośnie. Mam jednak nadzieję, że nie zawiesimy rozmów na ten temat...

Pamiętajcie Dostojni Mężowie! Ideą Igrzysk Olimpijskich jest łączenie narodów, więc liczę na zachowanie przyjaznej atmosfery w rozmowach ;)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 15, 2011, 22:26:27 pm
Napisałem "Pamiętajcie Dostojni Mężowie! Ideą Igrzysk Olimpijskich jest łączenie narodów, więc liczę na zachowanie przyjaznej atmosfery w rozmowach ."
I co? Przestaliście Ekscelencje dalej się wypowiadać? :)
Pomijając temat olimpiady, ponieważ wydaje mi się, że trzeba tutaj dłuższych przemyśleń...
Czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia do mojego projektu MZN?
Nie ukrywam, skupiłem się na skokach narciarskich, ale tylko dlatego, że nie analizowałem przebiegu rozgrywki w Ski Challenge (liczę na jakieś info od A-W). Hokej praktycznie mamy, bo sprzeciwu żadnego nie było. Wystarczy spisać pełniejszy regulamin rozgrywki. Tyle na początek, później można pomyśleć o biathlonie oraz innych konkurencjach narciarstwa klasycznego i alpejskiego. Na pewno znaleźć się też powinno miejsce dla bobslejów :)  Oczywiście po uprzednim wyszukaniu odpowiednich sposobów rozgrywki...

Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Robert Dąbski on Październik 15, 2011, 23:04:02 pm
Według mnie, Mikronacyjny Związek Narciarski powinien się zajmować:

- skokami narciarskimi,
- biegami narciarskimi(jeżeli jest coś),
- narciarstwem alpejskim i klasycznego,
- kombinacją norweską(wątpie, aby coś było).
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 15, 2011, 23:04:18 pm
Postaram się wypowiedzieć jutro w tej sprawie.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 16, 2011, 10:16:51 am
Quote
Według mnie, Mikronacyjny Związek Narciarski powinien się zajmować:

- skokami narciarskimi,
- biegami narciarskimi(jeżeli jest coś),
- narciarstwem alpejskim i klasycznego,
- kombinacją norweską(wątpie, aby coś było).

Tak gwoli ścisłości Ekscelencjo...
Narciarstwo alpejskie to zjazdy, slalomy, giganty, super giganty - po polsku "z górki na pazurki"
Narciarstwo klasyczne to biegi, skoki i kombinacja... :)

Poza tym MZN to była tylko nazwa tymczasowa, używałem dla ułatwienia, ale jak najbardziej nie musimy rozszerzać na inne sporty zimowe.

Quote
Postaram się wypowiedzieć jutro w tej sprawie.
Zatem czekamy...
 
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 16, 2011, 12:52:42 pm
Quote
By połowa zawodów zimowych odbywała się w Nordii, a druga połowa odbędzie się u nas. Tak będzie dużo lepiej, niż pchać wszystko w jedno miasto gdzieś w Karpatach. Zwłaszcza, że Nordia klimatem idealnie wpasowuje się w zawody zimowe. No i będę mógł tak bez żadnej żenady zwalić na ciebie część zadań, jako na współorganizatora
A to już nawet wybraliśmy gospodarzy? :)  Na zimowe faktycznie jesteśmy "państwem uprzywilejowanym", co nie znaczy, że już wygraliśmy. Cieszę się jednak, że jesteśmy już w orbicie zainteresowań co do tego zaszczytnego stanowiska...

Cóż, to wynika z faktu, że to my wyszliśmy z propozycją i to my zajmujemy się organizacją. Podobnie było w przypadku Mikrowizji - Poland wyszedł z inicjatywą i to w Trizondalu była organizowana pierwsza edycja. Każdą kolejną organizowali zwycięzcy.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 16, 2011, 13:03:11 pm
To jest jednak inna praca niż ta związana z Mikrowizją...
Zdaję się, że jest jej "nieco" więcej... Oczywiście nie mówię nie, tak tylko dywaguję :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 16, 2011, 13:08:09 pm
Jest jej zdecydowanie więcej, ale ktoś musi ją wykonać i niejako przetrzeć szlak. Niezależnie od tego, czy my byśmy to robili, czy robiłaby to Srumenia, to i tak byłbym zdania, że pierwszy organizator może sobie wybrać miejsce, w którym igrzyska się odbędą. A potem już możemy dywagować, kto zostanie następnym gospodarzem.

Nawiasem mówiąc, przygotowałem projekt logo:

(http://img820.imageshack.us/img820/3342/zagorze.png)

Jeżeli Nordia będzie chciała współorganizować z nami edycję zimową, to dokonam jego modyfikacji, lub zaproponuję całkiem nowe.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 16, 2011, 19:48:48 pm
Wydaje mi się, że projekt jest ciekawy tylko proszę o dzień, dwa do zastanowienia...Prosiłbym także o trochę więcej informacji jak dokładnej miałoby to wyglądać... Może być pw, mail
Współpracy nie mówię, nie...
Szlaki możemy "wycierać" :)

Logo, bez wątpienia "godne"...

Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 17, 2011, 20:50:19 pm
Wydaje mi się, że projekt jest ciekawy tylko proszę o dzień, dwa do zastanowienia...Prosiłbym także o trochę więcej informacji jak dokładnej miałoby to wyglądać... Może być pw, mail

W zasadzie to jest otwarta kwestia.

Logo, bez wątpienia "godne"...

Zastanawiam się, czy nie lepiej dać tylko śnieżynkę taką z białym deseniem, zaś resztę niebieską...
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 17, 2011, 22:32:15 pm
Wstępnie mówię, że jestem zainteresowany... Musimy tylko "parę" rzeczy omówić :)

Co do logo...
To może tak błękitne ZAG(duża biała śnieżynka)RZE
pod napisem z przesunięciem w prawo, na lekką czerwień N O(jako duża śnieżynka)RDHEIM...
Coś takiego ,ale tą samą czcionką...
(http://img835.imageshack.us/img835/6506/volimpiada.png) (http://imageshack.us/photo/my-images/835/volimpiada.png/)


No i rok... nie wiem, czy zdążymy :) Myślę, że realny jest styczeń 2012...

No ale to sprawy drugorzędne...

Przy okazji informuję wszystkich, że nie zamierzam porzucić prac związanych z MZN... Czekam na info od Elderlandu, co ze stronką...
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 18, 2011, 12:54:15 pm
Logo jest ładne, ale spróbuję je jeszcze nieco wygładzić. W jakichkolwiek sprawach, proszę pisać tutaj lub na PW.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 18, 2011, 21:29:31 pm
Tow. Eleno! Nie żartujmy, zrobiłem to tylko w celu pokazania jak ma to mniej więcej wyglądać z mojego punktu widzenia...Czas realizacji -3 minuty.
Ciekawie by było jakby całość była taka"oszroniona"jak w projekcie Towarzyszki...

Co do koncepcji Volimpiady, to spróbuje wytężyć szare komórki i coś przedstawić do końca tygodnia...

Quote
proszę pisać tutaj
Wszystkiego od razu im nie powiemy :)

Towarzyszka ma już jakąś konkretniejszą koncepcję?
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 18, 2011, 22:12:27 pm
Towarzyszka ma już jakąś konkretniejszą koncepcję?

Póki co myślę, że powinniśmy zrobić krótką - liczącą maksymalnie 10 pozycji - dyscyplin, które chcemy mieć na olimpiadzie, a potem je rozdzielić pomiędzy Nordheim i Zagórze, tak by tworzyło to logiczną całość. Czyli, skoro np. skoki narciarskie na średniej skoczni odbywają się w Nordheim, to także tam odbywać się będą na mamuciej.

W trakcie należy też rozważyć, które z dyscyplin robimy na symulatorach, a jeśli tak, to na jakich. Resztę trzeba opracować jakoś rozsądnie, pod kątem grywalności i logiki. Gdy to już opracujemy, to trzeba wymyśleć termin.

Jak wszystko od strony technicznej będzie gotowe, to przyjdzie jeszcze do przygotowania strony www dla igrzysk, w razie czego, mogę wziąć to na siebie, wraz z prezentacją miast będących gospodarzami i wydrukować zaproszenia.

Czy ma pan jakieś sugestie względem tego, czy możemy obgadywać inne szczegóły? :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 19, 2011, 20:51:02 pm
Nie mam prawie żadnych :)
Nie chciałbym tylko kurczowo trzymać się 10 dyscyplin...Załóżmy, że wybraliśmy 9 i wahamy się między dwoma nad pozostałym miejscem... O jedną nie chodzi, prawda? Reszta "si kalafą".
Rozumiem, że dyscyplina jako lekkoatletyka może zawierać kilka konkurencji np 100m, skok wzwyż itd. ?
Jeśli zachowując mój tok myślenia to sporo tego, ale dla ambitnych świat należy.
Sprawę jednak pozostawiam otwartą...

Co do grywalności i logiki, to ciekawie mogło by wyglądać podnoszenie ciężarów według Tow. pomysłu...
Dobrać odpowiednie parametry itd. Obgadamy później, ale może o być ciekawe...
Symulatory wyszukuje, ale na razie tylko te zaproponowane są w miarę... Muszę poświęcić jednak więcej czasu na to.

CO do stronki, nie pomogę, choć pomysły, grafiki, zdjęcia, obróbka tak, "robienie www"-nie  :)
Może od tego zacznijmy...Chodzi mi bardziej o jakieś ukryte forum, żebyśmy wszystkiego nie zdradzali tutaj a mieli ciągły wgląd w to co zapisaliśmy wcześniej...

Poza tym możemy ruszać dalej! :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Aleksander Hergemon-Euskadi on Październik 19, 2011, 21:03:24 pm
Dobrze. Zatem zapraszam na forum PC: http://cipronex.boo.pl/forum gdzie powstanie odpowiedni dział. Tajny oczywiście i z dala od oczu profanów. Ja w międzyczasie przygotuję jakieś zbiorcze opracowanie naszych ustaleń i tam przedstawię.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 20, 2011, 20:07:46 pm
Ok, dziękuję za zaproszenie do Ciprofloksji... Mam nadzieję, że to nie będzie takie tajne miejsce...jak zakład psychiatryczny w Rumunii rodem z gry "Hitman" :)
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Październik 27, 2011, 20:41:54 pm
Poszukuje osoby chętnej do współpracy głównie od strony technicznej. markiz McMelkor nie da rady zrobić strony dla MZN, z powodów osobistych... Jakby ktoś był zainteresowany, zapraszam do rozmów...
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Robert Dąbski on Grudzień 07, 2011, 23:50:07 pm
Nie pokoi mnie ta cisza tutaj... Projekt do kosza?
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Grudzień 08, 2011, 11:57:43 am
Raczej nie, nie sądzę by Kjell na to pozwolił :)
Ale teraz zapracowany jest Igrzyskami.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Robert Dąbski on Grudzień 08, 2011, 13:30:23 pm
No dobrze, poczekamy, co dalej.

P.S. Kjell jest bardzo zapracowany w ostatnim czasie.
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Einar on Grudzień 08, 2011, 15:36:16 pm
W zasadzie on ciągle jest zapracowany. Zastanawiam się czy nie stworzyć jakiegoś specjalnego orderu, specjalnie dla niego ;D
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: Robert Dąbski on Grudzień 08, 2011, 15:55:18 pm
Order Pracoholika
Title: Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
Post by: KF JPM on Grudzień 08, 2011, 21:25:10 pm
No w realnym świecie jeszcze bardziej :P